PIPOTHERM S.R.L. – CUI 25187975
Pe scurt
PIPOTHERM S.R.L. are CUI 25187975, număr de înregistrare J33/193/2009 și sediul în Municipiul Rădăuţi, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 95.000 lei, un profit net de 6.585 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PIPOTHERM S.R.L. |
| CUI | 25187975 |
| Nr. Reg. Com. | J33/193/2009 |
| EUID | ROONRC.J33/193/2009 |
| CAEN | 4673 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-02-25 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BRĂESCU FILIP-DUMITRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 95 000 | 6 585 | 17 509 | 0 | 35 438 | 17 929 | 2 |
| 2024 | 243 300 | 156 248 | 8 203 | 866 | 174 929 | 167 592 | 1 |
| 2023 | 129 946 | 37 196 | 9 572 | 1 733 | 56 379 | 48 540 | 2 |
| 2022 | 195 950 | 93 629 | 10 066 | 2 600 | 112 439 | 104 973 | 3 |
| 2021 | 119 000 | 43 441 | 0 | 0 | 54 785 | 54 785 | 2 |
| 2020 | 136 000 | 6 890 | 48 325 | 0 | 66 559 | 18 234 | 4 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 344 | 11 344 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PIPOTHERM S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4673 Rev. 2 (echivalent: 4673 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Suceava , domeniul 4673: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 919 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IUNI CORPORATION SRL – locul 915, 6,19 mil. lei, Prahova
- GENERAL TRANS SRL – locul 915, 4,28 mil. lei, Harghita
- BEIBEI RAN SRL – locul 915, 1,27 mil. lei, Bihor
- UTIPAN INDUSTRY S.R.L. – locul 915, 136.977 lei, Braşov
- GROUP DISSAL SRL – locul 915, 119.428 lei, Timiş
- ATC INVEST SRL – locul 915, 98.047 lei, Cluj
- VETEXIM DISTRIBUȚIE S.R.L. – locul 915, 0 lei, Mureş
- SMART DISTRIBUTION SRL – locul 916, 6,18 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PIPOTHERM S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PIPOTHERM S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PIPOTHERM S.R.L."
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2019-10-10 |
| Data reactivare | 2022-03-31 |
| Data publicare | 2019-10-10 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 866 |
| Active circulante | 174.929 |
| Creante | 129.700 |
| Disponibilitati | 45.229 |
| Datorii | 8.203 |
| Capitaluri proprii | 167.592 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 243.300 |
| Venituri totale | 243.300 |
| Cheltuieli totale | 84.668 |
| Profit brut | 158.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 156.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.733 |
| Active circulante | 56.379 |
| Creante | 25.000 |
| Disponibilitati | 31.379 |
| Datorii | 9.572 |
| Capitaluri proprii | 48.540 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 129.946 |
| Venituri totale | 129.946 |
| Cheltuieli totale | 91.477 |
| Profit brut | 38.469 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.196 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.600 |
| Active circulante | 112.439 |
| Creante | 80.520 |
| Disponibilitati | 31.919 |
| Datorii | 10.066 |
| Capitaluri proprii | 104.973 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 195.950 |
| Venituri totale | 195.950 |
| Cheltuieli totale | 100.401 |
| Profit brut | 95.549 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 93.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 54.785 |
| Creante | 13.300 |
| Disponibilitati | 41.485 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 54.785 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 119.000 |
| Venituri totale | 119.000 |
| Cheltuieli totale | 74.369 |
| Profit brut | 44.631 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.441 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 66.559 |
| Creante | 66.000 |
| Disponibilitati | 559 |
| Datorii | 48.325 |
| Capitaluri proprii | 18.234 |
| Capital social | 600 |
| Cifra de afaceri | 136.000 |
| Venituri totale | 138.000 |
| Cheltuieli totale | 129.800 |
| Profit brut | 8.200 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.890 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active circulante | 11.344 |
| Disponibilitati | 11.344 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 11.344 |
| Capital social | 600 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 600 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 600 |
| Capital social | 600 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |