TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA – CUI 3177601
Pe scurt
TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA are CUI 3177601, număr de înregistrare J1991000051336 și sediul în Municipiul Suceava, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.753.346 lei, un profit net de 10.307 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 14.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA |
| CUI | 3177601 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000051336 |
| EUID | ROONRC.J1991000051336 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 14.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-26 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MUNTEANU OTILIA-BEATRISS | - | România |
| CHIHAI LUMINIŢA-PAULA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 753 346 | 10 307 | 1 511 519 | 938 846 | 431 021 | -188 629 | 8 |
| 2024 | 2 623 878 | 83 391 | 1 664 989 | 1 225 619 | 741 421 | 602 680 | 15 |
| 2023 | 1 776 834 | 3 063 | 1 760 652 | 1 309 667 | 625 186 | 519 288 | 19 |
| 2022 | 832 360 | 9 211 | 1 621 618 | 839 811 | 509 892 | 97 271 | 16 |
| 2021 | 1 229 129 | 42 244 | 2 544 220 | 1 263 024 | 1 723 735 | 473 087 | 27 |
| 2020 | 1 759 792 | -131 931 | 2 686 515 | 19 288 206 | 4 441 075 | 21 098 414 | 56 |
| 2019 | 3 416 134 | 2 314 602 | 2 924 845 | 19 403 307 | 4 813 544 | 21 305 626 | 68 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 753 346 lei
-33%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Suceava , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 325 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MARADI LOGISTIC GRUP SRL – locul 321, 34,20 mil. lei, Argeş
- IRINA TRAVEL S.R.L. – locul 321, 1,79 mil. lei, Iaşi
- ANTA '95 SRL – locul 321, 1,08 mil. lei, Iaşi
- DE MANCHI BUSINESS S.R.L. – locul 321, 391.686 lei, Bucureşti
- TRANS MARK 2000 SRL – locul 321, 239.770 lei, Arad
- PABECON SRL – locul 322, 33,98 mil. lei, Bucureşti
- TRANSLOC SA – locul 322, 1,78 mil. lei, Covasna
- SEBIDANA TRANS SRL – locul 322, 1,07 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TRANSPORTURI AUTO SUCEAVA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.225.619 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 741.421 |
| Stocuri | 12.366 |
| Creante | 710.709 |
| Casa si conturi la banci | 18.346 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 300.629 |
| DATORII | 1.664.989 |
| CAPITALURI - TOTAL | 602.680 |
| Capital subscris varsat | 662.296 |
| Cifra de afaceri neta | 2.623.878 |
| VENITURI TOTALE | 2.632.588 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.543.930 |
| Profitul brut | 88.658 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 83.391 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.309.667 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 625.186 |
| Stocuri | 1.429 |
| Creante | 578.499 |
| Casa si conturi la banci | 45.258 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 345.087 |
| DATORII | 1.760.652 |
| CAPITALURI - TOTAL | 519.288 |
| Capital subscris varsat | 662.296 |
| Cifra de afaceri neta | 1.776.834 |
| VENITURI TOTALE | 1.778.374 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.775.311 |
| Profitul brut | 3.063 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 839.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 509.892 |
| Stocuri | 18.078 |
| Creante | 445.992 |
| Casa si conturi la banci | 45.822 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 369.186 |
| DATORII | 1.621.618 |
| CAPITALURI - TOTAL | 97.271 |
| Capital subscris varsat | 662.296 |
| Cifra de afaceri neta | 832.360 |
| VENITURI TOTALE | 2.053.846 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.044.635 |
| Profitul brut | 9.211 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.263.024 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.723.735 |
| Stocuri | 247.948 |
| Creante | 1.413.169 |
| Casa si conturi la banci | 62.618 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.548 |
| DATORII | 2.544.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 473.087 |
| Capital subscris varsat | 662.296 |
| Cifra de afaceri neta | 1.229.129 |
| VENITURI TOTALE | 2.222.316 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.180.072 |
| Profitul brut | 42.244 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 42.244 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.288.206 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.441.075 |
| Stocuri | 256.466 |
| Creante | 4.081.484 |
| Casa si conturi la banci | 103.125 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 55.648 |
| DATORII | 2.686.515 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.098.414 |
| Capital subscris varsat | 6.992.630 |
| Cifra de afaceri neta | 1.759.792 |
| VENITURI TOTALE | 2.851.846 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.983.777 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 131.931 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 131.931 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.403.307 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.813.544 |
| Stocuri | 306.818 |
| Creante | 3.335.197 |
| Casa si conturi la banci | 1.171.529 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.620 |
| DATORII | 2.924.845 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.305.626 |
| Capital subscris varsat | 6.992.630 |
| Cifra de afaceri neta | 3.416.134 |
| VENITURI TOTALE | 10.725.572 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.219.584 |
| Profitul brut | 2.505.988 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.314.602 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 68 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.255.992 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.121.593 |
| Stocuri | 315.211 |
| Creante | 796.066 |
| Casa si conturi la banci | 10.316 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 165.095 |
| DATORII | 4.125.718 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.416.962 |
| Capital subscris varsat | 6.992.630 |
| Cifra de afaceri neta | 6.857.842 |
| VENITURI TOTALE | 7.741.856 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.334.762 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 592.906 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 592.906 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.957.709 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.248.291 |
| Stocuri | 362.968 |
| Creante | 664.993 |
| Casa si conturi la banci | 220.330 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 84.647 |
| DATORII | 4.516.920 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.773.727 |
| Capital subscris varsat | 6.992.630 |
| Cifra de afaceri neta | 9.143.713 |
| VENITURI TOTALE | 9.302.152 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.127.812 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 825.660 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 825.660 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.353.993 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.620.719 |
| Stocuri | 400.790 |
| Creante | 1.177.723 |
| Casa si conturi la banci | 42.206 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 243.279 |
| DATORII | 4.692.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.525.871 |
| Capital subscris varsat | 6.992.630 |
| Cifra de afaceri neta | 10.667.861 |
| VENITURI TOTALE | 10.886.746 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.726.002 |
| Profitul brut | 160.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 135.556 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 96 |