MERCURCOM IMPEX SRL – CUI 17560096
Informativ
MERCURCOM IMPEX SRL are CUI 17560096, număr de înregistrare J06/439/2005 și sediul în Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, județul Bistriţa-Năsăud. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 136.764 lei, un profit net de 115.204 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MERCURCOM IMPEX SRL |
| CUI | 17560096 |
| Nr. Reg. Com. | J06/439/2005 |
| EUID | ROONRC.J06/439/2005 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-05-06 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SULEA CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 136 764 | 115 204 | 397 960 | 328 144 | 723 245 | 653 429 | 1 |
| 2024 | 329 594 | 1 731 | 392 995 | 339 034 | 681 683 | 538 224 | 1 |
| 2023 | 323 281 | 72 541 | 511 589 | 413 092 | 634 990 | 536 493 | 1 |
| 2022 | 194 704 | 1 458 | 870 151 | 476 979 | 930 874 | 537 702 | 1 |
| 2021 | 192 538 | 22 582 | 822 434 | 558 819 | 799 858 | 536 243 | 1 |
| 2020 | 192 963 | 67 656 | 962 037 | 587 104 | 888 594 | 513 661 | 1 |
| 2019 | 220 898 | 219 554 | 771 721 | 358 617 | 817 972 | 404 868 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MERCURCOM IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bistriţa-Năsăud , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 868 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ECLISSE EST SRL – locul 864, 6,71 mil. lei, Ilfov
- METAL CLASS SRL – locul 864, 4,69 mil. lei, Bacău
- MODERN MARBLE ROM S.R.L. – locul 864, 1,41 mil. lei, Neamţ
- NEW SAFETY AUTOMATION S.R.L. – locul 864, 311.392 lei, Iaşi
- ACC & ALEX 93 SRL – locul 864, 276.934 lei, Prahova
- CONSTRUCTII NEACSU SRL – locul 864, 140.036 lei, Vâlcea
- MILI NEW PHARMA S.R.L. – locul 864, 117.892 lei, Ilfov
- VIA PROCONS SRL – locul 864, 1.806 lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MERCURCOM IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MERCURCOM IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MERCURCOM IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2019-07-08 |
| Data reactivare | 2019-07-25 |
| Data publicare | 2019-07-09 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 339.034 |
| Active circulante | 681.683 |
| Stocuri | 89.619 |
| Creante | 552.334 |
| Disponibilitati | 39.730 |
| Datorii | 392.995 |
| Provizioane | 89.498 |
| Capitaluri proprii | 538.224 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 329.594 |
| Venituri totale | 318.360 |
| Cheltuieli totale | 311.166 |
| Profit brut | 7.194 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.731 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 413.092 |
| Active circulante | 634.990 |
| Stocuri | 218.585 |
| Creante | 338.767 |
| Disponibilitati | 77.638 |
| Datorii | 511.589 |
| Capitaluri proprii | 536.493 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 323.281 |
| Venituri totale | 373.700 |
| Cheltuieli totale | 297.804 |
| Profit brut | 75.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 72.541 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 476.979 |
| Active circulante | 930.874 |
| Stocuri | 382.595 |
| Creante | 257.478 |
| Disponibilitati | 290.801 |
| Datorii | 870.151 |
| Capitaluri proprii | 537.702 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 194.704 |
| Venituri totale | 258.738 |
| Cheltuieli totale | 255.447 |
| Profit brut | 3.291 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.458 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 558.819 |
| Active circulante | 799.858 |
| Stocuri | 294.725 |
| Creante | 298.169 |
| Disponibilitati | 206.964 |
| Datorii | 822.434 |
| Capitaluri proprii | 536.243 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 192.538 |
| Venituri totale | 285.517 |
| Cheltuieli totale | 261.048 |
| Profit brut | 24.469 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 22.582 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 587.104 |
| Active circulante | 888.594 |
| Stocuri | 258.876 |
| Creante | 414.493 |
| Disponibilitati | 215.225 |
| Datorii | 962.037 |
| Capitaluri proprii | 513.661 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 192.963 |
| Venituri totale | 291.087 |
| Cheltuieli totale | 221.599 |
| Profit brut | 69.488 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 67.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 358.617 |
| Active circulante | 817.972 |
| Stocuri | 275.007 |
| Creante | 511.863 |
| Disponibilitati | 31.102 |
| Datorii | 771.721 |
| Capitaluri proprii | 404.868 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 220.898 |
| Venituri totale | 495.686 |
| Cheltuieli totale | 273.856 |
| Profit brut | 221.830 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 219.554 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 382.150 |
| Active circulante | 359.527 |
| Stocuri | 4.302 |
| Creante | 339.323 |
| Disponibilitati | 15.902 |
| Datorii | 556.363 |
| Capitaluri proprii | 185.314 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 281.130 |
| Venituri totale | 297.884 |
| Cheltuieli totale | 217.392 |
| Profit brut | 80.492 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 77.681 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 346.734 |
| Active circulante | 272.074 |
| Stocuri | 34.423 |
| Creante | 211.440 |
| Disponibilitati | 26.211 |
| Datorii | 511.174 |
| Capitaluri proprii | 107.634 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 111.900 |
| Venituri totale | 108.339 |
| Cheltuieli totale | 93.554 |
| Profit brut | 14.785 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.666 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 359.234 |
| Active circulante | 227.828 |
| Stocuri | 60.595 |
| Creante | 120.148 |
| Disponibilitati | 47.085 |
| Cheltuieli in avans | 11.944 |
| Datorii | 505.038 |
| Capitaluri proprii | 93.968 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 68.440 |
| Venituri totale | 112.192 |
| Cheltuieli totale | 104.131 |
| Profit brut | 8.061 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.662 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |