HABITAT CONSTRUCT S.R.L. – CUI 23400030
Pe scurt
HABITAT CONSTRUCT S.R.L. are CUI 23400030, număr de înregistrare J13/703/2008 și sediul în Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 193.047 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HABITAT CONSTRUCT S.R.L. |
| CUI | 23400030 |
| Nr. Reg. Com. | J13/703/2008 |
| EUID | ROONRC.J13/703/2008 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-02-28 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -193 047 | 526 151 | 17 878 | 412 566 | -95 707 | 2 |
| 2024 | 92 538 | -238 951 | 391 582 | 19 369 | 503 236 | 131 023 | 4 |
| 2023 | 723 453 | 328 353 | 308 546 | 21 704 | 656 818 | 369 976 | 4 |
| 2022 | 504 158 | 75 232 | 304 190 | 50 973 | 659 231 | 406 014 | 4 |
| 2021 | 654 643 | 216 138 | 198 542 | 94 116 | 435 207 | 330 781 | 5 |
| 2020 | 538 850 | 102 083 | 245 327 | 134 776 | 277 354 | 166 803 | 4 |
| 2019 | 810 936 | 234 503 | 268 711 | 177 921 | 260 773 | 169 983 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
-100%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HABITAT CONSTRUCT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Constanţa , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10270 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CONSTRUCT ROXDAR S.R.L. – locul 10266, 239.935 lei, Suceava
- CONSTRUCT REGY SRL – locul 10266, 0 lei, Maramureş
- BURGAZ GLASS SYSTEM S.R.L. – locul 10267, 239.799 lei, Constanţa
- COPISA CONSTRUCTII SRL – locul 10267, 0 lei, Bucureşti
- THE CONCIERGE S.R.L. – locul 10268, 239.726 lei, Satu Mare
- D & C OIL INTERNATIONAL INVEST SRL – locul 10268, 0 lei, Bucureşti
- KAPITAL PERFORMANCE S.R.L. – locul 10269, 239.704 lei, Giurgiu
- MEHEDI CONSTRUCT IRI SRL – locul 10269, 0 lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HABITAT CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HABITAT CONSTRUCT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HABITAT CONSTRUCT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 19.369 |
| Active circulante | 503.236 |
| Stocuri | 17.976 |
| Creante | 152.083 |
| Disponibilitati | 333.177 |
| Datorii | 391.582 |
| Capitaluri proprii | 131.023 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 92.538 |
| Venituri totale | 95.760 |
| Cheltuieli totale | 334.711 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 238.951 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 238.951 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 28.278 |
| Active circulante | 151.642 |
| Creante | 73.007 |
| Disponibilitati | 78.635 |
| Datorii | 23.267 |
| Capitaluri proprii | 156.653 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 241.855 |
| Venituri totale | 242.097 |
| Cheltuieli totale | 238.088 |
| Profit brut | 4.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.009 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |