STD EST LOGISTIC SRL – CUI 27171568
Informativ
STD EST LOGISTIC SRL are CUI 27171568, număr de înregistrare J2010006725401 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 39.295.651 lei, un profit net de 2.142.292 lei și un număr mediu de 26 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | STD EST LOGISTIC SRL |
| CUI | 27171568 |
| Nr. Reg. Com. | J2010006725401 |
| EUID | ROONRC.J2010006725401 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-07-14 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CRISTEA ORLANDO IONEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39 295 651 | 2 142 292 | 7 948 206 | 3 046 730 | 6 888 941 | 2 153 084 | 26 |
| 2024 | 32 864 169 | 1 707 281 | 3 480 174 | 2 995 203 | 4 338 355 | 3 955 898 | 26 |
| 2023 | 33 440 895 | 2 958 008 | 3 769 941 | 3 364 371 | 5 065 800 | 4 776 384 | 23 |
| 2022 | 41 887 236 | 4 169 656 | 2 998 272 | 2 412 369 | 5 715 898 | 5 216 560 | 18 |
| 2021 | 21 400 981 | 1 640 019 | 3 608 386 | 1 786 997 | 3 845 142 | 2 099 536 | 19 |
| 2020 | 11 173 550 | 1 142 021 | 794 029 | 524 041 | 1 423 753 | 1 224 631 | 19 |
| 2019 | 7 273 966 | 187 805 | 762 279 | 451 758 | 334 993 | 82 611 | 17 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STD EST LOGISTIC SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 268 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FRA EXPRESS SRL – locul 264, 40,12 mil. lei, Alba
- BLASOVA SRL – locul 264, 2,54 mil. lei, Vâlcea
- KAPPAYELLOW S.R.L. – locul 264, 1,42 mil. lei, Cluj
- I & COSMIN CONSTRUCT SERVICE S.R.L. – locul 264, 459.486 lei, Bucureşti
- GYCU TRANS SPEED CURIER S.R.L. – locul 264, 280.749 lei, Cluj
- R.X.D. COMPANY SRL – locul 265, 39,98 mil. lei, Iaşi
- ANCUŢA & VALI SRL – locul 265, 2,52 mil. lei, Arad
- C&C DRIVE S.R.L. – locul 265, 1,41 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STD EST LOGISTIC SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STD EST LOGISTIC SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STD EST LOGISTIC SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2020-09-17 |
| Data reactivare | 2020-10-09 |
| Data publicare | 2020-09-22 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.995.203 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.338.355 |
| Stocuri | 377.016 |
| Creante | 3.253.175 |
| Casa si conturi la banci | 708.164 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.514 |
| DATORII | 3.480.174 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.955.898 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 32.864.169 |
| VENITURI TOTALE | 33.039.685 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.091.444 |
| Profitul brut | 1.948.241 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.707.281 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.364.371 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.065.800 |
| Creante | 3.510.744 |
| Casa si conturi la banci | 1.555.056 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 116.154 |
| DATORII | 3.769.941 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.776.384 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 33.440.895 |
| VENITURI TOTALE | 33.809.974 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.469.868 |
| Profitul brut | 3.340.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.958.008 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.412.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.715.898 |
| Stocuri | -169.445 |
| Creante | 3.763.613 |
| Casa si conturi la banci | 2.121.730 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 86.565 |
| DATORII | 2.998.272 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.216.560 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 41.887.236 |
| VENITURI TOTALE | 42.195.985 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.473.974 |
| Profitul brut | 4.722.011 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.169.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.786.997 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.845.142 |
| Stocuri | -297.993 |
| Creante | 2.909.076 |
| Casa si conturi la banci | 1.234.059 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 75.783 |
| DATORII | 3.608.386 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.099.536 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.400.981 |
| VENITURI TOTALE | 21.471.064 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.612.122 |
| Profitul brut | 1.858.942 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.640.019 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 524.041 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.423.753 |
| Stocuri | 1.500 |
| Creante | 1.349.745 |
| Casa si conturi la banci | 72.508 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.866 |
| DATORII | 794.029 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.224.631 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.173.550 |
| VENITURI TOTALE | 11.198.266 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.855.125 |
| Profitul brut | 1.343.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.142.021 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| Active imobilizate | 451.758 |
| Active circulante | 334.993 |
| Stocuri | 3.855 |
| Creante | 264.117 |
| Disponibilitati | 67.021 |
| Cheltuieli in avans | 58.139 |
| Datorii | 762.279 |
| Capitaluri proprii | 82.611 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 7.273.966 |
| Venituri totale | 7.275.835 |
| Cheltuieli totale | 7.050.709 |
| Profit brut | 225.126 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 187.805 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 17 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 0 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 322.720 |
| Active circulante | 1.980.045 |
| Stocuri | -435 |
| Creante | 1.933.303 |
| Disponibilitati | 47.177 |
| Cheltuieli in avans | 4.037 |
| Datorii | 2.366.387 |
| Capitaluri proprii | -59.585 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.587.398 |
| Venituri totale | 2.587.398 |
| Cheltuieli totale | 2.647.183 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 59.785 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 59.785 |
| Nr. salariati | 12 |