ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL – CUI 31454074
Pe scurt
ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL are CUI 31454074, număr de înregistrare J2013000516293 și sediul în Sat Malu Vânăt, Comuna Izvoarele, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 3823 – Alte activități de tratare a deșeurilor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 554.326 lei, o pierdere netă de 77.750 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL |
| CUI | 31454074 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000516293 |
| EUID | ROONRC.J2013000516293 |
| CAEN | 3823 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-04-03 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOLDOVEANU ION CORNEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 554 326 | -77 750 | 2 161 097 | 1 417 650 | 1 576 123 | -3 292 040 | 5 |
| 2024 | 1 015 597 | -835 462 | 2 801 778 | 1 820 632 | 1 519 243 | -3 214 289 | 13 |
| 2023 | 1 849 506 | -1 912 008 | 3 051 624 | 2 897 584 | 725 639 | -2 378 827 | 20 |
| 2022 | 5 270 987 | -450 887 | 5 452 343 | 3 560 745 | 1 385 689 | -497 759 | 34 |
| 2021 | 2 660 782 | -918 676 | 4 495 933 | 4 099 641 | 305 529 | -46 871 | 27 |
| 2020 | 3 223 167 | 968 432 | 3 490 090 | 3 451 846 | 530 940 | 871 844 | 0 |
| 2019 | 1 318 560 | -304 368 | 2 355 638 | 1 945 909 | 546 152 | 136 423 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises554 326 lei
-45%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3823 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități de tratare a deșeurilor |
| Descriere Activitate | Alte activități de tratare a deșeurilor |
| Cod CAEN principal | 38 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 3823: Alte activități de tratare a deșeurilor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 13 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NORDES PRO SRL – locul 9, 249,88 mil. lei, Cluj
- SALUBRIS SA – locul 9, 194,99 mil. lei, Iaşi
- REMAT TARGOVISTE S.R.L. – locul 9, 26,21 mil. lei, Dâmboviţa
- BORSENIA SRL – locul 9, 13,65 mil. lei, Prahova
- RONGO IMPEX SRL – locul 9, 8,43 mil. lei, Maramureş
- DEZMEMBRARI RADA SRL – locul 9, 2,48 mil. lei, Bihor
- BIDBRAV S.R.L. – locul 9, 148.384 lei, Galaţi
- METAL EXCHANGE BUCUREŞTI SRL – locul 10, 247,77 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ECOSAND CONCRETE SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.820.632 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.519.243 |
| Stocuri | 99.123 |
| Creante | 1.416.106 |
| Casa si conturi la banci | 4.014 |
| DATORII | 2.801.778 |
| VENITURI IN AVANS | 3.752.386 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.214.289 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 1.015.597 |
| VENITURI TOTALE | 1.442.016 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.277.478 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 835.462 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 835.462 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.897.584 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 725.639 |
| Stocuri | 126.851 |
| Creante | 586.281 |
| Casa si conturi la banci | 12.507 |
| DATORII | 3.051.624 |
| VENITURI IN AVANS | 2.950.426 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.378.827 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 1.849.506 |
| VENITURI TOTALE | 1.877.867 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.789.875 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.912.008 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.912.008 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.560.745 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.385.689 |
| Stocuri | 163.955 |
| Creante | 1.208.276 |
| Casa si conturi la banci | 13.458 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.150 |
| DATORII | 5.452.343 |
| CAPITALURI - TOTAL | -497.759 |
| Capital subscris varsat | 400 |
| Cifra de afaceri neta | 5.270.987 |
| VENITURI TOTALE | 5.525.590 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.951.159 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 425.569 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 450.887 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| Active imobilizate | 4.099.641 |
| Active circulante | 305.529 |
| Stocuri | 50.298 |
| Creante | 234.796 |
| Disponibilitati | 20.435 |
| Cheltuieli in avans | 43.892 |
| Datorii | 4.495.933 |
| Capitaluri proprii | -46.871 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 2.660.782 |
| Venituri totale | 2.700.898 |
| Cheltuieli totale | 3.592.943 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 892.045 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 918.676 |
| Nr. salariati | 27 |
| Active imobilizate | 3.451.846 |
| Active circulante | 530.940 |
| Stocuri | 137.347 |
| Creante | 335.307 |
| Disponibilitati | 58.286 |
| Cheltuieli in avans | 379.148 |
| Datorii | 3.490.090 |
| Capitaluri proprii | 871.844 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 3.223.167 |
| Venituri totale | 3.821.294 |
| Cheltuieli totale | 2.820.588 |
| Profit brut | 1.000.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 968.432 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 1.945.909 |
| Active circulante | 546.152 |
| Stocuri | 225.033 |
| Creante | 291.467 |
| Disponibilitati | 29.652 |
| Datorii | 2.355.638 |
| Capitaluri proprii | 136.423 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 1.318.560 |
| Venituri totale | 1.327.938 |
| Cheltuieli totale | 1.619.160 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 291.222 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 304.368 |
| Active imobilizate | 1.984.546 |
| Active circulante | 437.087 |
| Stocuri | 13.591 |
| Creante | 323.388 |
| Disponibilitati | 100.108 |
| Cheltuieli in avans | 9.902 |
| Datorii | 2.101.599 |
| Capitaluri proprii | 329.936 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.273.728 |
| Venituri totale | 1.356.482 |
| Cheltuieli totale | 1.237.199 |
| Profit brut | 119.283 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 106.253 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 792.370 |
| Active circulante | 457.035 |
| Stocuri | 504 |
| Creante | 380.640 |
| Disponibilitati | 75.891 |
| Cheltuieli in avans | 15.007 |
| Datorii | 1.040.729 |
| Capitaluri proprii | 223.683 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.112.555 |
| Venituri totale | 1.110.838 |
| Cheltuieli totale | 996.557 |
| Profit brut | 114.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 106.460 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 609.221 |
| Active circulante | 242.303 |
| Stocuri | 26.970 |
| Creante | 113.363 |
| Disponibilitati | 101.970 |
| Cheltuieli in avans | 13.412 |
| Datorii | 747.712 |
| Capitaluri proprii | 117.224 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 329.355 |
| Venituri totale | 327.922 |
| Cheltuieli totale | 195.990 |
| Profit brut | 131.932 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 121.749 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |