CALEX SRL – CUI 2209330
Pe scurt
CALEX SRL are CUI 2209330, număr de înregistrare J24/1574/1991 și sediul în Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 3832 – Recuperarea materialelor reciclabile sortate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 14.060.204 lei, un profit net de 647.564 lei și un număr mediu de 25 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 09.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CALEX SRL |
| CUI | 2209330 |
| Nr. Reg. Com. | J24/1574/1991 |
| EUID | ROONRC.J24/1574/1991 |
| CAEN | 3832 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 09.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-08-07 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CAMPAN GHEORGHE | - | Austria |
| MERK ŞTEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14 060 204 | 647 564 | 5 327 069 | 5 289 457 | 7 171 867 | 6 173 936 | 25 |
| 2024 | 14 955 013 | 992 910 | 6 124 846 | 6 531 519 | 6 701 109 | 6 022 352 | 25 |
| 2023 | 14 369 303 | 793 690 | 2 799 234 | 6 855 671 | 5 247 880 | 7 851 894 | 26 |
| 2022 | 18 887 040 | 3 104 062 | 9 549 312 | 8 520 877 | 9 908 463 | 7 058 204 | 26 |
| 2021 | 15 312 183 | 2 370 476 | 1 702 731 | 8 766 644 | 6 722 423 | 11 612 279 | 27 |
| 2020 | 10 068 178 | 1 090 372 | 2 482 485 | 9 587 524 | 4 595 062 | 9 241 803 | 27 |
| 2019 | 10 010 814 | 1 351 858 | 2 797 325 | 10 241 030 | 3 492 226 | 8 151 432 | 27 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises14 060 204 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CALEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3832 Rev. 2 (echivalent: 3832 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere Activitate | Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Cod CAEN principal | 38 Recuperarea materialelor reciclabile sortate |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Maramureş , domeniul 3832: Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 17 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- HAMMERER ALUMINIUM INDUSTRIES SANTANA SRL – locul 13, 187,56 mil. lei, Arad
- BRANTNER SERVICII ECOLOGICE SRL – locul 13, 135,03 mil. lei, Cluj
- FERO CIOAZA SRL – locul 13, 17,46 mil. lei, Alba
- ZERO WASTE CONCEPT S.R.L. – locul 13, 4,75 mil. lei, Ilfov
- ACTIV TRUCKS ELEMENTS SRL – locul 13, 1,40 mil. lei, Cluj
- ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL – locul 13, 554.326 lei, Prahova
- MINERAL PROTAN A S.R.L. – locul 13, 0 lei, Giurgiu
- REMAT BUCURESTI SUD S.R.L. – locul 14, 166,33 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CALEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CALEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CALEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.531.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.701.109 |
| Stocuri | 1.301.919 |
| Creante | 2.924.473 |
| Casa si conturi la banci | 2.474.717 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.256 |
| DATORII | 6.124.846 |
| VENITURI IN AVANS | 1.096.686 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.022.352 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 14.955.013 |
| VENITURI TOTALE | 15.551.140 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.474.998 |
| Profitul brut | 1.076.142 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 992.910 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.855.671 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.247.880 |
| Stocuri | 2.089.490 |
| Creante | 2.567.863 |
| Casa si conturi la banci | 590.527 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.683 |
| DATORII | 2.799.234 |
| VENITURI IN AVANS | 1.463.106 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.851.894 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 14.369.303 |
| VENITURI TOTALE | 14.951.937 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.034.629 |
| Profitul brut | 917.308 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 793.690 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.520.877 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.908.463 |
| Stocuri | 1.094.333 |
| Creante | 3.086.153 |
| Casa si conturi la banci | 5.727.977 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.702 |
| DATORII | 9.549.312 |
| VENITURI IN AVANS | 1.829.526 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.058.204 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 18.887.040 |
| VENITURI TOTALE | 20.103.825 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.685.378 |
| Profitul brut | 3.418.447 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.104.062 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.766.644 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.722.423 |
| Stocuri | 2.550.668 |
| Creante | 1.705.465 |
| Casa si conturi la banci | 2.466.290 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.741 |
| DATORII | 1.702.731 |
| VENITURI IN AVANS | 2.197.798 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.612.279 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 15.312.183 |
| VENITURI TOTALE | 15.762.669 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.090.017 |
| Profitul brut | 2.672.652 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.370.476 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.587.524 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.595.062 |
| Stocuri | 962.765 |
| Creante | 1.913.917 |
| Casa si conturi la banci | 1.718.380 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.657 |
| DATORII | 2.482.485 |
| VENITURI IN AVANS | 2.503.955 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.241.803 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 10.068.178 |
| VENITURI TOTALE | 10.549.750 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.363.422 |
| Profitul brut | 1.186.328 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.090.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.241.030 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.492.226 |
| Stocuri | 730.510 |
| Creante | 2.150.622 |
| Casa si conturi la banci | 611.094 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 75.924 |
| DATORII | 2.797.325 |
| VENITURI IN AVANS | 2.860.423 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.151.432 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 10.010.814 |
| VENITURI TOTALE | 10.393.346 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.938.058 |
| Profitul brut | 1.455.288 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.351.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.446.770 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.546.580 |
| Stocuri | 1.092.202 |
| Creante | 2.083.084 |
| Casa si conturi la banci | 1.371.294 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.013 |
| DATORII | 3.182.474 |
| VENITURI IN AVANS | 1.012.315 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.799.574 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 8.482.759 |
| VENITURI TOTALE | 8.472.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.390.912 |
| Profitul brut | 1.081.131 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 935.580 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.672.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.118.104 |
| Stocuri | 984.739 |
| Creante | 1.240.117 |
| Casa si conturi la banci | 1.893.248 |
| DATORII | 2.926.658 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.863.993 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 7.298.068 |
| VENITURI TOTALE | 6.919.833 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.465.082 |
| Profitul brut | 454.751 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 393.328 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.251.916 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.259.759 |
| Stocuri | 1.718.458 |
| Creante | 1.046.064 |
| Casa si conturi la banci | 495.237 |
| DATORII | 3.030.247 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.481.428 |
| Capital subscris varsat | 12.340 |
| Cifra de afaceri neta | 6.607.593 |
| VENITURI TOTALE | 7.123.642 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.960.978 |
| Profitul brut | 1.162.664 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.162.664 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |