FRIGOFRUCT SRL – CUI 15290301
Pe scurt
FRIGOFRUCT SRL are CUI 15290301, număr de înregistrare J2003000287051 și sediul în Sat Sălard, Comuna Sălard, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 1039 – Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.044.164 lei, un profit net de 16.843 lei și un număr mediu de 45 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FRIGOFRUCT SRL |
| CUI | 15290301 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000287051 |
| EUID | ROONRC.J05/287/2003 |
| CAEN | 1039 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-03-13 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GUBA EUGEN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 044 164 | 16 843 | 2 960 460 | 919 468 | 3 476 308 | 1 491 501 | 45 |
| 2024 | 5 074 436 | 619 348 | 2 429 116 | 1 045 055 | 3 117 872 | 1 774 658 | 47 |
| 2023 | 5 341 441 | 573 367 | 2 113 305 | 1 110 859 | 2 617 502 | 1 655 311 | 42 |
| 2022 | 4 881 233 | 383 069 | 2 436 406 | 908 655 | 2 689 664 | 1 191 943 | 39 |
| 2021 | 3 523 193 | 1 206 189 | 2 009 010 | 878 529 | 3 173 404 | 2 065 063 | 23 |
| 2020 | 3 230 159 | 760 352 | 1 170 412 | 939 855 | 2 619 421 | 2 388 864 | 21 |
| 2019 | 3 943 823 | 742 270 | 1 576 794 | 1 016 412 | 2 611 526 | 2 051 144 | 20 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 044 164 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FRIGOFRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1039 Rev. 2 (echivalent: 1039 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 10 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 1039: Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 52 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- POLICALITA SRL – locul 48, 49,25 mil. lei, Vrancea
- CALIBRA M&D IMPEX SRL – locul 48, 41,64 mil. lei, Hunedoara
- NORBELA SRL – locul 48, 30,72 mil. lei, Arad
- BONAS IMPORT EXPORT S.A. – locul 48, 22,28 mil. lei, Cluj
- MOARA MIHĂLCENI SRL – locul 48, 8,77 mil. lei, Vrancea
- IDEAL STILL EXIM SRL – locul 48, 7,90 mil. lei, Ilfov
- SONIMPEX TOPOLOVENI SRL – locul 48, 7,00 mil. lei, Bucureşti
- LEMNUL VERDE LABORATOR S.R.L. – locul 48, 6,89 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FRIGOFRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FRIGOFRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FRIGOFRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.045.055 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.117.872 |
| Stocuri | 2.349.593 |
| Creante | 716.955 |
| Casa si conturi la banci | 51.324 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.847 |
| DATORII | 2.429.116 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.774.658 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.074.436 |
| VENITURI TOTALE | 6.227.759 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.523.415 |
| Profitul brut | 704.344 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 619.348 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.110.859 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.617.502 |
| Stocuri | 1.844.720 |
| Creante | 707.811 |
| Casa si conturi la banci | 64.971 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.255 |
| DATORII | 2.113.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.655.311 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.341.441 |
| VENITURI TOTALE | 5.534.380 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.883.378 |
| Profitul brut | 651.002 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 573.367 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 908.655 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.689.664 |
| Stocuri | 1.875.767 |
| Creante | 760.697 |
| Casa si conturi la banci | 53.200 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.030 |
| DATORII | 2.436.406 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.191.943 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.881.233 |
| VENITURI TOTALE | 6.270.681 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.845.192 |
| Profitul brut | 425.489 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 383.069 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 878.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.173.404 |
| Stocuri | 2.642.201 |
| Creante | 484.257 |
| Casa si conturi la banci | 46.946 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.140 |
| DATORII | 2.009.010 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.065.063 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.523.193 |
| VENITURI TOTALE | 5.841.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.601.846 |
| Profitul brut | 1.239.438 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.206.189 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 939.855 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.619.421 |
| Stocuri | 1.850.128 |
| Creante | 494.944 |
| Casa si conturi la banci | 274.349 |
| DATORII | 1.170.412 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.388.864 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.230.159 |
| VENITURI TOTALE | 4.344.894 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.553.947 |
| Profitul brut | 790.947 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 760.352 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| Active imobilizate | 1.016.412 |
| Active circulante | 2.611.526 |
| Stocuri | 1.959.824 |
| Creante | 596.082 |
| Disponibilitati | 55.620 |
| Datorii | 1.576.794 |
| Capitaluri proprii | 2.051.144 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 3.943.823 |
| Venituri totale | 5.151.054 |
| Cheltuieli totale | 4.283.021 |
| Profit brut | 868.033 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 742.270 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |
| Active imobilizate | 965.012 |
| Active circulante | 2.465.511 |
| Stocuri | 1.907.177 |
| Creante | 529.926 |
| Disponibilitati | 28.408 |
| Datorii | 1.121.649 |
| Capitaluri proprii | 2.308.874 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 4.692.892 |
| Venituri totale | 5.970.266 |
| Cheltuieli totale | 4.264.306 |
| Profit brut | 1.705.960 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.659.361 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 17 |
| Active imobilizate | 1.064.413 |
| Active circulante | 1.969.320 |
| Stocuri | 896.179 |
| Creante | 584.069 |
| Disponibilitati | 489.072 |
| Cheltuieli in avans | 60.597 |
| Datorii | 1.444.817 |
| Capitaluri proprii | 1.649.513 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 3.794.600 |
| Venituri totale | 4.525.650 |
| Cheltuieli totale | 2.907.191 |
| Profit brut | 1.618.459 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.373.512 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.109.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.273.761 |
| Stocuri | 694.126 |
| Creante | 579.301 |
| Casa si conturi la banci | 334 |
| DATORII | 1.276.911 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.106.155 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.592.806 |
| VENITURI TOTALE | 3.534.556 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.546.490 |
| Profitul brut | 988.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 834.655 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |