ELIEZER PROD SRL – CUI 9799590
Pe scurt
ELIEZER PROD SRL are CUI 9799590, număr de înregistrare J1997000430063 și sediul în Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, județul Bistriţa-Năsăud. Activitatea principală declarată: CAEN 1051 – Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 31.481.429 lei, un profit net de 2.462.859 lei și un număr mediu de 45 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ELIEZER PROD SRL |
| CUI | 9799590 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000430063 |
| EUID | ROONRC.J06/430/1997 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-09-10 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LESAN MARCU | administrator si reprezentant | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 481 429 | 2 462 859 | 12 824 581 | 17 387 284 | 10 996 374 | 11 405 071 | 45 |
| 2024 | 26 891 377 | 1 526 699 | 14 398 575 | 19 230 535 | 10 375 810 | 9 942 212 | 44 |
| 2023 | 23 442 596 | 3 037 233 | 15 884 846 | 20 832 390 | 10 435 162 | 9 013 088 | 44 |
| 2022 | 27 217 431 | 2 456 077 | 8 021 581 | 9 309 105 | 6 867 349 | 5 975 855 | 42 |
| 2021 | 17 687 464 | 1 813 654 | 6 607 846 | 8 323 005 | 5 472 778 | 4 519 778 | 41 |
| 2020 | 14 063 569 | 1 008 914 | 6 303 711 | 9 195 215 | 2 951 919 | 2 706 124 | 37 |
| 2019 | 12 878 649 | 1 066 560 | 6 527 312 | 10 183 544 | 2 770 725 | 2 802 478 | 38 |
| 2018 | 10 429 014 | 454 861 | 7 051 302 | — | — | — | 37 |
| 2017 | 9 287 141 | 60 653 | 7 274 622 | — | — | — | 35 |
Statistics
Commercial networks and enterprises31 481 429 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELIEZER PROD SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bistriţa-Năsăud , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 39 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EMPROD SRL – locul 35, 86,84 mil. lei, Bucureşti
- ALSIM MEAT DISTRIBUTION S.R.L. – locul 35, 84,31 mil. lei, Suceava
- PANI-ENTERPRISE SRL – locul 35, 46,36 mil. lei, Argeş
- BRĂDET SRL – locul 35, 34,58 mil. lei, Argeş
- TUDOR MIHAI SERV SRL – locul 35, 15,86 mil. lei, Mehedinţi
- MALITA SARAY FOOD SRL – locul 35, 14,63 mil. lei, Bucureşti
- F.ENCULESCU COM SRL – locul 35, 11,43 mil. lei, Ilfov
- GUSTINEL PROD DISTRIBUŢIE SRL – locul 35, 10,57 mil. lei, Prahova
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELIEZER PROD SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELIEZER PROD SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELIEZER PROD SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.230.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.375.810 |
| Stocuri | 4.701.767 |
| Creante | 4.581.932 |
| Casa si conturi la banci | 1.092.111 |
| DATORII | 14.398.575 |
| VENITURI IN AVANS | 5.265.558 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.942.212 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 26.891.377 |
| VENITURI TOTALE | 28.775.472 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.161.809 |
| Profitul brut | 1.613.663 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.526.699 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.832.390 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.435.162 |
| Stocuri | 3.918.220 |
| Creante | 4.896.754 |
| Casa si conturi la banci | 1.620.188 |
| DATORII | 15.884.846 |
| VENITURI IN AVANS | 6.369.618 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.013.088 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 23.442.596 |
| VENITURI TOTALE | 26.177.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.140.085 |
| Profitul brut | 3.037.233 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.037.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.309.105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.867.349 |
| Stocuri | 2.986.096 |
| Creante | 2.700.454 |
| Casa si conturi la banci | 1.180.799 |
| DATORII | 8.021.581 |
| VENITURI IN AVANS | 2.179.018 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.975.855 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 27.217.431 |
| VENITURI TOTALE | 29.462.810 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.742.720 |
| Profitul brut | 2.720.090 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.456.077 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.323.005 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.472.778 |
| Stocuri | 1.831.518 |
| Creante | 2.510.874 |
| Casa si conturi la banci | 1.130.386 |
| DATORII | 6.607.846 |
| VENITURI IN AVANS | 2.668.159 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.519.778 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 17.687.464 |
| VENITURI TOTALE | 18.348.167 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.252.823 |
| Profitul brut | 2.095.344 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.813.654 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.195.215 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.951.919 |
| Stocuri | 1.013.220 |
| Creante | 1.487.390 |
| Casa si conturi la banci | 451.309 |
| DATORII | 6.303.711 |
| VENITURI IN AVANS | 3.137.299 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.706.124 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 14.063.569 |
| VENITURI TOTALE | 14.811.602 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.617.864 |
| Profitul brut | 1.193.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.008.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.183.544 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.770.725 |
| Stocuri | 834.675 |
| Creante | 1.760.038 |
| Casa si conturi la banci | 176.012 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.849 |
| DATORII | 6.527.312 |
| VENITURI IN AVANS | 3.631.328 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.802.478 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 12.878.649 |
| VENITURI TOTALE | 13.114.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.869.137 |
| Profitul brut | 1.245.489 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.066.560 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.351.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.844.078 |
| Stocuri | 1.063.723 |
| Creante | 1.634.070 |
| Casa si conturi la banci | 146.285 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.093 |
| DATORII | 7.051.302 |
| VENITURI IN AVANS | 4.154.172 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.999.078 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 10.429.014 |
| VENITURI TOTALE | 11.366.016 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.802.043 |
| Profitul brut | 563.973 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 454.861 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.914.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.570.130 |
| Stocuri | 822.227 |
| Creante | 1.662.406 |
| Casa si conturi la banci | 85.497 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.361 |
| DATORII | 7.274.622 |
| VENITURI IN AVANS | 4.677.021 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.544.217 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.287.141 |
| VENITURI TOTALE | 9.262.098 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.189.410 |
| Profitul brut | 72.688 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 60.653 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.441.259 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.180.240 |
| Stocuri | 1.766.542 |
| Creante | 1.333.430 |
| Casa si conturi la banci | 80.268 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 74.455 |
| DATORII | 8.012.520 |
| VENITURI IN AVANS | 5.199.870 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.483.564 |
| Capital subscris varsat | 201.500 |
| Cifra de afaceri neta | 7.383.096 |
| VENITURI TOTALE | 7.699.332 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.664.287 |
| Profitul brut | 35.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 29.746 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |