MELESANA SRL – CUI 17440260
Pe scurt
MELESANA SRL are CUI 17440260, număr de înregistrare J06/321/2005 și sediul în Sat Beudiu, Comuna Nuseni, județul Bistriţa-Năsăud. Activitatea principală declarată: CAEN 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.619.716 lei, un profit net de 394.092 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MELESANA SRL |
| CUI | 17440260 |
| Nr. Reg. Com. | J06/321/2005 |
| EUID | ROONRC.J06/321/2005 |
| CAEN | 5520 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-04-04 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUCSA ANCA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 619 716 | 394 092 | 1 035 658 | 446 155 | 1 016 127 | 426 624 | 6 |
| 2024 | 5 180 523 | 279 674 | 729 186 | 309 047 | 888 823 | 468 684 | 6 |
| 2023 | 4 759 091 | 264 808 | 641 371 | 294 160 | 1 073 905 | 725 010 | 10 |
| 2022 | 4 923 680 | 427 671 | 684 045 | 241 118 | 904 813 | 460 202 | 12 |
| 2021 | 3 963 456 | 299 458 | 389 153 | 268 879 | 662 693 | 542 419 | 10 |
| 2020 | 1 907 698 | 85 244 | 562 103 | 378 455 | 426 609 | 242 961 | 8 |
| 2019 | 1 340 629 | 66 811 | 355 337 | 268 406 | 244 648 | 157 717 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 619 716 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MELESANA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5520 Rev. 2 (echivalent: 5520 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată |
| Descriere Activitate | Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată |
| Cod CAEN principal | 55 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bistriţa-Năsăud , domeniul 5520: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 28 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- WORLD TRADE CENTER BUCURESTI SA – locul 24, 55,41 mil. lei, Bucureşti
- SISI STOP 2020 S.R.L. – locul 24, 6,10 mil. lei, Constanţa
- PAMAC PRODIMPEX SRL – locul 24, 4,89 mil. lei, Braşov
- SPIRIT EUXIN SRL – locul 24, 295.331 lei, Constanţa
- ABRACADABRA COM PROD SRL – locul 24, 173.296 lei, Mehedinţi
- SIND TOUR TRADING SRL – locul 25, 53,17 mil. lei, Bucureşti
- CÂMPEANU TUR SRL – locul 25, 6,06 mil. lei, Sălaj
- GALACTIC HORSE SRL – locul 25, 4,62 mil. lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MELESANA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MELESANA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MELESANA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 309.047 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 888.823 |
| Stocuri | 700.678 |
| Creante | 97.496 |
| Casa si conturi la banci | 90.649 |
| DATORII | 729.186 |
| CAPITALURI - TOTAL | 468.684 |
| Capital subscris varsat | 500 |
| Cifra de afaceri neta | 5.180.523 |
| VENITURI TOTALE | 5.238.619 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.906.783 |
| Profitul brut | 331.836 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 279.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 294.160 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.073.905 |
| Stocuri | 718.574 |
| Creante | 232.984 |
| Casa si conturi la banci | 122.347 |
| DATORII | 641.371 |
| VENITURI IN AVANS | 1.684 |
| CAPITALURI - TOTAL | 725.010 |
| Capital subscris varsat | 500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.759.091 |
| VENITURI TOTALE | 4.878.510 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.574.342 |
| Profitul brut | 304.168 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 264.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 241.118 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 904.813 |
| Stocuri | 585.695 |
| Creante | 201.185 |
| Casa si conturi la banci | 117.933 |
| DATORII | 684.045 |
| VENITURI IN AVANS | 1.684 |
| CAPITALURI - TOTAL | 460.202 |
| Capital subscris varsat | 500 |
| Cifra de afaceri neta | 4.923.680 |
| VENITURI TOTALE | 4.972.024 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.497.515 |
| Profitul brut | 474.509 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 427.671 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| Active imobilizate | 268.879 |
| Active circulante | 662.693 |
| Stocuri | 530.926 |
| Creante | 89.859 |
| Disponibilitati | 41.908 |
| Datorii | 389.153 |
| Capitaluri proprii | 542.419 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 3.963.456 |
| Venituri totale | 3.965.256 |
| Cheltuieli totale | 3.626.675 |
| Profit brut | 338.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 299.458 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 378.455 |
| Active circulante | 426.609 |
| Stocuri | 323.888 |
| Creante | 84.845 |
| Disponibilitati | 17.876 |
| Datorii | 562.103 |
| Capitaluri proprii | 242.961 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.907.698 |
| Venituri totale | 1.916.400 |
| Cheltuieli totale | 1.813.971 |
| Profit brut | 102.429 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.244 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 268.406 |
| Active circulante | 244.648 |
| Stocuri | 221.425 |
| Creante | 13.739 |
| Disponibilitati | 9.484 |
| Datorii | 355.337 |
| Capitaluri proprii | 157.717 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.340.629 |
| Venituri totale | 1.422.824 |
| Cheltuieli totale | 1.342.192 |
| Profit brut | 80.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 66.811 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 230.604 |
| Active circulante | 216.365 |
| Stocuri | 199.931 |
| Creante | 5.350 |
| Disponibilitati | 11.084 |
| Datorii | 347.570 |
| Capitaluri proprii | 99.399 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.283.799 |
| Venituri totale | 1.389.953 |
| Cheltuieli totale | 1.347.253 |
| Profit brut | 42.700 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.786 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 160.729 |
| Active circulante | 205.127 |
| Stocuri | 199.225 |
| Creante | 1.982 |
| Disponibilitati | 3.920 |
| Datorii | 295.243 |
| Capitaluri proprii | 70.613 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.185.822 |
| Venituri totale | 1.223.759 |
| Cheltuieli totale | 1.208.005 |
| Profit brut | 15.754 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.070 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 134.167 |
| Active circulante | 239.374 |
| Stocuri | 236.475 |
| Creante | 2.838 |
| Disponibilitati | 61 |
| Datorii | 312.431 |
| Capitaluri proprii | 61.110 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 1.146.394 |
| Venituri totale | 1.166.894 |
| Cheltuieli totale | 1.138.693 |
| Profit brut | 28.201 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.874 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |