ELCROMET IMPEX SRL – CUI 9469591
Pe scurt
ELCROMET IMPEX SRL are CUI 9469591, număr de înregistrare J1997000909121 și sediul în Municipiul Dej, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 1511 – Producția, prelucrarea și conservarea cărnii (exclusiv carnea de pasăre). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 100.070 lei, un profit net de 15.180 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ELCROMET IMPEX SRL |
| CUI | 9469591 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000909121 |
| EUID | ROONRC.J1997000909121 |
| CAEN | 1511 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-05-23 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NAGY FERENC | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 100 070 | 15 180 | 233 783 | 0 | 75 868 | -157 915 | 1 |
| 2024 | 52 860 | -48 839 | 223 495 | 0 | 50 400 | -173 095 | 2 |
| 2023 | 72 080 | -52 180 | 141 864 | 0 | 17 608 | -124 256 | 3 |
| 2022 | 39 930 | -32 436 | 91 042 | 0 | 18 966 | -72 076 | 2 |
| 2021 | 27 860 | -62 196 | 57 415 | 0 | 17 775 | -39 640 | 2 |
| 2020 | 20 035 | -56 001 | 37 468 | 0 | 59 825 | 22 357 | 3 |
| 2019 | 52 305 | 55 909 | 18 431 | 0 | 96 789 | 78 358 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises100 070 lei
89%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELCROMET IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1511 Rev. 2 (echivalent: 1511 Rev. 1, 1511 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Descriere Activitate | Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Cod CAEN principal | 15 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Descriere activitate (principal) | Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 1511: Producția, prelucrarea și conservarea cărnii (exclusiv carnea de pasăre)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (15), poziții apropiate de locul 13 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VOX AGRI SRL – locul 9, 62,93 mil. lei, Ialomiţa
- GALWAY SPORT SRL – locul 9, 54,01 mil. lei, Alba
- VELINEO SRL – locul 9, 13,30 mil. lei, Timiş
- DALRO SA – locul 9, 568.583 lei, Bacău
- AGROVET SA – locul 10, 58,58 mil. lei, Bucureşti
- CFS-COMPONENTS FOR SHOES SRL – locul 10, 52,46 mil. lei, Timiş
- PELLETTERIE FIORENTINE S.R.L. – locul 10, 13,06 mil. lei, Alba
- LANGELLOTTI IMPEX SRL – locul 10, 478.842 lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELCROMET IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELCROMET IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELCROMET IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2016-03-07 |
| Data reactivare | 2018-10-19 |
| Data publicare | 2016-03-11 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 50.400 |
| Stocuri | 619 |
| Creante | 29.745 |
| Disponibilitati | 20.036 |
| Datorii | 223.495 |
| Capitaluri proprii | -173.095 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 52.860 |
| Venituri totale | 52.860 |
| Cheltuieli totale | 101.170 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.310 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 48.839 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 17.608 |
| Stocuri | 619 |
| Creante | 16.820 |
| Disponibilitati | 169 |
| Datorii | 141.864 |
| Capitaluri proprii | -124.256 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 72.080 |
| Venituri totale | 72.080 |
| Cheltuieli totale | 123.539 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 51.459 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 52.180 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 18.966 |
| Stocuri | 619 |
| Creante | 16.820 |
| Disponibilitati | 1.527 |
| Datorii | 91.042 |
| Capitaluri proprii | -72.076 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 39.930 |
| Venituri totale | 39.930 |
| Cheltuieli totale | 71.967 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 32.037 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 32.436 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 17.775 |
| Stocuri | 619 |
| Creante | 16.820 |
| Disponibilitati | 336 |
| Datorii | 57.415 |
| Capitaluri proprii | -39.640 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 27.860 |
| Venituri totale | 2.160 |
| Cheltuieli totale | 64.076 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 61.916 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 62.196 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 59.825 |
| Stocuri | 27.687 |
| Creante | 14.744 |
| Disponibilitati | 17.394 |
| Datorii | 37.468 |
| Capitaluri proprii | 22.357 |
| Cifra de afaceri | 20.035 |
| Venituri totale | 23.018 |
| Cheltuieli totale | 78.830 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 55.812 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 56.001 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 96.789 |
| Stocuri | 27.654 |
| Creante | 16.820 |
| Disponibilitati | 52.315 |
| Datorii | 18.431 |
| Capitaluri proprii | 78.358 |
| Cifra de afaceri | 52.305 |
| Venituri totale | 68.255 |
| Cheltuieli totale | 11.821 |
| Profit brut | 56.434 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 55.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 39.479 |
| Stocuri | 10.728 |
| Creante | 19.970 |
| Disponibilitati | 8.781 |
| Datorii | 17.031 |
| Capitaluri proprii | 22.448 |
| Cifra de afaceri | 47.610 |
| Venituri totale | 54.300 |
| Cheltuieli totale | 52.187 |
| Profit brut | 2.113 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.746 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 22.280 |
| Stocuri | 8.679 |
| Creante | 963 |
| Disponibilitati | 12.638 |
| Datorii | 1.488 |
| Capitaluri proprii | 20.792 |
| Cifra de afaceri | 22.290 |
| Venituri totale | 26.890 |
| Cheltuieli totale | 22.133 |
| Profit brut | 4.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.450 |
| Active circulante | 148.445 |
| Stocuri | 54.660 |
| Creante | 80.125 |
| Disponibilitati | 13.660 |
| Datorii | 136.591 |
| Capitaluri proprii | 15.304 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 13.300 |
| Venituri totale | 17.159 |
| Cheltuieli totale | 0 |
| Profit brut | 17.159 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.760 |
| Pierdere neta | 0 |