BENEDEK-FOREST SRL – CUI 18913722
Pe scurt
BENEDEK-FOREST SRL are CUI 18913722, număr de înregistrare J19/695/2006 și sediul în Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 52.248 lei, o pierdere netă de 86.037 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: necunoscut
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BENEDEK-FOREST SRL |
| CUI | 18913722 |
| Nr. Reg. Com. | J19/695/2006 |
| EUID | ROONRC.J19/695/2006 |
| CAEN | 1610 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-08-04 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 52 248 | -86 037 | 457 972 | 2 081 | 33 798 | -422 093 | 1 |
| 2024 | 55 071 | -56 546 | 393 104 | 2 081 | 54 967 | -336 056 | 1 |
| 2023 | 22 101 | -88 177 | 329 540 | 6 587 | 40 665 | -282 288 | 1 |
| 2022 | 135 074 | -74 420 | 288 537 | 5 171 | 89 255 | -194 111 | 2 |
| 2021 | 169 042 | -29 241 | 207 489 | 5 443 | 82 355 | -119 691 | 2 |
| 2020 | 184 780 | -22 303 | 170 973 | 5 715 | 74 808 | -90 450 | 2 |
| 2019 | 411 715 | -19 388 | 118 237 | 5 059 | 45 030 | -68 148 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BENEDEK-FOREST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1610 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 1610: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 590 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FOREST DILIADI SRL – locul 586, 1,10 mil. lei, Argeş
- AMRA RSR SERV SRL – locul 586, 70.011 lei, Giurgiu
- KERS STAR SRL – locul 586, 53.750 lei, Alba
- VALMONTE CASE LEMN S.R.L. – locul 586, 17.355 lei, Prahova
- RIVIERA WOOD SRL – locul 587, 1,09 mil. lei, Sibiu
- DELSIM-PROD SRL – locul 587, 69.501 lei, Braşov
- MOUVEMENT & SPORT SRL – locul 587, 53.540 lei, Bistriţa-Năsăud
- EMILUX IMPEX SRL – locul 587, 16.990 lei, Mureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BENEDEK-FOREST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BENEDEK-FOREST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BENEDEK-FOREST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 2.081 |
| Active circulante | 54.967 |
| Stocuri | 26.064 |
| Creante | 10.864 |
| Disponibilitati | 18.039 |
| Datorii | 393.104 |
| Capitaluri proprii | -336.056 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 55.071 |
| Venituri totale | 46.505 |
| Cheltuieli totale | 102.501 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 55.996 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 56.546 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 6.587 |
| Active circulante | 40.665 |
| Stocuri | 31.703 |
| Creante | 6.948 |
| Disponibilitati | 2.014 |
| Datorii | 329.540 |
| Capitaluri proprii | -282.288 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 22.101 |
| Venituri totale | 20.312 |
| Cheltuieli totale | 108.268 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 87.956 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 88.177 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 5.171 |
| Active circulante | 89.255 |
| Stocuri | 42.523 |
| Creante | 6.664 |
| Disponibilitati | 40.068 |
| Datorii | 288.537 |
| Capitaluri proprii | -194.111 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 135.074 |
| Venituri totale | 146.558 |
| Cheltuieli totale | 220.306 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 73.748 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 74.420 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 5.443 |
| Active circulante | 82.355 |
| Stocuri | 29.756 |
| Creante | 4.832 |
| Disponibilitati | 47.767 |
| Datorii | 207.489 |
| Capitaluri proprii | -119.691 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 169.042 |
| Venituri totale | 177.082 |
| Cheltuieli totale | 205.183 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 28.101 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 29.241 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 5.715 |
| Active circulante | 74.808 |
| Stocuri | 51.703 |
| Creante | 7.802 |
| Disponibilitati | 15.303 |
| Datorii | 170.973 |
| Capitaluri proprii | -90.450 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 184.780 |
| Venituri totale | 196.194 |
| Cheltuieli totale | 216.648 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 20.454 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 22.303 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 5.059 |
| Active circulante | 45.030 |
| Stocuri | 28.786 |
| Creante | 11.112 |
| Disponibilitati | 5.132 |
| Datorii | 118.237 |
| Capitaluri proprii | -68.148 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 411.715 |
| Venituri totale | 421.308 |
| Cheltuieli totale | 436.574 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.266 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 19.388 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 14.071 |
| Active circulante | 63.090 |
| Stocuri | 26.655 |
| Creante | 30.923 |
| Disponibilitati | 5.512 |
| Datorii | 125.920 |
| Capitaluri proprii | -48.759 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 975.936 |
| Venituri totale | 975.936 |
| Cheltuieli totale | 1.024.209 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.273 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 57.704 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 14.123 |
| Active circulante | 89.143 |
| Stocuri | 13.611 |
| Creante | 69.157 |
| Disponibilitati | 6.375 |
| Datorii | 94.321 |
| Capitaluri proprii | 8.945 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 839.318 |
| Venituri totale | 839.318 |
| Cheltuieli totale | 833.697 |
| Profit brut | 5.621 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.970 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 14.002 |
| Active circulante | 75.928 |
| Stocuri | 16.797 |
| Creante | 37.673 |
| Disponibilitati | 21.458 |
| Datorii | 79.015 |
| Capitaluri proprii | 10.915 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 889.255 |
| Venituri totale | 888.645 |
| Cheltuieli totale | 896.972 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.327 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 8.327 |
| Nr. salariati | 6 |