ECONSA GRUP S.A. – CUI 18973520
Pe scurt
ECONSA GRUP S.A. are CUI 18973520, număr de înregistrare J20/1751/2019 și sediul în Sat Zam, Comuna Zam, județul Hunedoara. Activitatea principală declarată: CAEN 812 – Activități de curățenie. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.069.013 lei, un profit net de 5.721 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: necunoscut
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ECONSA GRUP S.A. |
| CUI | 18973520 |
| Nr. Reg. Com. | J20/1751/2019 |
| EUID | ROONRC.J2019001751202 |
| CAEN | 812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.08.2026) |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-12-02 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ALFA & QUANTUM CONSULTING SPRL | - | România |
| ALIC BOGDAN | - | — |
| CÂRCEIE MARIUS RADU | - | — |
| BULEANDRĂ ROMICĂ | - | România |
| MEREUȚĂ DRAGOȘ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 069 013 | 5 721 | 11 538 415 | 9 842 850 | 12 334 070 | 10 772 508 | 9 |
| 2024 | 1 272 229 | -350 827 | 1 352 238 | 9 859 256 | 2 240 566 | 10 781 569 | 9 |
| 2023 | 695 301 | -345 767 | 10 765 856 | 9 872 349 | 12 027 371 | 11 133 864 | 8 |
| 2022 | 650 341 | -612 094 | 27 743 531 | 9 894 322 | 14 089 613 | -2 765 360 | 10 |
| 2021 | 1 506 534 | 24 111 | 28 154 387 | 9 916 255 | 15 090 631 | -2 153 265 | 10 |
| 2020 | 1 640 029 | 1 409 562 | 28 943 505 | 9 938 454 | 15 084 312 | -2 177 376 | 9 |
| 2019 | 4 674 752 | -555 896 | 28 932 727 | 9 961 123 | 13 641 302 | -3 586 939 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 069 013 lei
220%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ECONSA GRUP S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 812 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de curățenie |
| Descriere Activitate | Activități de curățenie |
| Cod CAEN principal | 81 Activități de curățenie |
| Descriere activitate (principal) | Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Arad , domeniul 812: Activități de curățenie
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (81), poziții apropiate de locul 151 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- TATARCA SERPENTIN S.R.L. – locul 147, 4,28 mil. lei, Suceava
- MIHTEO ICS S.R.L. – locul 147, 2,57 mil. lei, Ilfov
- VERDE VALE DE PARMAC SRL – locul 147, 1,83 mil. lei, Tulcea
- DERAT MOUSE S.R.L. – locul 147, 591.519 lei, Alba
- LOOK MODE CLAUSS SRL – locul 147, 368.574 lei, Neamţ
- EGRES-IMPEX SRL – locul 147, 219.882 lei, Harghita
- TEHNOAD MANAGEMENT SRL – locul 147, 146.500 lei, Bucureşti
- MARAX BIS DDD SRL – locul 147, 104.741 lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ECONSA GRUP S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ECONSA GRUP S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ECONSA GRUP S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.859.256 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.240.566 |
| Stocuri | 419.623 |
| Creante | 1.660.352 |
| Casa si conturi la banci | 160.591 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.985 |
| DATORII | 1.352.238 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.781.569 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 1.272.229 |
| VENITURI TOTALE | 1.471.321 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.822.148 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 350.827 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 350.827 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.872.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.027.371 |
| Stocuri | 71.774 |
| Creante | 11.760.368 |
| Casa si conturi la banci | 195.229 |
| DATORII | 10.765.856 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.133.864 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 695.301 |
| VENITURI TOTALE | 800.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.146.197 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 345.767 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 345.767 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.894.322 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.089.613 |
| Stocuri | 71.774 |
| Creante | 13.890.630 |
| Casa si conturi la banci | 127.209 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 994.236 |
| DATORII | 27.743.531 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.765.360 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 650.341 |
| VENITURI TOTALE | 650.758 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.262.852 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 612.094 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 612.094 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.916.255 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.090.631 |
| Stocuri | 71.774 |
| Creante | 14.644.929 |
| Casa si conturi la banci | 373.928 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 994.236 |
| DATORII | 28.154.387 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.153.265 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 1.506.534 |
| VENITURI TOTALE | 1.505.209 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.481.098 |
| Profitul brut | 24.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.111 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.938.454 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.084.312 |
| Stocuri | 77.700 |
| Creante | 14.868.887 |
| Casa si conturi la banci | 137.725 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.743.363 |
| DATORII | 28.943.505 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.177.376 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 1.640.029 |
| VENITURI TOTALE | 3.098.185 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.688.623 |
| Profitul brut | 1.409.562 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.409.562 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.961.123 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.641.302 |
| Stocuri | 77.524 |
| Creante | 12.982.883 |
| Casa si conturi la banci | 580.895 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.743.363 |
| DATORII | 28.932.727 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.586.939 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 4.674.752 |
| VENITURI TOTALE | 4.564.360 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.120.256 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 555.896 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 555.896 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.076.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.735.453 |
| Stocuri | 769.764 |
| Creante | 18.501.034 |
| Casa si conturi la banci | 464.655 |
| DATORII | 32.317.173 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.505.230 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 6.432.712 |
| VENITURI TOTALE | 6.782.165 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.327.389 |
| Profitul brut | 454.776 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 454.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.194.184 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.372.305 |
| Stocuri | 471.210 |
| Creante | 14.793.889 |
| Casa si conturi la banci | 107.206 |
| DATORII | 28.526.495 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.960.006 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 2.146.221 |
| VENITURI TOTALE | 1.844.781 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.985.186 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.140.405 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.140.405 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.312.344 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.237.027 |
| Stocuri | 756.398 |
| Creante | 14.366.509 |
| Casa si conturi la banci | 114.120 |
| DATORII | 26.368.972 |
| CAPITALURI - TOTAL | -819.601 |
| Capital subscris varsat | 17.213.630 |
| Cifra de afaceri neta | 4.591.824 |
| VENITURI TOTALE | 4.861.715 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.324.598 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.462.883 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.462.883 |
| Numar mediu de salariati | 13 |