GRK IULISPEED SRL – CUI 33552680
Pe scurt
GRK IULISPEED SRL are CUI 33552680, număr de înregistrare J18/437/2014 și sediul în Municipiul Motru, județul Gorj. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.493.251 lei, un profit net de 353.207 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GRK IULISPEED SRL |
| CUI | 33552680 |
| Nr. Reg. Com. | J18/437/2014 |
| EUID | ROONRC.J18/437/2014 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-09-05 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KOCSIS GEORGETA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 493 251 | 353 207 | 1 910 364 | 942 169 | 1 447 062 | 506 921 | 16 |
| 2024 | 6 303 238 | 416 117 | 1 072 373 | 757 693 | 1 393 214 | 1 078 534 | 12 |
| 2023 | 5 055 451 | 314 988 | 808 724 | 861 613 | 688 985 | 741 874 | 11 |
| 2022 | 5 530 209 | 300 971 | 1 001 508 | 756 539 | 671 856 | 426 887 | 10 |
| 2021 | 3 288 128 | 25 153 | 1 016 635 | 423 836 | 718 714 | 125 915 | 8 |
| 2020 | 2 182 905 | 96 593 | 400 555 | 50 925 | 450 393 | 100 763 | 7 |
| 2019 | 2 033 838 | 33 856 | 414 766 | 52 585 | 387 221 | 25 040 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 493 251 lei
35%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GRK IULISPEED SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Gorj , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1555 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DIRECT AUTO DRIVE S.R.L. – locul 1551, 8,52 mil. lei, Argeş
- MAFTEI SMART SOLUTION S.R.L. – locul 1551, 154.706 lei, Suceava
- PRIME NORTH FLEET S.R.L. – locul 1551, 97.354 lei, Bistriţa-Năsăud
- DICOTAX CITY SRL – locul 1551, 29.615 lei, Cluj
- KIA & STEVEN SRL – locul 1552, 8,52 mil. lei, Cluj
- AUREL & MARIANA TRANSPORTURI S.R.L. – locul 1552, 154.644 lei, Sibiu
- POMADE SRL – locul 1552, 96.961 lei, Harghita
- OLIMPO VW SRL – locul 1552, 29.488 lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GRK IULISPEED SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GRK IULISPEED SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GRK IULISPEED SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 861.613 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 688.985 |
| Stocuri | 4.207 |
| Creante | 635.169 |
| Casa si conturi la banci | 49.609 |
| DATORII | 808.724 |
| CAPITALURI - TOTAL | 741.874 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.055.451 |
| VENITURI TOTALE | 5.333.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.949.396 |
| Profitul brut | 383.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 314.988 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 756.539 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 671.856 |
| Stocuri | 30.304 |
| Creante | 389.436 |
| Casa si conturi la banci | 252.116 |
| DATORII | 1.001.508 |
| CAPITALURI - TOTAL | 426.887 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.530.209 |
| VENITURI TOTALE | 5.916.858 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.544.285 |
| Profitul brut | 372.573 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 300.971 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| Active imobilizate | 423.836 |
| Active circulante | 718.714 |
| Stocuri | 19.115 |
| Creante | 291.508 |
| Disponibilitati | 408.091 |
| Datorii | 1.016.635 |
| Capitaluri proprii | 125.915 |
| Capital social | 45.200 |
| Cifra de afaceri | 3.288.128 |
| Venituri totale | 3.391.181 |
| Cheltuieli totale | 3.359.354 |
| Profit brut | 31.827 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 25.153 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 50.925 |
| Active circulante | 450.393 |
| Stocuri | 83.775 |
| Creante | 196.126 |
| Disponibilitati | 170.492 |
| Datorii | 400.555 |
| Capitaluri proprii | 100.763 |
| Capital social | 45.200 |
| Cifra de afaceri | 2.182.905 |
| Venituri totale | 2.354.291 |
| Cheltuieli totale | 2.239.250 |
| Profit brut | 115.041 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 96.593 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 52.585 |
| Active circulante | 387.221 |
| Stocuri | 17.046 |
| Creante | 319.948 |
| Disponibilitati | 50.227 |
| Datorii | 414.766 |
| Capitaluri proprii | 25.040 |
| Cifra de afaceri | 2.033.838 |
| Venituri totale | 2.140.677 |
| Cheltuieli totale | 2.099.159 |
| Profit brut | 41.518 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 33.856 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 99.965 |
| Active circulante | 400.207 |
| Stocuri | 59.274 |
| Creante | 333.048 |
| Disponibilitati | 7.885 |
| Cheltuieli in avans | 48.413 |
| Datorii | 515.772 |
| Capitaluri proprii | 32.813 |
| Capital social | 45.200 |
| Cifra de afaceri | 1.751.081 |
| Venituri totale | 1.876.684 |
| Cheltuieli totale | 1.802.797 |
| Profit brut | 73.887 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 63.887 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 151.714 |
| Active circulante | 108.671 |
| Stocuri | 33.124 |
| Creante | 61.886 |
| Disponibilitati | 13.661 |
| Cheltuieli in avans | 542 |
| Datorii | 269.219 |
| Capitaluri proprii | -8.292 |
| Capital social | 45.200 |
| Cifra de afaceri | 1.123.206 |
| Venituri totale | 1.157.485 |
| Cheltuieli totale | 1.143.478 |
| Profit brut | 14.007 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 9.821 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 24.674 |
| Active circulante | 53.898 |
| Creante | 24.033 |
| Disponibilitati | 29.865 |
| Cheltuieli in avans | 7.916 |
| Datorii | 149.601 |
| Capitaluri proprii | -63.113 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 754.654 |
| Venituri totale | 756.485 |
| Cheltuieli totale | 752.118 |
| Profit brut | 4.367 |
| Profit net | 4.367 |
| Nr. salariati | 2 |