GENCO TURISM SERV SRL – CUI 37186299
Pe scurt
GENCO TURISM SERV SRL are CUI 37186299, număr de înregistrare J2017000467292 și sediul în Loc. Azuga, Oraş Azuga, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 5590 – Alte servicii de cazare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.110.835 lei, o pierdere netă de 77.961 lei și un număr mediu de 20 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GENCO TURISM SERV SRL |
| CUI | 37186299 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000467292 |
| EUID | ROONRC.J2017000467292 |
| CAEN | 5590 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-03-10 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BĂLĂU ANDREEA DANIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 110 835 | -77 961 | 535 785 | 104 192 | 823 475 | 392 331 | 20 |
| 2024 | 2 043 248 | 179 388 | 385 448 | 211 131 | 825 656 | 651 339 | 11 |
| 2023 | 1 608 435 | 173 700 | 217 695 | 183 419 | 506 227 | 471 951 | 8 |
| 2022 | 1 731 914 | 162 873 | 155 057 | 78 795 | 374 513 | 298 251 | 6 |
| 2021 | 1 201 854 | 5 174 | 136 591 | 48 494 | 223 434 | 135 337 | 5 |
| 2020 | 996 500 | 88 435 | 153 248 | 24 519 | 258 893 | 130 164 | 7 |
| 2019 | 713 091 | 86 553 | 60 374 | 11 054 | 171 048 | 121 728 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 110 835 lei
101%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GENCO TURISM SERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5590 Rev. 2 (echivalent: 5590 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte servicii de cazare |
| Descriere Activitate | Alte servicii de cazare |
| Cod CAEN principal | 55 Alte servicii de cazare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Prahova , domeniul 5590: Alte servicii de cazare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 32 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- UNITA TURISM HOLDING SA – locul 28, 50,52 mil. lei, Timiş
- MELESANA SRL – locul 28, 5,62 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- GURA DIHAM SRL – locul 28, 4,48 mil. lei, Prahova
- MESEFALU SRL – locul 28, 208.172 lei, Harghita
- AGRO-TECHNICS-EUROPE SRL – locul 28, 121.733 lei, Iaşi
- PERLA MAJESTIC SA – locul 29, 50,11 mil. lei, Constanţa
- ROGALIN TRADING SRL – locul 29, 5,59 mil. lei, Bacău
- CLAS DECENT SRL – locul 29, 4,36 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GENCO TURISM SERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GENCO TURISM SERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GENCO TURISM SERV SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2019-06-18 |
| Data reactivare | 2019-07-10 |
| Data publicare | 2019-06-18 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 211.131 |
| Active circulante | 825.656 |
| Stocuri | 201.094 |
| Creante | 335.765 |
| Disponibilitati | 288.797 |
| Datorii | 385.448 |
| Capitaluri proprii | 651.339 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.043.248 |
| Venituri totale | 3.123.884 |
| Cheltuieli totale | 2.895.703 |
| Profit brut | 228.181 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 179.388 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 183.419 |
| Active circulante | 506.227 |
| Stocuri | 233.827 |
| Creante | 225.058 |
| Disponibilitati | 47.342 |
| Datorii | 217.695 |
| Capitaluri proprii | 471.951 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.608.435 |
| Venituri totale | 1.915.159 |
| Cheltuieli totale | 1.727.809 |
| Profit brut | 187.350 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 173.700 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 78.795 |
| Active circulante | 374.513 |
| Stocuri | -13.964 |
| Creante | 189.143 |
| Disponibilitati | 199.334 |
| Datorii | 155.057 |
| Capitaluri proprii | 298.251 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.731.914 |
| Venituri totale | 1.732.895 |
| Cheltuieli totale | 1.555.566 |
| Profit brut | 177.329 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 162.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 48.494 |
| Active circulante | 223.434 |
| Stocuri | 32.535 |
| Creante | 121.490 |
| Disponibilitati | 69.409 |
| Datorii | 136.591 |
| Capitaluri proprii | 135.337 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.201.854 |
| Venituri totale | 1.441.340 |
| Cheltuieli totale | 1.425.589 |
| Profit brut | 15.751 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.174 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 24.519 |
| Active circulante | 258.893 |
| Stocuri | -17.927 |
| Creante | 238.337 |
| Disponibilitati | 38.483 |
| Datorii | 153.248 |
| Capitaluri proprii | 130.164 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 996.500 |
| Venituri totale | 1.006.259 |
| Cheltuieli totale | 907.857 |
| Profit brut | 98.402 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 88.435 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 11.054 |
| Active circulante | 171.048 |
| Stocuri | 21.501 |
| Creante | 76.320 |
| Disponibilitati | 73.227 |
| Datorii | 60.374 |
| Capitaluri proprii | 121.728 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 713.091 |
| Venituri totale | 788.198 |
| Cheltuieli totale | 694.409 |
| Profit brut | 93.789 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 86.553 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 3.664 |
| Active circulante | 86.038 |
| Stocuri | 58.963 |
| Creante | 24.001 |
| Disponibilitati | 3.074 |
| Datorii | 54.526 |
| Capitaluri proprii | 35.176 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 415.025 |
| Venituri totale | 435.734 |
| Cheltuieli totale | 412.114 |
| Profit brut | 23.620 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.151 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 3.150 |
| Active circulante | 54.623 |
| Stocuri | 1.852 |
| Creante | 5.659 |
| Disponibilitati | 47.112 |
| Datorii | 41.748 |
| Capitaluri proprii | 16.025 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 200.985 |
| Venituri totale | 200.985 |
| Cheltuieli totale | 183.150 |
| Profit brut | 17.835 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.825 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |