JINGA CONSTRUCT SRL – CUI 21905592
Informativ
JINGA CONSTRUCT SRL are CUI 21905592, număr de înregistrare J08/1566/2007 și sediul în Sat Măgura, Comuna Moieciu, județul Braşov. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 65.000 lei, o pierdere netă de 3.993 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 09.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | JINGA CONSTRUCT SRL |
| CUI | 21905592 |
| Nr. Reg. Com. | J08/1566/2007 |
| EUID | ROONRC.J08/1566/2007 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 09.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-06-08 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| JINGA GHEORGHE | - | România |
| JINGA MIHAELA ANCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65 000 | -3 993 | 15 286 | 0 | 38 363 | 23 077 | 1 |
| 2024 | 82 000 | 14 799 | 24 376 | 0 | 51 447 | 27 071 | 1 |
| 2023 | 119 850 | -8 427 | 7 435 | 0 | 19 707 | 12 272 | 1 |
| 2022 | 19 960 | -395 315 | 5 028 | 0 | 25 727 | 20 699 | 1 |
| 2021 | 0 | -39 991 | 39 170 | 0 | 455 184 | 416 014 | 1 |
| 2020 | 95 991 | -874 | 29 981 | 0 | 485 986 | 456 005 | 2 |
| 2019 | 299 457 | 123 562 | 40 856 | 4 460 | 493 275 | 456 879 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “JINGA CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Braşov , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 8581 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TODERAȘC CONSTRUCT S.R.L. – locul 8577, 385.000 lei, Constanţa
- MANIDO TRADING SRL – locul 8577, 65.253 lei, Sibiu
- B.S.K. ERGO SRL – locul 8578, 384.845 lei, Braşov
- D&D BUILDING S.R.L. – locul 8578, 65.146 lei, Iaşi
- MIADE S.R.L. – locul 8579, 384.600 lei, Timiş
- MUNTEANU CONSTRUCȚII PROFESIONALE S.R.L. – locul 8579, 65.100 lei, Arad
- UNIDAN CONSTRUCT SRL – locul 8580, 384.413 lei, Vâlcea
- ARTSIMETRICA SRL – locul 8580, 65.002 lei, Vâlcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „JINGA CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „JINGA CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „JINGA CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2017-06-23 |
| Data reactivare | 2017-08-29 |
| Data publicare | 2017-07-05 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 51.447 |
| Stocuri | 259 |
| Creante | 20.000 |
| Disponibilitati | 31.188 |
| Datorii | 24.376 |
| Capitaluri proprii | 27.071 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 82.000 |
| Venituri totale | 82.000 |
| Cheltuieli totale | 66.397 |
| Profit brut | 15.603 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.799 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 19.707 |
| Stocuri | 259 |
| Disponibilitati | 19.448 |
| Datorii | 7.435 |
| Capitaluri proprii | 12.272 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 119.850 |
| Venituri totale | 119.850 |
| Cheltuieli totale | 127.102 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.252 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 8.427 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 25.727 |
| Stocuri | 1.349 |
| Creante | 20.923 |
| Disponibilitati | 3.455 |
| Datorii | 5.028 |
| Capitaluri proprii | 20.699 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 19.960 |
| Venituri totale | 19.960 |
| Cheltuieli totale | 415.079 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 395.119 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 395.315 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 455.184 |
| Stocuri | 1.349 |
| Creante | 396.967 |
| Disponibilitati | 56.868 |
| Datorii | 39.170 |
| Capitaluri proprii | 416.014 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 39.991 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 39.991 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 39.991 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 485.986 |
| Stocuri | 1.349 |
| Creante | 396.967 |
| Disponibilitati | 87.670 |
| Datorii | 29.981 |
| Capitaluri proprii | 456.005 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 95.991 |
| Venituri totale | 95.991 |
| Cheltuieli totale | 95.905 |
| Profit brut | 86 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 874 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 4.460 |
| Active circulante | 493.275 |
| Stocuri | 1.349 |
| Creante | 396.524 |
| Disponibilitati | 95.402 |
| Datorii | 40.856 |
| Capitaluri proprii | 456.879 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 299.457 |
| Venituri totale | 299.457 |
| Cheltuieli totale | 172.900 |
| Profit brut | 126.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 123.562 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 13.379 |
| Active circulante | 325.477 |
| Stocuri | 1.360 |
| Disponibilitati | 324.117 |
| Datorii | 5.539 |
| Capitaluri proprii | 333.317 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 292.164 |
| Venituri totale | 292.164 |
| Cheltuieli totale | 88.947 |
| Profit brut | 203.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 200.474 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 0 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 31.218 |
| Active circulante | 151.184 |
| Creante | 2 |
| Disponibilitati | 151.182 |
| Datorii | 21.272 |
| Capitaluri proprii | 161.130 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 214.401 |
| Venituri totale | 214.401 |
| Cheltuieli totale | 85.821 |
| Profit brut | 128.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 126.436 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |