CASABLANCA SRL – CUI 5100949
Pe scurt
CASABLANCA SRL are CUI 5100949, număr de înregistrare J1994000043194 și sediul în Sat Capalnita, Comuna Căpâlniţa, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.060.484 lei, o pierdere netă de 264.982 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CASABLANCA SRL |
| CUI | 5100949 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000043194 |
| EUID | ROONRC.J19/43/1994 |
| CAEN | 1611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-01-13 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 060 484 | -264 982 | 67 283 | 126 480 | 931 750 | 990 947 | 6 |
| 2024 | 1 325 754 | 63 082 | 73 595 | 175 446 | 1 154 078 | 1 255 929 | 10 |
| 2023 | 1 137 620 | 64 436 | 171 096 | 251 171 | 1 112 772 | 1 192 847 | 10 |
| 2022 | 1 431 894 | -131 263 | 359 332 | 328 800 | 1 158 943 | 1 128 411 | 6 |
| 2021 | 1 907 680 | 85 255 | 288 548 | 366 408 | 1 181 814 | 1 259 674 | 5 |
| 2020 | 1 416 115 | 69 583 | 234 126 | 203 910 | 1 204 635 | 1 174 419 | 7 |
| 2019 | 1 066 706 | 22 653 | 88 542 | 103 170 | 1 090 208 | 1 104 836 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 060 484 lei
-20%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CASABLANCA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 596 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- WOODLAND EXPRESS S.R.L. – locul 592, 1,07 mil. lei, Suceava
- SOLPREST SRL – locul 592, 64.550 lei, Vrancea
- ARDELEAN WOOD S.R.L. – locul 592, 51.750 lei, Maramureş
- KÁDÁR TÂMPLĂRIE S.R.L. – locul 592, 13.300 lei, Covasna
- LEMNISCATA VERDE S.R.L. – locul 593, 1,06 mil. lei, Vâlcea
- RALIA PRODCOM SRL – locul 593, 63.851 lei, Cluj
- RIEV PROD CONSTRUCTING S.R.L. – locul 593, 51.750 lei, Bistriţa-Năsăud
- STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL – locul 593, 12.419 lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CASABLANCA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CASABLANCA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CASABLANCA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 175.446 |
| Active circulante | 1.154.078 |
| Stocuri | 965.842 |
| Creante | 140.100 |
| Disponibilitati | 48.136 |
| Datorii | 73.595 |
| Capitaluri proprii | 1.255.929 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.325.754 |
| Venituri totale | 1.325.754 |
| Cheltuieli totale | 1.230.916 |
| Profit brut | 94.838 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 63.082 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 251.171 |
| Active circulante | 1.112.772 |
| Stocuri | 814.188 |
| Creante | 62.230 |
| Disponibilitati | 236.354 |
| Datorii | 171.096 |
| Capitaluri proprii | 1.192.847 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.137.620 |
| Venituri totale | 1.137.620 |
| Cheltuieli totale | 1.063.518 |
| Profit brut | 74.102 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 64.436 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 328.800 |
| Active circulante | 1.158.943 |
| Stocuri | 427.385 |
| Creante | 592.631 |
| Disponibilitati | 138.927 |
| Datorii | 359.332 |
| Capitaluri proprii | 1.128.411 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.431.894 |
| Venituri totale | 1.452.679 |
| Cheltuieli totale | 1.572.110 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 119.431 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 131.263 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 366.408 |
| Active circulante | 1.181.814 |
| Stocuri | 667.491 |
| Creante | 592.636 |
| Disponibilitati | -78.313 |
| Datorii | 288.548 |
| Capitaluri proprii | 1.259.674 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.907.680 |
| Venituri totale | 1.937.714 |
| Cheltuieli totale | 1.835.887 |
| Profit brut | 101.827 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 85.255 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 203.910 |
| Active circulante | 1.204.635 |
| Stocuri | 910.166 |
| Creante | 304.500 |
| Disponibilitati | -10.031 |
| Datorii | 234.126 |
| Capitaluri proprii | 1.174.419 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.416.115 |
| Venituri totale | 1.416.115 |
| Cheltuieli totale | 1.333.619 |
| Profit brut | 82.496 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 69.583 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 103.170 |
| Active circulante | 1.090.208 |
| Stocuri | 608.674 |
| Creante | 310.881 |
| Disponibilitati | 170.653 |
| Datorii | 88.542 |
| Capitaluri proprii | 1.104.836 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.066.706 |
| Venituri totale | 1.091.706 |
| Cheltuieli totale | 1.058.387 |
| Profit brut | 33.319 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 22.653 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 141.149 |
| Active circulante | 1.005.996 |
| Stocuri | 775.620 |
| Creante | 151.998 |
| Disponibilitati | 78.378 |
| Datorii | 64.962 |
| Capitaluri proprii | 1.082.183 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.451.475 |
| Venituri totale | 1.451.478 |
| Cheltuieli totale | 1.403.653 |
| Profit brut | 47.825 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 33.310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 174.401 |
| Active circulante | 1.178.391 |
| Stocuri | 672.963 |
| Creante | 457.886 |
| Disponibilitati | 47.542 |
| Datorii | 303.919 |
| Capitaluri proprii | 1.048.873 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.498.705 |
| Venituri totale | 1.545.068 |
| Cheltuieli totale | 1.005.361 |
| Profit brut | 539.707 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 524.740 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 316.111 |
| Active circulante | 515.101 |
| Stocuri | 222.679 |
| Creante | 260.180 |
| Disponibilitati | 32.242 |
| Datorii | 307.078 |
| Capitaluri proprii | 524.134 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.630.157 |
| Venituri totale | 1.630.157 |
| Cheltuieli totale | 1.568.986 |
| Profit brut | 61.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 50.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |