CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL – CUI 23887522
Informativ
CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL are CUI 23887522, număr de înregistrare J2008008498407 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 591.256 lei, un profit net de 105.579 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL |
| CUI | 23887522 |
| Nr. Reg. Com. | J2008008498407 |
| EUID | ROONRC.J40/8498/2008 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-05-16 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IONESCU ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 591 256 | 105 579 | 135 404 | 119 400 | 121 823 | 105 819 | 4 |
| 2024 | 673 862 | 212 539 | 162 776 | 159 200 | 224 364 | 220 788 | 4 |
| 2023 | 488 617 | 89 531 | 113 565 | 0 | 203 336 | 89 771 | 4 |
| 2022 | 494 090 | 165 961 | 47 384 | 7 608 | 205 977 | 166 201 | 4 |
| 2021 | 310 955 | 41 182 | 28 103 | 17 753 | 121 304 | 110 954 | 3 |
| 2020 | 317 903 | 72 549 | 46 813 | 27 897 | 109 742 | 90 826 | 3 |
| 2019 | 415 735 | 152 422 | 56 482 | 38 041 | 268 297 | 249 856 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2238 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ELVISION SRL – locul 2234, 882.663 lei, Sibiu
- N&D CREATIV S.R.L. – locul 2234, 593.303 lei, Bucureşti
- ARKADIA INSTALL S.R.L. – locul 2235, 882.652 lei, Bucureşti
- TERMICAL SOLUTIONS S.R.L. – locul 2235, 592.920 lei, Mehedinţi
- AMPER SOLUTIONS S.R.L. – locul 2236, 882.130 lei, Suceava
- EDGAR GIA BUSINESS S.R.L. – locul 2236, 592.530 lei, Bucureşti
- BIT POWER INNOVATION S.R.L. – locul 2237, 881.377 lei, Timiş
- FASTENERROM SRL – locul 2237, 592.509 lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CLIMA DESIGN CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 159.200 |
| Active circulante | 224.364 |
| Stocuri | 4.695 |
| Creante | 20.776 |
| Disponibilitati | 198.893 |
| Datorii | 162.776 |
| Capitaluri proprii | 220.788 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 673.862 |
| Venituri totale | 673.939 |
| Cheltuieli totale | 446.703 |
| Profit brut | 227.236 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 212.539 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active circulante | 203.336 |
| Stocuri | 9.128 |
| Creante | 16.205 |
| Disponibilitati | 178.003 |
| Datorii | 113.565 |
| Capitaluri proprii | 89.771 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 488.617 |
| Venituri totale | 488.643 |
| Cheltuieli totale | 394.226 |
| Profit brut | 94.417 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 89.531 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 7.608 |
| Active circulante | 205.977 |
| Stocuri | 4.340 |
| Creante | 173.013 |
| Disponibilitati | 28.624 |
| Datorii | 47.384 |
| Capitaluri proprii | 166.201 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 494.090 |
| Venituri totale | 494.380 |
| Cheltuieli totale | 323.476 |
| Profit brut | 170.904 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 165.961 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 17.753 |
| Active circulante | 121.304 |
| Stocuri | 5.865 |
| Creante | 3.209 |
| Disponibilitati | 112.230 |
| Datorii | 28.103 |
| Capitaluri proprii | 110.954 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 310.955 |
| Venituri totale | 311.035 |
| Cheltuieli totale | 266.743 |
| Profit brut | 44.292 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 41.182 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 27.897 |
| Active circulante | 109.742 |
| Stocuri | 31.916 |
| Creante | 18.636 |
| Disponibilitati | 59.190 |
| Datorii | 46.813 |
| Capitaluri proprii | 90.826 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 317.903 |
| Venituri totale | 317.915 |
| Cheltuieli totale | 242.437 |
| Profit brut | 75.478 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 72.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 38.041 |
| Active circulante | 268.297 |
| Stocuri | 38.918 |
| Creante | 21.732 |
| Disponibilitati | 207.647 |
| Datorii | 56.482 |
| Capitaluri proprii | 249.856 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 415.735 |
| Venituri totale | 435.735 |
| Cheltuieli totale | 278.957 |
| Profit brut | 156.778 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 152.422 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 25.398 |
| Active circulante | 136.705 |
| Stocuri | 36.003 |
| Creante | 11.877 |
| Disponibilitati | 88.825 |
| Datorii | 43.616 |
| Capitaluri proprii | 118.487 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 346.524 |
| Venituri totale | 346.524 |
| Cheltuieli totale | 224.811 |
| Profit brut | 121.713 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 118.247 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 35.718 |
| Active circulante | 183.910 |
| Stocuri | 36.588 |
| Creante | 28.951 |
| Disponibilitati | 118.371 |
| Datorii | 39.280 |
| Capitaluri proprii | 180.348 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 338.474 |
| Venituri totale | 338.474 |
| Cheltuieli totale | 152.850 |
| Profit brut | 185.624 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 180.108 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 4.246 |
| Active circulante | 98.101 |
| Stocuri | 29.113 |
| Creante | 22.381 |
| Disponibilitati | 46.607 |
| Datorii | 11.090 |
| Capitaluri proprii | 91.257 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 244.163 |
| Venituri totale | 244.164 |
| Cheltuieli totale | 145.822 |
| Profit brut | 98.342 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 91.017 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |