CONSTRUCTII NEACSU SRL – CUI 23554153
Informativ
CONSTRUCTII NEACSU SRL are CUI 23554153, număr de înregistrare J38/373/2008 și sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 140.036 lei, o pierdere netă de 69.237 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CONSTRUCTII NEACSU SRL |
| CUI | 23554153 |
| Nr. Reg. Com. | J38/373/2008 |
| EUID | ROONRC.J38/373/2008 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-03-20 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NEACŞU ION | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 140 036 | -69 237 | 307 928 | 0 | 19 891 | -288 037 | 2 |
| 2024 | 159 246 | -66 206 | 242 480 | 0 | 23 797 | -218 683 | 2 |
| 2023 | 143 458 | -55 914 | 208 992 | 0 | 56 514 | -152 478 | 2 |
| 2022 | 94 356 | -35 058 | 146 987 | 0 | 50 335 | -96 564 | 2 |
| 2021 | 86 100 | -20 388 | 106 105 | 0 | 44 599 | -61 506 | 2 |
| 2020 | 99 733 | -12 195 | 96 009 | 0 | 54 891 | -41 118 | 1 |
| 2019 | 113 768 | -11 168 | 90 215 | 0 | 61 292 | -28 923 | 1 |
| 2018 | 107 435 | -10 262 | 88 061 | — | — | — | 1 |
| 2017 | 129 893 | -218 | 88 267 | — | — | — | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CONSTRUCTII NEACSU SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vâlcea , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 864 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BEVITECH SRL – locul 860, 6,74 mil. lei, Bucureşti
- MCS DISTRIBUTION S.R.L. – locul 860, 4,71 mil. lei, Suceava
- EMERIT PROFESIONAL SRL – locul 860, 1,43 mil. lei, Bucureşti
- DANTEC ROBOTICS RELINE S.R.L. – locul 860, 334.122 lei, Bacău
- AXARA S.R.L. – locul 860, 287.318 lei, Bucureşti
- FENSTER INTERNATIONAL SRL – locul 860, 144.114 lei, Mureş
- MENDELSON SRL – locul 860, 136.103 lei, Dolj
- AGRO OVY91 SRL – locul 860, 8.775 lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CONSTRUCTII NEACSU SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CONSTRUCTII NEACSU SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CONSTRUCTII NEACSU SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 23.797 |
| Stocuri | 16.068 |
| Disponibilitati | 7.729 |
| Datorii | 242.480 |
| Capitaluri proprii | -218.683 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 159.246 |
| Venituri totale | 159.246 |
| Cheltuieli totale | 223.860 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 64.614 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 66.206 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 56.514 |
| Stocuri | 43.050 |
| Creante | 757 |
| Disponibilitati | 12.454 |
| Datorii | 208.992 |
| Capitaluri proprii | -152.478 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 143.458 |
| Venituri totale | 143.458 |
| Cheltuieli totale | 197.938 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 54.480 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 55.914 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 50.335 |
| Stocuri | 47.529 |
| Disponibilitati | 2.806 |
| Cheltuieli in avans | 88 |
| Datorii | 146.987 |
| Capitaluri proprii | -96.564 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 94.356 |
| Venituri totale | 94.356 |
| Cheltuieli totale | 128.471 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 34.115 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 35.058 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 44.599 |
| Stocuri | 43.677 |
| Disponibilitati | 922 |
| Datorii | 106.105 |
| Capitaluri proprii | -61.506 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 86.100 |
| Venituri totale | 86.100 |
| Cheltuieli totale | 105.627 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.527 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 20.388 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 54.891 |
| Stocuri | 49.555 |
| Disponibilitati | 5.336 |
| Datorii | 96.009 |
| Capitaluri proprii | -41.118 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 99.733 |
| Venituri totale | 99.733 |
| Cheltuieli totale | 110.979 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.246 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.195 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 61.292 |
| Stocuri | 53.898 |
| Disponibilitati | 7.394 |
| Datorii | 90.215 |
| Capitaluri proprii | -28.923 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 113.768 |
| Venituri totale | 113.768 |
| Cheltuieli totale | 123.798 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.030 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 11.168 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 70.306 |
| Stocuri | 57.974 |
| Creante | 665 |
| Disponibilitati | 11.667 |
| Datorii | 88.061 |
| Capitaluri proprii | -17.755 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 107.435 |
| Venituri totale | 107.435 |
| Cheltuieli totale | 116.630 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.195 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 10.262 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 80.774 |
| Stocuri | 67.278 |
| Creante | 4.219 |
| Disponibilitati | 9.277 |
| Datorii | 88.267 |
| Capitaluri proprii | -7.493 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 129.893 |
| Venituri totale | 129.893 |
| Cheltuieli totale | 128.812 |
| Profit brut | 1.081 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 218 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 109.486 |
| Stocuri | 86.292 |
| Creante | 12.551 |
| Disponibilitati | 10.643 |
| Datorii | 116.761 |
| Capitaluri proprii | -7.275 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 100.783 |
| Venituri totale | 100.783 |
| Cheltuieli totale | 98.914 |
| Profit brut | 1.869 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 149 |
| Nr. salariati | 1 |