STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL – CUI 15274268
Pe scurt
STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL are CUI 15274268, număr de înregistrare J2003000294262 și sediul în Sat Lăpuşna, Comuna Ibăneşti, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 1623 – Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.419 lei, un profit net de 182 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.06.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL |
| CUI | 15274268 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000294262 |
| EUID | ROONRC.J26/294/2003 |
| CAEN | 1623 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.06.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-03-07 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POP STEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 419 | 182 | 27 644 | 125 203 | 28 738 | 126 297 | 1 |
| 2024 | 26 107 | 267 | 80 426 | 125 203 | 81 339 | 126 116 | 1 |
| 2023 | 47 985 | 212 | 167 711 | 125 203 | 168 357 | 125 849 | 1 |
| 2022 | 316 182 | 2 072 | 246 570 | 125 203 | 247 004 | 125 637 | 5 |
| 2021 | 479 287 | 14 680 | 233 908 | 125 203 | 232 270 | 123 565 | 6 |
| 2020 | 434 603 | 14 117 | 154 232 | 175 307 | 87 810 | 108 885 | 9 |
| 2019 | 116 575 | 4 723 | 227 756 | 175 307 | 147 217 | 94 768 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1623 Rev. 2 (echivalent: 1623 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 16 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Mureş , domeniul 1623: Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 593 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EUROVYPCUC S.R.L. – locul 589, 1,08 mil. lei, Maramureş
- VĂCUȚA VERDE S.R.L. – locul 589, 65.582 lei, Suceava
- VOLKWOOD INDUSTRIE SRL – locul 589, 52.800 lei, Sibiu
- SIMSIAVRA SRL – locul 589, 15.300 lei, Caraş-Severin
- AUTOTURIST SRL – locul 590, 1,07 mil. lei, Suceava
- AGRO MR CONSULTING AND INNOVATION S.R.L. – locul 590, 65.447 lei, Timiş
- BENEDEK-FOREST SRL – locul 590, 52.248 lei, Harghita
- CORA HOTZ DESIGN SRL – locul 590, 15.000 lei, Alba
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „STEFALEX EXPLOR IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 125.203 |
| Active circulante | 81.339 |
| Stocuri | 32.325 |
| Creante | 44.327 |
| Disponibilitati | 4.687 |
| Datorii | 80.426 |
| Capitaluri proprii | 126.116 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 26.107 |
| Venituri totale | 71.487 |
| Cheltuieli totale | 71.169 |
| Profit brut | 318 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 267 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 125.203 |
| Active circulante | 168.357 |
| Stocuri | 74.970 |
| Creante | 90.057 |
| Disponibilitati | 3.330 |
| Datorii | 167.711 |
| Capitaluri proprii | 125.849 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 47.985 |
| Venituri totale | 65.931 |
| Cheltuieli totale | 65.238 |
| Profit brut | 693 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 212 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 125.203 |
| Active circulante | 247.004 |
| Stocuri | 53.381 |
| Creante | 175.924 |
| Disponibilitati | 17.699 |
| Datorii | 246.570 |
| Capitaluri proprii | 125.637 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 316.182 |
| Venituri totale | 299.935 |
| Cheltuieli totale | 295.080 |
| Profit brut | 4.855 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.072 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 125.203 |
| Active circulante | 232.270 |
| Stocuri | 68.769 |
| Creante | 163.078 |
| Disponibilitati | 423 |
| Datorii | 233.908 |
| Capitaluri proprii | 123.565 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 479.287 |
| Venituri totale | 514.935 |
| Cheltuieli totale | 495.559 |
| Profit brut | 19.376 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.680 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 175.307 |
| Active circulante | 87.810 |
| Stocuri | 4.903 |
| Creante | 82.615 |
| Disponibilitati | 292 |
| Datorii | 154.232 |
| Capitaluri proprii | 108.885 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 434.603 |
| Venituri totale | 471.204 |
| Cheltuieli totale | 452.740 |
| Profit brut | 18.464 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 175.307 |
| Active circulante | 147.217 |
| Creante | 146.793 |
| Disponibilitati | 424 |
| Datorii | 227.756 |
| Capitaluri proprii | 94.768 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 116.575 |
| Venituri totale | 153.056 |
| Cheltuieli totale | 146.802 |
| Profit brut | 6.254 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.723 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 175.307 |
| Active circulante | 56.220 |
| Creante | 44.982 |
| Disponibilitati | 11.238 |
| Cheltuieli in avans | 37.800 |
| Datorii | 179.282 |
| Capitaluri proprii | 90.045 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 37.800 |
| Venituri totale | 37.800 |
| Cheltuieli totale | 34.980 |
| Profit brut | 2.820 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.190 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 175.307 |
| Active circulante | 32.521 |
| Creante | 23.272 |
| Disponibilitati | 9.249 |
| Cheltuieli in avans | 53.977 |
| Datorii | 173.951 |
| Capitaluri proprii | 87.854 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 292.000 |
| Venituri totale | 327.300 |
| Cheltuieli totale | 318.616 |
| Profit brut | 8.684 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 448.965 |
| Active circulante | 218.416 |
| Creante | 218.295 |
| Disponibilitati | 121 |
| Datorii | 554.617 |
| Venituri in avans | 27.000 |
| Capitaluri proprii | 85.764 |
| Capital social | 2.000 |
| Cifra de afaceri | 351.700 |
| Venituri totale | 371.513 |
| Cheltuieli totale | 362.399 |
| Profit brut | 9.114 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 3.269 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-26 06:55:19 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-26 06:55:19 |