CIMINI SRL – CUI 24468611
Pe scurt
CIMINI SRL are CUI 24468611, număr de înregistrare J2008001660041 și sediul în Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.222.010 lei, un profit net de 321.227 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CIMINI SRL |
| CUI | 24468611 |
| Nr. Reg. Com. | J2008001660041 |
| EUID | ROONRC.J04/1660/2008 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-09-16 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FERENŢ MARIUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 222 010 | 321 227 | 476 280 | 169 281 | 1 535 601 | 1 228 602 | 11 |
| 2024 | 3 960 333 | 290 622 | 564 012 | 153 493 | 1 317 894 | 907 375 | 11 |
| 2023 | 3 326 614 | 184 530 | 607 555 | 161 079 | 1 061 791 | 616 753 | 12 |
| 2022 | 2 270 539 | 180 527 | 344 379 | 130 985 | 644 179 | 432 223 | 11 |
| 2021 | 1 451 508 | 169 233 | 376 533 | 128 065 | 500 164 | 251 696 | 11 |
| 2020 | 791 383 | 144 923 | 550 127 | 130 943 | 501 648 | 82 464 | 8 |
| 2019 | 511 568 | 87 711 | 698 485 | 140 454 | 495 572 | -62 459 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 222 010 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CIMINI SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 926 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALLIMEX GREEN POWER ROMANIA S.R.L. – locul 922, 6,16 mil. lei, Cluj
- MARINEX CONSTRUCT CNM S.R.L. – locul 922, 4,24 mil. lei, Suceava
- ALVIS COMSERV SRL – locul 922, 1,26 mil. lei, Cluj
- JWK TOP LOGISTIC S.R.L. – locul 922, 102.433 lei, Ilfov
- MAKRO IMPEX SRL – locul 922, 94.718 lei, Teleorman
- HELEN TIMBER DISTRIBUTION S.R.L. – locul 922, 93.000 lei, Mureş
- AMBO RA MEDICA S.R.L. – locul 922, 27.661 lei, Bucureşti
- ELINSTAL SRL – locul 923, 6,14 mil. lei, Călăraşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CIMINI SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CIMINI SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CIMINI SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 153.493 |
| Active circulante | 1.317.894 |
| Stocuri | 1.243.005 |
| Creante | 48.496 |
| Disponibilitati | 26.393 |
| Datorii | 564.012 |
| Capitaluri proprii | 907.375 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 3.960.333 |
| Venituri totale | 3.983.719 |
| Cheltuieli totale | 3.630.516 |
| Profit brut | 353.203 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 290.622 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 161.079 |
| Active circulante | 1.061.791 |
| Stocuri | 984.941 |
| Creante | 18.135 |
| Disponibilitati | 58.715 |
| Cheltuieli in avans | 1.438 |
| Datorii | 607.555 |
| Capitaluri proprii | 616.753 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 3.326.614 |
| Venituri totale | 3.347.081 |
| Cheltuieli totale | 3.124.910 |
| Profit brut | 222.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 184.530 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 130.985 |
| Active circulante | 644.179 |
| Stocuri | 594.831 |
| Creante | 10.218 |
| Disponibilitati | 39.130 |
| Cheltuieli in avans | 1.438 |
| Datorii | 344.379 |
| Capitaluri proprii | 432.223 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 2.270.539 |
| Venituri totale | 2.312.144 |
| Cheltuieli totale | 2.108.624 |
| Profit brut | 203.520 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 180.527 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 128.065 |
| Active circulante | 500.164 |
| Stocuri | 481.138 |
| Creante | 1.817 |
| Disponibilitati | 17.209 |
| Datorii | 376.533 |
| Capitaluri proprii | 251.696 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 1.451.508 |
| Venituri totale | 1.583.843 |
| Cheltuieli totale | 1.400.462 |
| Profit brut | 183.381 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 169.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 130.943 |
| Active circulante | 501.648 |
| Stocuri | 483.785 |
| Creante | 707 |
| Disponibilitati | 17.156 |
| Datorii | 550.127 |
| Capitaluri proprii | 82.464 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 791.383 |
| Venituri totale | 988.675 |
| Cheltuieli totale | 833.740 |
| Profit brut | 154.935 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 144.923 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 140.454 |
| Active circulante | 495.572 |
| Stocuri | 482.594 |
| Creante | 278 |
| Disponibilitati | 12.700 |
| Datorii | 698.485 |
| Capitaluri proprii | -62.459 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 511.568 |
| Venituri totale | 653.306 |
| Cheltuieli totale | 559.037 |
| Profit brut | 94.269 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 87.711 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 142.648 |
| Active circulante | 425.385 |
| Stocuri | 417.524 |
| Creante | 1.561 |
| Disponibilitati | 6.300 |
| Datorii | 718.203 |
| Capitaluri proprii | -150.170 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 462.505 |
| Venituri totale | 476.294 |
| Cheltuieli totale | 535.843 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 59.549 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 65.451 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 153.949 |
| Active circulante | 371.666 |
| Stocuri | 364.869 |
| Creante | 424 |
| Disponibilitati | 6.373 |
| Datorii | 610.334 |
| Capitaluri proprii | -84.719 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 418.546 |
| Venituri totale | 426.778 |
| Cheltuieli totale | 454.774 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 27.996 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 27.996 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 165.515 |
| Active circulante | 311.408 |
| Stocuri | 298.007 |
| Creante | 2.302 |
| Disponibilitati | 11.099 |
| Datorii | 533.647 |
| Capitaluri proprii | -56.724 |
| Capital social | 50.000 |
| Cifra de afaceri | 308.276 |
| Venituri totale | 329.310 |
| Cheltuieli totale | 364.110 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 34.800 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 38.093 |
| Nr. salariati | 6 |