LANTER S.R.L. – CUI 5087033
Pe scurt
LANTER S.R.L. are CUI 5087033, număr de înregistrare J30/18/1994 și sediul în Municipiul Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 4932 – Transporturi cu taxiuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 231.282 lei, un profit net de 24.000 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 21.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LANTER S.R.L. |
| CUI | 5087033 |
| Nr. Reg. Com. | J30/18/1994 |
| EUID | ROONRC.J30/18/1994 |
| CAEN | 4932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 21.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-01-06 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LANTER STEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 231 282 | 24 000 | 95 129 | — | — | — | 1 |
| 2024 | 175 522 | 25 710 | 5 375 | 30 420 | 47 128 | 72 173 | 1 |
| 2023 | 292 828 | 41 353 | 3 374 | 41 504 | 94 101 | 132 231 | 2 |
| 2022 | 298 973 | 109 446 | 7 439 | 52 588 | 62 729 | 107 878 | 1 |
| 2021 | 197 754 | 76 807 | 4 742 | 25 519 | 102 279 | 123 056 | 2 |
| 2020 | 153 922 | 19 621 | 3 764 | 0 | 90 013 | 86 249 | 2 |
| 2019 | 210 785 | 35 760 | 5 286 | 253 | 81 661 | 76 628 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises231 282 lei
32%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LANTER S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4932 Rev. 2 (echivalent: 4932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Descriere Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi cu taxiuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Satu Mare , domeniul 4932: Transporturi cu taxiuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 328 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL – locul 324, 33,93 mil. lei, Arad
- TRANSPORT PRIVAT SRL – locul 324, 1,76 mil. lei, Ialomiţa
- BUD'S CAB S.R.L. – locul 324, 1,06 mil. lei, Bucureşti
- BADU FLEET S.R.L. – locul 324, 390.778 lei, Cluj
- URGENT COM SRL – locul 324, 238.173 lei, Buzău
- VERTICAL GROUP SPEDITION SRL – locul 325, 33,61 mil. lei, Argeş
- TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA – locul 325, 1,75 mil. lei, Suceava
- CONSEGN FIXX SRL – locul 325, 1,06 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LANTER S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LANTER S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LANTER S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 30.420 |
| Active circulante | 47.128 |
| Stocuri | 850 |
| Creante | 780 |
| Disponibilitati | 45.498 |
| Datorii | 5.375 |
| Capitaluri proprii | 72.173 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 175.522 |
| Venituri totale | 179.496 |
| Cheltuieli totale | 151.988 |
| Profit brut | 27.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 25.710 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 41.504 |
| Active circulante | 94.101 |
| Stocuri | 50 |
| Creante | 56.939 |
| Disponibilitati | 37.112 |
| Datorii | 3.374 |
| Capitaluri proprii | 132.231 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 292.828 |
| Venituri totale | 294.419 |
| Cheltuieli totale | 250.138 |
| Profit brut | 44.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 41.353 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 52.588 |
| Active circulante | 62.729 |
| Stocuri | 50 |
| Creante | 56.827 |
| Disponibilitati | 5.852 |
| Datorii | 7.439 |
| Capitaluri proprii | 107.878 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 298.973 |
| Venituri totale | 298.973 |
| Cheltuieli totale | 186.537 |
| Profit brut | 112.436 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 109.446 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 25.519 |
| Active circulante | 102.279 |
| Stocuri | 50 |
| Creante | 56.827 |
| Disponibilitati | 45.402 |
| Datorii | 4.742 |
| Capitaluri proprii | 123.056 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 197.754 |
| Venituri totale | 197.754 |
| Cheltuieli totale | 119.010 |
| Profit brut | 78.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 76.807 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 90.013 |
| Creante | 57.626 |
| Disponibilitati | 32.387 |
| Datorii | 3.764 |
| Capitaluri proprii | 86.249 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 153.922 |
| Venituri totale | 153.922 |
| Cheltuieli totale | 132.812 |
| Profit brut | 21.110 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.621 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 253 |
| Active circulante | 81.661 |
| Creante | 56.827 |
| Disponibilitati | 24.834 |
| Datorii | 5.286 |
| Capitaluri proprii | 76.628 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 210.785 |
| Venituri totale | 212.643 |
| Cheltuieli totale | 174.757 |
| Profit brut | 37.886 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 35.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 10.357 |
| Active circulante | 95.868 |
| Creante | 56.827 |
| Disponibilitati | 39.041 |
| Datorii | 5.357 |
| Capitaluri proprii | 100.868 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 206.022 |
| Venituri totale | 209.288 |
| Cheltuieli totale | 164.661 |
| Profit brut | 44.627 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.555 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 28.481 |
| Active circulante | 106.482 |
| Creante | 81.827 |
| Disponibilitati | 24.655 |
| Datorii | 3.727 |
| Capitaluri proprii | 131.236 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 180.852 |
| Venituri totale | 180.852 |
| Cheltuieli totale | 121.103 |
| Profit brut | 59.749 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 57.940 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 46.605 |
| Active circulante | 118.057 |
| Creante | 91.827 |
| Disponibilitati | 26.230 |
| Datorii | 3.594 |
| Capitaluri proprii | 161.068 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 194.651 |
| Venituri totale | 203.101 |
| Cheltuieli totale | 138.534 |
| Profit brut | 64.567 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 62.536 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |