FEROBANAT SRL
| Denumire | FEROBANAT SRL |
| CUI | 29396346 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000619116 |
| EUID | ROONRC.J11/619/2011 |
| CAEN | 4712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-11-28 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35 072 385 | 44 956 | 8 453 851 | 3 865 836 | 8 989 583 | 4 401 568 | 60 |
| 2024 | 33 440 580 | -139 008 | 7 884 120 | 3 022 337 | 9 429 505 | 4 567 722 | 46 |
| 2023 | 30 083 778 | 172 476 | 6 411 453 | 2 706 230 | 8 672 823 | 4 967 600 | 48 |
| 2022 | 29 194 424 | 2 174 956 | 5 394 188 | 2 075 894 | 8 463 631 | 5 145 337 | 46 |
| 2021 | 27 595 737 | 2 307 948 | 5 076 998 | 2 129 729 | 7 838 641 | 4 891 372 | 46 |
| 2020 | 20 897 697 | 1 806 212 | 4 637 178 | 1 971 612 | 5 329 422 | 2 688 685 | 42 |
| 2019 | 18 036 190 | 574 049 | 4 245 764 | 1 509 120 | 3 757 181 | 1 029 836 | 43 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises35 072 385 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FEROBANAT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4712 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Cod CAEN principal | 47 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Caraş-Severin , domeniul 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FEROBANAT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FEROBANAT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FEROBANAT SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2017-02-22 |
| Data reactivare | 2017-02-28 |
| Data publicare | 2017-02-24 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.022.337 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.429.505 |
| Stocuri | 8.065.683 |
| Creante | 1.039.532 |
| Casa si conturi la banci | 324.290 |
| DATORII | 7.884.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.567.722 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 33.440.580 |
| VENITURI TOTALE | 34.960.533 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.099.541 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 139.008 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 139.008 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.706.230 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.672.823 |
| Stocuri | 7.709.683 |
| Creante | 704.216 |
| Casa si conturi la banci | 258.924 |
| DATORII | 6.411.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.967.600 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 30.083.778 |
| VENITURI TOTALE | 31.573.028 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.310.449 |
| Profitul brut | 262.579 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 172.476 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.075.894 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.463.631 |
| Stocuri | 7.789.812 |
| Creante | 502.932 |
| Casa si conturi la banci | 170.887 |
| DATORII | 5.394.188 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.145.337 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 29.194.424 |
| VENITURI TOTALE | 31.109.654 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.520.036 |
| Profitul brut | 2.589.618 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.174.956 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.129.729 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.838.641 |
| Stocuri | 7.171.285 |
| Creante | 307.500 |
| Casa si conturi la banci | 359.856 |
| DATORII | 5.076.998 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.891.372 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 27.595.737 |
| VENITURI TOTALE | 29.745.151 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.000.969 |
| Profitul brut | 2.744.182 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.307.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.971.612 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.329.422 |
| Stocuri | 4.597.797 |
| Creante | 234.468 |
| Casa si conturi la banci | 497.157 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.829 |
| DATORII | 4.637.178 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.688.685 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 20.897.697 |
| VENITURI TOTALE | 22.542.575 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.398.233 |
| Profitul brut | 2.144.342 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.806.212 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.509.120 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.757.181 |
| Stocuri | 3.520.237 |
| Creante | 131.449 |
| Casa si conturi la banci | 105.495 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.299 |
| DATORII | 4.245.764 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.029.836 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.036.190 |
| VENITURI TOTALE | 19.703.463 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.999.236 |
| Profitul brut | 704.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 574.049 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.634.749 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.993.562 |
| Stocuri | 3.593.984 |
| Creante | 94.838 |
| Casa si conturi la banci | -695.260 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.299 |
| DATORII | 3.854.541 |
| CAPITALURI - TOTAL | 783.069 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.138.614 |
| VENITURI TOTALE | 15.918.314 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.933.348 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.034 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 15.034 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.329.948 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.423.678 |
| Stocuri | 2.457.753 |
| Creante | 156.084 |
| Casa si conturi la banci | -190.159 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.522 |
| DATORII | 2.966.045 |
| CAPITALURI - TOTAL | 798.103 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.176.369 |
| VENITURI TOTALE | 12.799.602 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.728.298 |
| Profitul brut | 71.304 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 56.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.163.844 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.220.249 |
| Stocuri | 995.836 |
| Creante | 107.645 |
| Casa si conturi la banci | 116.768 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.522 |
| DATORII | 2.366.131 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.484 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.986.611 |
| VENITURI TOTALE | 9.059.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.397.035 |
| Profitul brut | 662.088 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 657.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |