DIAMANT ALFA SRL – CUI 5251372
Pe scurt
DIAMANT ALFA SRL are CUI 5251372, număr de înregistrare J1994000450174 și sediul în Sat Lieşti, Comuna Lieşti, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.323.393 lei, un profit net de 817.135 lei și un număr mediu de 20 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DIAMANT ALFA SRL |
| CUI | 5251372 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000450174 |
| EUID | ROONRC.J1994000450174 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-02-16 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DĂNĂILĂ VALENTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 323 393 | 817 135 | 2 981 062 | — | — | — | 20 |
| 2024 | 11 642 377 | 948 370 | 2 688 079 | 2 589 377 | 7 591 635 | 7 492 933 | 21 |
| 2023 | 11 420 952 | 973 255 | 3 022 843 | 1 890 098 | 7 677 308 | 6 544 563 | 21 |
| 2022 | 12 343 035 | 1 077 820 | 3 472 911 | 1 896 804 | 7 147 415 | 5 571 308 | 22 |
| 2021 | 14 167 555 | 1 486 391 | 3 810 269 | 1 642 400 | 6 661 357 | 4 493 488 | 21 |
| 2020 | 9 059 954 | 514 829 | 2 641 654 | 627 199 | 5 021 552 | 3 007 097 | 21 |
| 2019 | 8 113 979 | 612 234 | 2 557 557 | 733 971 | 4 315 854 | 2 492 268 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 323 393 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DIAMANT ALFA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Galaţi , domeniul 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 137 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SERPICO SRL – locul 133, 40,57 mil. lei, Dolj
- GINTLUP SRL – locul 133, 39,26 mil. lei, Dolj
- FARMALEX SRL – locul 133, 28,82 mil. lei, Sălaj
- GRIGEO SRL – locul 133, 20,04 mil. lei, Suceava
- IMEDIA DIRECT SOLUTIONS SRL – locul 133, 15,05 mil. lei, Bucureşti
- IULIANDRA GROUP SRL – locul 133, 12,74 mil. lei, Prahova
- LENS HUB SYSTEMS S.R.L. – locul 133, 8,38 mil. lei, Bucureşti
- TAM DIVERS MACHINERY S.R.L. – locul 133, 6,66 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DIAMANT ALFA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DIAMANT ALFA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DIAMANT ALFA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.589.377 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.591.635 |
| Stocuri | 7.381.834 |
| Creante | 58.340 |
| Casa si conturi la banci | 151.461 |
| DATORII | 2.688.079 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.492.933 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.642.377 |
| VENITURI TOTALE | 11.658.855 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.527.696 |
| Profitul brut | 1.131.159 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 948.370 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.890.098 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.677.308 |
| Stocuri | 7.406.056 |
| Creante | 49.884 |
| Casa si conturi la banci | 221.368 |
| DATORII | 3.022.843 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.544.563 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.420.952 |
| VENITURI TOTALE | 11.431.311 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.295.622 |
| Profitul brut | 1.135.689 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 973.255 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.896.804 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.147.415 |
| Stocuri | 7.035.511 |
| Creante | 62.578 |
| Casa si conturi la banci | 49.326 |
| DATORII | 3.472.911 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.571.308 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.343.035 |
| VENITURI TOTALE | 12.368.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.082.393 |
| Profitul brut | 1.285.934 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.077.820 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.642.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.661.357 |
| Stocuri | 6.523.109 |
| Creante | 115.309 |
| Casa si conturi la banci | 22.939 |
| DATORII | 3.810.269 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.493.488 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.167.555 |
| VENITURI TOTALE | 14.183.589 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.420.675 |
| Profitul brut | 1.762.914 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.486.391 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 627.199 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.021.552 |
| Stocuri | 4.880.934 |
| Creante | 35.058 |
| Casa si conturi la banci | 105.560 |
| DATORII | 2.641.654 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.007.097 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.059.954 |
| VENITURI TOTALE | 9.065.133 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.459.876 |
| Profitul brut | 605.257 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 514.829 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 733.971 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.315.854 |
| Stocuri | 4.265.571 |
| Creante | 17.183 |
| Casa si conturi la banci | 33.100 |
| DATORII | 2.557.557 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.492.268 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.113.979 |
| VENITURI TOTALE | 8.114.763 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.385.003 |
| Profitul brut | 729.760 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 612.234 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 708.012 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.032.377 |
| Stocuri | 3.882.200 |
| Creante | 114.615 |
| Casa si conturi la banci | 35.562 |
| DATORII | 2.860.355 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.880.034 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.843.746 |
| VENITURI TOTALE | 7.863.850 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.060.167 |
| Profitul brut | 803.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 675.143 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 771.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.471.101 |
| Stocuri | 2.256.283 |
| Creante | 106.010 |
| Casa si conturi la banci | 108.808 |
| DATORII | 1.737.838 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.504.891 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.503.182 |
| VENITURI TOTALE | 7.511.023 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.773.251 |
| Profitul brut | 737.772 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 624.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 806.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.498.210 |
| Stocuri | 2.196.029 |
| Creante | 176.509 |
| Casa si conturi la banci | 125.672 |
| DATORII | 1.916.943 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.387.726 |
| Capital subscris varsat | 350.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.250.371 |
| VENITURI TOTALE | 6.293.760 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.658.531 |
| Profitul brut | 635.229 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 538.638 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |