BLASOVA SRL – CUI 2548132
Pe scurt
BLASOVA SRL are CUI 2548132, număr de înregistrare J38/268/1992 și sediul în Sat Mateeşti, Comuna Mateeşti, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.543.627 lei, un profit net de 67.054 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 24.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BLASOVA SRL |
| CUI | 2548132 |
| Nr. Reg. Com. | J38/268/1992 |
| EUID | ROONRC.J38/268/1992 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 24.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-02-25 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MANASIA MIHAELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 543 627 | 67 054 | 1 374 467 | 916 909 | 1 661 656 | 1 204 098 | 14 |
| 2024 | 2 546 066 | 118 126 | 1 547 998 | 922 294 | 1 762 748 | 1 137 044 | 15 |
| 2023 | 2 539 302 | 362 570 | 1 712 453 | 922 356 | 1 809 015 | 1 018 918 | 15 |
| 2022 | 2 515 793 | 67 822 | 1 936 251 | 918 927 | 1 673 671 | 656 347 | 15 |
| 2021 | 2 105 369 | 109 030 | 1 900 277 | 910 190 | 1 577 871 | 587 784 | 16 |
| 2020 | 1 835 191 | 176 596 | 1 672 734 | 920 897 | 1 222 943 | 471 106 | 18 |
| 2019 | 2 574 466 | 128 579 | 2 131 219 | 920 689 | 1 505 040 | 294 510 | 20 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 543 627 lei
0%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BLASOVA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vâlcea , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 264 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AGUAKI TRANS SRL – locul 260, 40,50 mil. lei, Prahova
- VANDOR TRANS TOURS SRL – locul 260, 2,65 mil. lei, Harghita
- RAUL EXPRES SRL – locul 260, 1,44 mil. lei, Prahova
- KYK EXA S.R.L. – locul 260, 471.865 lei, Bistriţa-Năsăud
- DRIVERS TEAM SRL – locul 260, 283.597 lei, Bucureşti
- BALVER TRANSPORT SRL – locul 261, 40,48 mil. lei, Braşov
- FRATELLI CIOBANU TOUR S.R.L. – locul 261, 2,61 mil. lei, Vaslui
- KAPPABLACK S.R.L. – locul 261, 1,43 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BLASOVA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BLASOVA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BLASOVA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 922.294 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.762.748 |
| Stocuri | 14.197 |
| Creante | 1.664.863 |
| Casa si conturi la banci | 83.688 |
| DATORII | 1.547.998 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.137.044 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 2.546.066 |
| VENITURI TOTALE | 2.604.261 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.458.925 |
| Profitul brut | 145.336 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 118.126 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 922.356 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.809.015 |
| Stocuri | 21.938 |
| Creante | 1.625.094 |
| Casa si conturi la banci | 161.983 |
| DATORII | 1.712.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.018.918 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 2.539.302 |
| VENITURI TOTALE | 2.618.897 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.218.268 |
| Profitul brut | 400.629 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 362.570 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 918.927 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.673.671 |
| Stocuri | 12.918 |
| Creante | 1.517.313 |
| Casa si conturi la banci | 143.440 |
| DATORII | 1.936.251 |
| CAPITALURI - TOTAL | 656.347 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 2.515.793 |
| VENITURI TOTALE | 2.571.154 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.477.556 |
| Profitul brut | 93.598 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 67.822 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 910.190 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.577.871 |
| Stocuri | 11.157 |
| Creante | 1.506.682 |
| Casa si conturi la banci | 60.032 |
| DATORII | 1.900.277 |
| CAPITALURI - TOTAL | 587.784 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 2.105.369 |
| VENITURI TOTALE | 2.349.091 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.218.375 |
| Profitul brut | 130.716 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 109.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| Active imobilizate | 920.897 |
| Active circulante | 1.222.943 |
| Stocuri | 6.600 |
| Creante | 1.193.650 |
| Disponibilitati | 22.693 |
| Datorii | 1.672.734 |
| Capitaluri proprii | 471.106 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 1.835.191 |
| Venituri totale | 1.843.594 |
| Cheltuieli totale | 1.653.063 |
| Profit brut | 190.531 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 176.596 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 920.689 |
| Active circulante | 1.505.040 |
| Stocuri | 6.600 |
| Creante | 1.384.776 |
| Disponibilitati | 113.664 |
| Datorii | 2.131.219 |
| Capitaluri proprii | 294.510 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 2.574.466 |
| Venituri totale | 2.574.466 |
| Cheltuieli totale | 2.424.326 |
| Profit brut | 150.140 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 128.579 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |
| Active imobilizate | 951.190 |
| Active circulante | 1.192.760 |
| Stocuri | 11.853 |
| Creante | 1.089.732 |
| Disponibilitati | 91.175 |
| Datorii | 2.005.234 |
| Capitaluri proprii | 138.716 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 2.344.973 |
| Venituri totale | 2.348.973 |
| Cheltuieli totale | 2.291.100 |
| Profit brut | 57.873 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.010 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 20 |
| Active imobilizate | 622.624 |
| Active circulante | 1.394.425 |
| Stocuri | 11.830 |
| Creante | 1.371.629 |
| Disponibilitati | 10.966 |
| Datorii | 1.917.342 |
| Capitaluri proprii | 99.707 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 2.300.614 |
| Venituri totale | 2.310.696 |
| Cheltuieli totale | 2.083.977 |
| Profit brut | 226.719 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 185.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 591.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.401.392 |
| Stocuri | 14.050 |
| Creante | 1.353.418 |
| Casa si conturi la banci | 33.924 |
| DATORII | 2.078.766 |
| CAPITALURI - TOTAL | -85.384 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 2.098.942 |
| VENITURI TOTALE | 2.101.342 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.946.523 |
| Profitul brut | 154.819 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 139.613 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |