ECLISSE EST SRL – CUI 26272157
Informativ
ECLISSE EST SRL are CUI 26272157, număr de înregistrare J2009002683239 și sediul în Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, județul Ilfov. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.711.942 lei, un profit net de 90.526 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ECLISSE EST SRL |
| CUI | 26272157 |
| Nr. Reg. Com. | J2009002683239 |
| EUID | ROONRC.J23/2683/2009 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-11-27 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 711 942 | 90 526 | 2 605 108 | 51 156 | 2 132 950 | -341 605 | 10 |
| 2024 | 6 923 006 | -267 134 | 2 224 599 | 33 647 | 1 646 767 | -432 132 | 12 |
| 2023 | 5 710 110 | 39 579 | 2 492 181 | 75 308 | 2 121 596 | -164 997 | 9 |
| 2022 | 5 179 746 | 228 332 | 1 985 024 | 74 090 | 1 649 574 | -204 577 | 7 |
| 2021 | 3 918 838 | 174 895 | 1 903 978 | 75 176 | 1 358 105 | -432 908 | 7 |
| 2020 | 3 878 884 | 92 358 | 1 919 687 | 100 823 | 1 175 925 | -607 803 | 8 |
| 2019 | 2 835 564 | -104 422 | 1 896 829 | 91 280 | 1 076 383 | -692 992 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ECLISSE EST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Ilfov , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 864 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BEVITECH SRL – locul 860, 6,74 mil. lei, Bucureşti
- MCS DISTRIBUTION S.R.L. – locul 860, 4,71 mil. lei, Suceava
- EMERIT PROFESIONAL SRL – locul 860, 1,43 mil. lei, Bucureşti
- DANTEC ROBOTICS RELINE S.R.L. – locul 860, 334.122 lei, Bacău
- AXARA S.R.L. – locul 860, 287.318 lei, Bucureşti
- FENSTER INTERNATIONAL SRL – locul 860, 144.114 lei, Mureş
- MENDELSON SRL – locul 860, 136.103 lei, Dolj
- AGRO OVY91 SRL – locul 860, 8.775 lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ECLISSE EST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ECLISSE EST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ECLISSE EST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.646.767 |
| Stocuri | 996.613 |
| Creante | 594.588 |
| Casa si conturi la banci | 55.566 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 112.053 |
| DATORII | 2.224.599 |
| CAPITALURI - TOTAL | -432.132 |
| Capital subscris varsat | 1.071.100 |
| Cifra de afaceri neta | 6.923.006 |
| VENITURI TOTALE | 6.943.343 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.210.477 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 267.134 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 267.134 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 75.308 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.121.596 |
| Stocuri | 1.251.282 |
| Creante | 795.757 |
| Casa si conturi la banci | 74.557 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 130.280 |
| DATORII | 2.492.181 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -164.997 |
| Capital subscris varsat | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.710.110 |
| VENITURI TOTALE | 5.723.878 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.684.299 |
| Profitul brut | 39.579 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 39.579 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 74.090 |
| Active circulante | 1.649.574 |
| Stocuri | 1.087.883 |
| Creante | 493.389 |
| Disponibilitati | 68.302 |
| Cheltuieli in avans | 56.783 |
| Datorii | 1.985.024 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -204.577 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 5.179.746 |
| Venituri totale | 5.190.616 |
| Cheltuieli totale | 4.962.284 |
| Profit brut | 228.332 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 228.332 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 75.176 |
| Active circulante | 1.358.105 |
| Stocuri | 802.817 |
| Creante | 330.716 |
| Disponibilitati | 224.572 |
| Cheltuieli in avans | 37.789 |
| Datorii | 1.903.978 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -432.908 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.918.838 |
| Venituri totale | 3.919.001 |
| Cheltuieli totale | 3.744.106 |
| Profit brut | 174.895 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 174.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 100.823 |
| Active circulante | 1.175.925 |
| Stocuri | 730.814 |
| Creante | 328.247 |
| Disponibilitati | 116.864 |
| Cheltuieli in avans | 35.136 |
| Datorii | 1.919.687 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -607.803 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.878.884 |
| Venituri totale | 3.879.391 |
| Cheltuieli totale | 3.787.033 |
| Profit brut | 92.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 92.358 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 91.280 |
| Active circulante | 1.076.383 |
| Stocuri | 768.035 |
| Creante | 217.637 |
| Disponibilitati | 90.711 |
| Cheltuieli in avans | 36.174 |
| Datorii | 1.896.829 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -692.992 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.835.564 |
| Venituri totale | 2.836.518 |
| Cheltuieli totale | 2.940.940 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 104.422 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 104.422 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 124.637 |
| Active circulante | 991.147 |
| Stocuri | 657.229 |
| Creante | 278.096 |
| Disponibilitati | 55.822 |
| Cheltuieli in avans | 26.096 |
| Datorii | 1.710.927 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -569.047 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.357.441 |
| Venituri totale | 2.397.140 |
| Cheltuieli totale | 2.472.018 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 74.878 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 98.847 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 37.468 |
| Active circulante | 739.664 |
| Stocuri | 538.613 |
| Creante | 165.723 |
| Disponibilitati | 35.328 |
| Cheltuieli in avans | 3.512 |
| Datorii | 1.249.324 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -468.680 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.363.586 |
| Venituri totale | 2.364.169 |
| Cheltuieli totale | 2.417.735 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 53.566 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 76.760 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 65.780 |
| Active circulante | 598.545 |
| Stocuri | 417.385 |
| Creante | 158.824 |
| Disponibilitati | 22.336 |
| Cheltuieli in avans | 1.440 |
| Datorii | 1.057.685 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -391.920 |
| Capital social | 1.071.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.671.951 |
| Venituri totale | 1.674.767 |
| Cheltuieli totale | 1.827.952 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 153.185 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 153.185 |
| Nr. salariati | 5 |