GROUP DISSAL SRL – CUI 13430190
Pe scurt
GROUP DISSAL SRL are CUI 13430190, număr de înregistrare J2000000964353 și sediul în Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 119.428 lei, o pierdere netă de 88.205 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GROUP DISSAL SRL |
| CUI | 13430190 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000964353 |
| EUID | ROONRC.J2000000964353 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-10-05 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ȘERBĂNESCU ANGELICA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 119 428 | -88 205 | 849 424 | 105 200 | 27 876 | -716 082 | 1 |
| 2024 | 2 354 591 | -202 300 | 986 669 | 190 178 | 168 348 | -627 877 | 1 |
| 2023 | 3 820 340 | -227 333 | 1 046 268 | 302 033 | 318 392 | -425 577 | 4 |
| 2022 | 4 573 561 | -60 192 | 787 564 | 33 035 | 556 019 | -198 244 | 4 |
| 2021 | 5 320 801 | -85 949 | 727 159 | 41 082 | 547 759 | -138 052 | 4 |
| 2020 | 6 062 203 | -81 530 | 697 401 | 61 691 | 584 382 | -48 642 | 5 |
| 2019 | 5 896 545 | -14 819 | 632 790 | 108 553 | 557 066 | 34 658 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GROUP DISSAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 4639: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 915 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PUFATI SRL – locul 911, 6,23 mil. lei, Bihor
- M & N DINAMIC MASTER COMPANY SRL – locul 911, 4,29 mil. lei, Giurgiu
- GHR LOGISTIC SRL – locul 911, 1,29 mil. lei, Cluj
- CLUSTER TEAM SRL – locul 911, 146.743 lei, Bacău
- AKTIV NOLDOR TRADE S.R.L. – locul 911, 126.218 lei, Sălaj
- RANG MAHAL SRL – locul 911, 100.289 lei, Covasna
- IMPLANT SYSTEM NDI ROMANIA S.R.L. – locul 911, 0 lei, Dolj
- FDG FUNERARE SRL – locul 912, 6,22 mil. lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GROUP DISSAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GROUP DISSAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GROUP DISSAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 190.178 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 168.348 |
| Stocuri | 62.420 |
| Creante | 23.849 |
| Casa si conturi la banci | 82.079 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 266 |
| DATORII | 986.669 |
| CAPITALURI - TOTAL | -627.877 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.354.591 |
| VENITURI TOTALE | 2.379.117 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.581.417 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 202.300 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 202.300 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| Active imobilizate | 302.033 |
| Active circulante | 318.392 |
| Stocuri | 213.588 |
| Creante | 88.253 |
| Disponibilitati | 16.551 |
| Cheltuieli in avans | 266 |
| Datorii | 1.046.268 |
| Capitaluri proprii | -425.577 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.820.340 |
| Venituri totale | 3.820.587 |
| Cheltuieli totale | 4.047.920 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 227.333 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 227.333 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 33.035 |
| Active circulante | 556.019 |
| Stocuri | 461.253 |
| Creante | 67.294 |
| Disponibilitati | 27.472 |
| Cheltuieli in avans | 266 |
| Datorii | 787.564 |
| Capitaluri proprii | -198.244 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.573.561 |
| Venituri totale | 4.573.787 |
| Cheltuieli totale | 4.633.979 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 60.192 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 60.192 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 41.082 |
| Active circulante | 547.759 |
| Stocuri | 492.851 |
| Creante | 53.791 |
| Disponibilitati | 1.117 |
| Cheltuieli in avans | 266 |
| Datorii | 727.159 |
| Capitaluri proprii | -138.052 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.320.801 |
| Venituri totale | 5.320.932 |
| Cheltuieli totale | 5.406.881 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 85.949 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 85.949 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 61.691 |
| Active circulante | 584.382 |
| Stocuri | 488.760 |
| Creante | 92.764 |
| Disponibilitati | 2.858 |
| Cheltuieli in avans | 2.686 |
| Datorii | 697.401 |
| Capitaluri proprii | -48.642 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 6.062.203 |
| Venituri totale | 6.062.255 |
| Cheltuieli totale | 6.143.785 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 81.530 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 81.530 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 108.553 |
| Active circulante | 557.066 |
| Stocuri | 444.031 |
| Creante | 105.380 |
| Disponibilitati | 7.655 |
| Cheltuieli in avans | 1.829 |
| Datorii | 632.790 |
| Capitaluri proprii | 34.658 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.896.545 |
| Venituri totale | 5.899.965 |
| Cheltuieli totale | 5.910.635 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.670 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 14.819 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 150.331 |
| Active circulante | 532.711 |
| Stocuri | 436.344 |
| Creante | 69.866 |
| Disponibilitati | 26.501 |
| Cheltuieli in avans | 1.019 |
| Datorii | 634.584 |
| Capitaluri proprii | 49.477 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 6.166.220 |
| Venituri totale | 6.187.244 |
| Cheltuieli totale | 6.110.818 |
| Profit brut | 76.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 49.237 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 182.376 |
| Active circulante | 595.534 |
| Stocuri | 447.349 |
| Creante | 138.118 |
| Disponibilitati | 10.067 |
| Cheltuieli in avans | 1.131 |
| Datorii | 628.568 |
| Capitaluri proprii | 150.473 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.170.193 |
| Venituri totale | 5.183.527 |
| Cheltuieli totale | 5.083.700 |
| Profit brut | 99.827 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 80.520 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 19.068 |
| Active circulante | 609.226 |
| Stocuri | 474.643 |
| Creante | 129.460 |
| Disponibilitati | 5.123 |
| Datorii | 558.341 |
| Capitaluri proprii | 69.953 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.565.634 |
| Venituri totale | 4.644.221 |
| Cheltuieli totale | 4.550.669 |
| Profit brut | 93.552 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 69.713 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |