SOLPREST S.R.L. – CUI 2716074
Pe scurt
SOLPREST S.R.L. are CUI 2716074, număr de înregistrare J39/977/1992 și sediul în Sat Ploscuţeni, Comuna Ploscuţeni, județul Vrancea. Activitatea principală declarată: CAEN 161 – Tăierea și rindeluirea lemnului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 64.550 lei, un profit net de 1.469 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SOLPREST S.R.L. |
| CUI | 2716074 |
| Nr. Reg. Com. | J39/977/1992 |
| EUID | ROONRC.J39/977/1992 |
| CAEN | 161 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-10-07 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 64 550 | 1 469 | 34 604 | 25 | 63 597 | 29 018 | 1 |
| 2024 | 58 000 | -15 061 | 38 489 | 383 | 65 655 | 27 549 | 1 |
| 2023 | 96 890 | 108 571 | 5 027 | 1 433 | 46 204 | 42 610 | 1 |
| 2022 | 43 434 | -30 126 | 52 348 | 2 613 | 27 254 | -22 481 | 1 |
| 2021 | 46 726 | -18 145 | 44 933 | 3 688 | 48 890 | 7 645 | 1 |
| 2020 | 79 930 | 35 572 | 41 493 | 105 | 67 178 | 25 790 | 1 |
| 2019 | 61 736 | 4 007 | 71 165 | 105 | 61 278 | -9 782 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOLPREST S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 161 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere Activitate | Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Cod CAEN principal | 16 Tăierea și rindeluirea lemnului |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vrancea , domeniul 161: Tăierea și rindeluirea lemnului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 592 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FOREST SAMIR 2019 S.R.L. – locul 588, 1,09 mil. lei, Argeş
- CC AGRISIKGLOR S.R.L. – locul 588, 69.259 lei, Gorj
- VASGET SRL – locul 588, 52.930 lei, Suceava
- PEAKINNOSIP S.R.L. – locul 588, 16.379 lei, Prahova
- EUROVYPCUC S.R.L. – locul 589, 1,08 mil. lei, Maramureş
- VĂCUȚA VERDE S.R.L. – locul 589, 65.582 lei, Suceava
- VOLKWOOD INDUSTRIE SRL – locul 589, 52.800 lei, Sibiu
- SIMSIAVRA SRL – locul 589, 15.300 lei, Caraş-Severin
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOLPREST S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOLPREST S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOLPREST S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 383 |
| Active circulante | 65.655 |
| Stocuri | 11.264 |
| Creante | 900 |
| Disponibilitati | 53.491 |
| Datorii | 38.489 |
| Capitaluri proprii | 27.549 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 58.000 |
| Venituri totale | 58.025 |
| Cheltuieli totale | 72.593 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.568 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 15.061 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.433 |
| Active circulante | 46.204 |
| Stocuri | 9.661 |
| Creante | 900 |
| Disponibilitati | 35.643 |
| Datorii | 5.027 |
| Capitaluri proprii | 42.610 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 96.890 |
| Venituri totale | 195.336 |
| Cheltuieli totale | 84.851 |
| Profit brut | 110.485 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 108.571 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.613 |
| Active circulante | 27.254 |
| Stocuri | 2.687 |
| Creante | 900 |
| Disponibilitati | 23.667 |
| Datorii | 52.348 |
| Capitaluri proprii | -22.481 |
| Capital social | 210 |
| Cifra de afaceri | 43.434 |
| Venituri totale | 43.439 |
| Cheltuieli totale | 73.130 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 29.691 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 30.126 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.688 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.890 |
| Stocuri | 547 |
| Creante | 900 |
| Casa si conturi la banci | 47.443 |
| DATORII | 44.933 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.645 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 46.726 |
| VENITURI TOTALE | 46.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.229 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 17.484 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 18.145 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.178 |
| Stocuri | 2.194 |
| Creante | 900 |
| Casa si conturi la banci | 64.084 |
| DATORII | 41.493 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.790 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 79.930 |
| VENITURI TOTALE | 80.839 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.465 |
| Profitul brut | 36.374 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.278 |
| Stocuri | 1.936 |
| Casa si conturi la banci | 59.342 |
| DATORII | 71.165 |
| CAPITALURI - TOTAL | -9.782 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 61.736 |
| VENITURI TOTALE | 61.744 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.120 |
| Profitul brut | 4.624 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 51.427 |
| Stocuri | 7.128 |
| Casa si conturi la banci | 44.299 |
| DATORII | 65.322 |
| CAPITALURI - TOTAL | -13.790 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 50.692 |
| VENITURI TOTALE | 50.692 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.005 |
| Profitul brut | 23.687 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.180 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 282 |
| Casa si conturi la banci | 282 |
| DATORII | 37.357 |
| CAPITALURI - TOTAL | -36.970 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 6.051 |
| VENITURI TOTALE | 6.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 44.192 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 38.141 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 38.202 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.467 |
| Stocuri | 480 |
| Casa si conturi la banci | 2.987 |
| DATORII | 209.294 |
| CAPITALURI - TOTAL | -205.722 |
| Capital subscris varsat | 210 |
| Cifra de afaceri neta | 5.079 |
| VENITURI TOTALE | 135.079 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.047 |
| Profitul brut | 86.032 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 84.681 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |