RAUL EXPRES SRL – CUI 34693165
Pe scurt
RAUL EXPRES SRL are CUI 34693165, număr de înregistrare J2015000903295 și sediul în Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.443.587 lei, o pierdere netă de 114.386 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | RAUL EXPRES SRL |
| CUI | 34693165 |
| Nr. Reg. Com. | J2015000903295 |
| EUID | ROONRC.J2015000903295 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-06-24 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| UNGUREANU MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 443 587 | -114 386 | 1 194 284 | 1 493 642 | 44 830 | 258 935 | 1 |
| 2024 | 1 563 446 | 61 441 | 1 279 908 | 1 383 142 | 93 889 | 373 321 | 7 |
| 2023 | 1 329 432 | 273 811 | 961 005 | 1 145 923 | 90 372 | 311 881 | 6 |
| 2022 | 821 999 | 86 203 | 756 970 | 722 109 | 22 070 | 38 070 | 5 |
| 2021 | 595 466 | -34 006 | 464 146 | 383 821 | 28 793 | -49 389 | 4 |
| 2020 | 355 766 | -178 249 | 404 144 | 354 084 | 34 191 | -15 383 | 2 |
| 2019 | 422 633 | -75 267 | 474 804 | 611 866 | 25 804 | 162 866 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 443 587 lei
-8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RAUL EXPRES SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 260 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NCA S P E D NCA SRL – locul 256, 40,81 mil. lei, Arad
- HENIU SA – locul 256, 2,73 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- OVIALI RAPID S.R.L. – locul 256, 1,49 mil. lei, Cluj
- DDD TRANS SERV S.R.L. – locul 256, 476.175 lei, Bucureşti
- JXN TAXI SRL – locul 256, 288.111 lei, Cluj
- HORVATH & VANCSA TRANS SRL – locul 257, 40,81 mil. lei, Covasna
- PANORAMA-TURIST SRL – locul 257, 2,72 mil. lei, Harghita
- KAPPAWHITE S.R.L. – locul 257, 1,48 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RAUL EXPRES SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RAUL EXPRES SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RAUL EXPRES SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.383.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 93.889 |
| Stocuri | 3.648 |
| Creante | 21.920 |
| Casa si conturi la banci | 68.321 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 176.198 |
| DATORII | 1.279.908 |
| CAPITALURI - TOTAL | 373.321 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 1.563.446 |
| VENITURI TOTALE | 1.578.766 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.478.489 |
| Profitul brut | 100.277 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 61.441 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.145.923 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 90.372 |
| Creante | 30.260 |
| Casa si conturi la banci | 60.112 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.591 |
| DATORII | 961.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 311.881 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 1.329.432 |
| VENITURI TOTALE | 1.332.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.046.512 |
| Profitul brut | 285.990 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 273.811 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 722.109 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.070 |
| Creante | 2.456 |
| Casa si conturi la banci | 19.614 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 50.861 |
| DATORII | 756.970 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.070 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 821.999 |
| VENITURI TOTALE | 822.046 |
| CHELTUIELI TOTALE | 728.511 |
| Profitul brut | 93.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 86.203 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 383.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.793 |
| Creante | 6.431 |
| Casa si conturi la banci | 22.362 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.143 |
| DATORII | 464.146 |
| CAPITALURI - TOTAL | -49.389 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 595.466 |
| VENITURI TOTALE | 622.736 |
| CHELTUIELI TOTALE | 651.615 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 28.879 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 34.006 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 354.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.191 |
| Creante | 4.430 |
| Casa si conturi la banci | 29.761 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 486 |
| DATORII | 404.144 |
| CAPITALURI - TOTAL | -15.383 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 355.766 |
| VENITURI TOTALE | 365.850 |
| CHELTUIELI TOTALE | 540.723 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 174.873 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 178.249 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 611.866 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.804 |
| Stocuri | 2.778 |
| Creante | 8.053 |
| Casa si conturi la banci | 14.973 |
| DATORII | 474.804 |
| CAPITALURI - TOTAL | 162.866 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 422.633 |
| VENITURI TOTALE | 422.633 |
| CHELTUIELI TOTALE | 486.225 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 63.592 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 75.267 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 463.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 79.704 |
| Stocuri | -3 |
| Creante | -27 |
| Casa si conturi la banci | 79.734 |
| DATORII | 305.100 |
| CAPITALURI - TOTAL | 238.133 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 614.626 |
| VENITURI TOTALE | 614.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 456.719 |
| Profitul brut | 157.907 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 151.762 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 356.311 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.672 |
| Stocuri | 21.097 |
| Creante | 32 |
| Casa si conturi la banci | 7.543 |
| DATORII | 298.612 |
| CAPITALURI - TOTAL | 86.371 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 199.290 |
| VENITURI TOTALE | 199.290 |
| CHELTUIELI TOTALE | 232.680 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 33.390 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 34.401 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 107.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.332 |
| Stocuri | 1.176 |
| Creante | 20.031 |
| Casa si conturi la banci | 62.125 |
| DATORII | 70.232 |
| CAPITALURI - TOTAL | 120.772 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 205.862 |
| VENITURI TOTALE | 205.862 |
| CHELTUIELI TOTALE | 106.054 |
| Profitul brut | 99.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |