NORADA S.A. – CUI 4466322
Pe scurt
NORADA S.A. are CUI 4466322, număr de înregistrare J2020011247407 și sediul în Municipiul Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.504.912 lei, o pierdere netă de 4.622.927 lei și un număr mediu de 39 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NORADA S.A. |
| CUI | 4466322 |
| Nr. Reg. Com. | J2020011247407 |
| EUID | ROONRC.J19/623/1993 |
| CAEN | 4771 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-05-19 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SEROUSSI RAMONA RUTH | - | Israel |
| ZARUG MANUELA-ANA | - | România |
| ALBERT SÁNDOR | - | România |
| BUTUCARU RĂZVAN | - | România |
| ANDRIAN VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 504 912 | -4 622 927 | 1 360 021 | 1 158 644 | 14 588 795 | 14 390 558 | 39 |
| 2024 | 18 933 273 | -1 204 052 | 2 533 284 | 1 215 530 | 20 324 404 | 19 013 486 | 39 |
| 2023 | 19 789 618 | 3 668 618 | 1 810 540 | 1 540 278 | 39 344 775 | 39 058 818 | 43 |
| 2022 | 20 248 620 | 1 687 996 | 2 389 161 | 18 492 860 | 19 343 209 | 35 540 547 | 43 |
| 2021 | 12 915 968 | -4 375 215 | 3 190 876 | 19 409 964 | 17 537 376 | 33 851 730 | 51 |
| 2020 | 21 108 716 | -6 437 254 | 3 593 575 | 21 372 735 | 20 308 138 | 38 227 765 | 556 |
| 2019 | 61 412 506 | 4 051 408 | 11 686 245 | 22 913 034 | 33 156 697 | 44 665 019 | 799 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 504 912 lei
-8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NORADA S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4771 Rev. 2 (echivalent: 4771 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 54 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EXPRESSLINE SRL – locul 50, 128,69 mil. lei, Timiş
- AUTO IMPEX PRIMA SRL – locul 50, 103,85 mil. lei, Argeş
- HELIOS PHARM SRL – locul 50, 87,35 mil. lei, Bucureşti
- ASM OIL INVEST S.R.L. – locul 50, 64,91 mil. lei, Hunedoara
- FEROBANAT SRL – locul 50, 35,07 mil. lei, Caraş-Severin
- EDUKIWI HUB S.R.L. – locul 50, 25,26 mil. lei, Timiş
- ZAHARIA COM SRL – locul 50, 24,90 mil. lei, Vâlcea
- RUVIX MEDIA SRL – locul 50, 21,41 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NORADA S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NORADA S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NORADA S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.215.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.324.404 |
| Stocuri | 10.703.253 |
| Creante | 1.534.308 |
| Casa si conturi la banci | 8.086.843 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.946 |
| DATORII | 2.533.284 |
| PROVIZIOANE | 96.110 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.013.486 |
| Capital subscris varsat | 101.260 |
| Cifra de afaceri neta | 18.933.273 |
| VENITURI TOTALE | 19.604.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.808.678 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.204.052 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.204.052 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.540.278 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.344.775 |
| Stocuri | 13.819.728 |
| Creante | 1.139.432 |
| Casa si conturi la banci | 24.385.615 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 114.137 |
| DATORII | 1.810.540 |
| PROVIZIOANE | 129.832 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.058.818 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 19.789.618 |
| VENITURI TOTALE | 43.606.032 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.316.512 |
| Profitul brut | 4.289.520 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.668.618 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.492.860 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.343.209 |
| Stocuri | 12.607.960 |
| Creante | 1.009.393 |
| Casa si conturi la banci | 5.725.856 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 93.639 |
| DATORII | 2.389.161 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.540.547 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 20.248.620 |
| VENITURI TOTALE | 21.881.862 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.193.866 |
| Profitul brut | 1.687.996 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.687.996 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.409.964 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.537.376 |
| Stocuri | 10.723.884 |
| Creante | 758.051 |
| Casa si conturi la banci | 6.055.441 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 97.266 |
| DATORII | 3.190.876 |
| VENITURI IN AVANS | 2.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.851.730 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 12.915.968 |
| VENITURI TOTALE | 13.396.543 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.771.758 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.375.215 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.375.215 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.372.735 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.308.138 |
| Stocuri | 16.298.923 |
| Creante | 687.856 |
| Casa si conturi la banci | 3.321.359 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 140.467 |
| DATORII | 3.593.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.227.765 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 21.108.716 |
| VENITURI TOTALE | 24.312.314 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.749.568 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.437.254 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.437.254 |
| Numar mediu de salariati | 556 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.913.034 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.156.697 |
| Stocuri | 16.857.608 |
| Creante | 6.070.855 |
| Casa si conturi la banci | 7.983.310 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 281.533 |
| DATORII | 11.686.245 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 44.665.019 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 61.412.506 |
| VENITURI TOTALE | 68.078.789 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.280.921 |
| Profitul brut | 4.797.868 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.051.408 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 799 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.797.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.009.929 |
| Stocuri | 16.243.936 |
| Creante | 7.920.003 |
| Casa si conturi la banci | 5.421.214 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 269.299 |
| DATORII | 7.179.256 |
| PROVIZIOANE | 610.142 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.287.172 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 66.355.177 |
| VENITURI TOTALE | 71.033.706 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.452.285 |
| Profitul brut | 6.581.421 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.433.561 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 847 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.309.730 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.691.490 |
| Stocuri | 16.003.725 |
| Creante | 8.356.463 |
| Casa si conturi la banci | 1.389.676 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 288.799 |
| DATORII | 7.394.039 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.895.980 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 62.994.055 |
| VENITURI TOTALE | 66.362.930 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.687.022 |
| Profitul brut | 7.675.908 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.609.448 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 885 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.759.222 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.401.686 |
| Stocuri | 13.474.256 |
| Creante | 5.410.808 |
| Casa si conturi la banci | 3.464.252 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 273.422 |
| DATORII | 7.183.528 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.250.802 |
| Capital subscris varsat | 9.159.932 |
| Cifra de afaceri neta | 65.530.492 |
| VENITURI TOTALE | 72.608.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.771.629 |
| Profitul brut | 9.837.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.963.574 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 897 |