ELINSTAL SRL – CUI 15826826
Pe scurt
ELINSTAL SRL are CUI 15826826, număr de înregistrare J2003000499517 și sediul în Municipiul Călăraşi, județul Călăraşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.144.982 lei, un profit net de 196.625 lei și un număr mediu de 23 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ELINSTAL SRL |
| CUI | 15826826 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000499517 |
| EUID | ROONRC.J2003000499517 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-10-16 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PASCU LUCIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 144 982 | 196 625 | 1 917 892 | 663 553 | 3 545 353 | 2 291 383 | 23 |
| 2024 | 5 402 989 | 226 316 | 1 026 964 | 960 405 | 2 301 196 | 2 234 759 | 24 |
| 2023 | 4 920 976 | 370 070 | 693 633 | 925 227 | 1 843 762 | 2 155 682 | 23 |
| 2022 | 4 800 914 | 193 802 | 1 006 212 | 938 380 | 2 118 675 | 2 050 843 | 21 |
| 2021 | 4 037 226 | 599 646 | 912 206 | 679 026 | 2 090 221 | 1 857 041 | 17 |
| 2020 | 3 160 346 | 215 254 | 861 702 | 465 922 | 1 833 343 | 1 257 395 | 15 |
| 2019 | 2 708 022 | 37 075 | 1 064 747 | 502 463 | 1 710 306 | 1 042 141 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELINSTAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Călăraşi , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 923 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SMART SOLUTIONS TECHNOLOGY SRL – locul 919, 6,18 mil. lei, Dolj
- CYP INTER CONSTRUCT S.R.L. – locul 919, 4,26 mil. lei, Bucureşti
- COMARTEX SRL – locul 919, 1,27 mil. lei, Iaşi
- ACA SRL – locul 919, 116.425 lei, Botoşani
- COMMODITIES S.R.L. – locul 919, 110.278 lei, Ialomiţa
- PIPOTHERM SRL – locul 919, 95.000 lei, Suceava
- CENTROVAC S.R.L. – locul 919, 0 lei, Iaşi
- MYHORECA.RO S.R.L. – locul 920, 6,17 mil. lei, Timiş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELINSTAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELINSTAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELINSTAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 679.026 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.090.221 |
| Stocuri | 1.572.420 |
| Creante | 246.122 |
| Casa si conturi la banci | 271.679 |
| DATORII | 912.206 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.857.041 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.037.226 |
| VENITURI TOTALE | 4.060.007 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.423.230 |
| Profitul brut | 636.777 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 599.646 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 465.922 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.833.343 |
| Stocuri | 1.312.477 |
| Creante | 149.145 |
| Casa si conturi la banci | 371.721 |
| DATORII | 861.702 |
| VENITURI IN AVANS | 180.168 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.257.395 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.160.346 |
| VENITURI TOTALE | 3.160.385 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.916.854 |
| Profitul brut | 243.531 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 215.254 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 502.463 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.710.306 |
| Stocuri | 1.307.657 |
| Creante | 72.503 |
| Casa si conturi la banci | 330.146 |
| DATORII | 1.064.747 |
| VENITURI IN AVANS | 105.881 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.042.141 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.708.022 |
| VENITURI TOTALE | 3.428.123 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.362.574 |
| Profitul brut | 65.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 37.075 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 376.027 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.013.497 |
| Stocuri | 1.753.525 |
| Creante | 136.175 |
| Casa si conturi la banci | 123.797 |
| DATORII | 970.219 |
| VENITURI IN AVANS | 102.422 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.316.883 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.292.090 |
| VENITURI TOTALE | 2.360.104 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.303.223 |
| Profitul brut | 56.881 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.707 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 359.545 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.870.691 |
| Stocuri | 1.610.812 |
| Creante | 121.571 |
| Casa si conturi la banci | 138.308 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 535 |
| DATORII | 1.543.977 |
| VENITURI IN AVANS | 47.247 |
| CAPITALURI - TOTAL | 639.547 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.231.843 |
| VENITURI TOTALE | 2.286.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.135.237 |
| Profitul brut | 150.997 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 127.186 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 293.546 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.367.418 |
| Stocuri | 1.111.777 |
| Creante | 132.260 |
| Casa si conturi la banci | 123.381 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.314 |
| DATORII | 1.149.917 |
| CAPITALURI - TOTAL | 512.361 |
| Capital subscris varsat | 2.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.340.598 |
| VENITURI TOTALE | 2.342.735 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.192.773 |
| Profitul brut | 149.962 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 125.604 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |