BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL – CUI 17090849
Pe scurt
BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL are CUI 17090849, număr de înregistrare J04/1/2005 și sediul în Sat Luncani, Comuna Mărgineni, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 6210 – Transporturi aeriene dupa grafic. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 26.210.566 lei, un profit net de 3.610.337 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL |
| CUI | 17090849 |
| Nr. Reg. Com. | J04/1/2005 |
| EUID | ROONRC.J2005000001046 |
| CAEN | 6210 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-01-03 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SIMION GEORGE LUCIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 26 210 566 | 3 610 337 | 5 355 403 | 1 634 960 | 8 380 294 | 4 659 851 | 7 |
| 2024 | 9 867 839 | 1 049 477 | 3 255 531 | 1 109 679 | 3 195 365 | 1 049 513 | 5 |
| 2023 | 3 055 228 | 265 451 | 2 263 826 | 1 094 611 | 1 489 105 | 319 890 | 6 |
| 2022 | 2 471 758 | 53 339 | 1 867 111 | 1 391 165 | 530 385 | 54 439 | 4 |
| 2021 | 968 500 | 94 925 | 976 696 | 1 318 219 | 574 785 | 916 308 | 1 |
| 2020 | 1 607 755 | 1 090 390 | 731 898 | 837 216 | 1 016 064 | 1 121 382 | 0 |
| 2019 | 285 993 | 272 778 | 32 428 | 0 | 336 198 | 303 770 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises26 210 566 lei
166%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6210 Rev. 0 (echivalent: 6210 Rev. 1, 6210 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi aeriene dupa grafic |
| Descriere Activitate | Transporturi aeriene dupa grafic |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 6210: Transporturi aeriene dupa grafic
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 268 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RADCOM S.A. – locul 264, 26,87 mil. lei, Bucureşti
- PROBITAS ITC SRL – locul 264, 4,11 mil. lei, Bucureşti
- WEB SOFTWARE INTERACTIVE SRL – locul 264, 1,57 mil. lei, Bucureşti
- OPTIMAL TESTING SOLUTIONS S.R.L. – locul 264, 947.262 lei, Bucureşti
- SOF IT SUPORT & MENTENANTA SRL – locul 264, 608.078 lei, Argeş
- IDEA IDENTITY SRL – locul 264, 314.951 lei, Neamţ
- PROVABLY FAIR S.R.L. – locul 265, 26,57 mil. lei, Maramureş
- SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL – locul 265, 4,11 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „BUSINESS SOFTWARE SOLUTIONS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.109.679 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.195.365 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 1.585.477 |
| Casa si conturi la banci | 1.609.888 |
| DATORII | 3.255.531 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.049.513 |
| Capital subscris varsat | 1.100 |
| Cifra de afaceri neta | 9.867.839 |
| VENITURI TOTALE | 10.475.114 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.199.263 |
| Profitul brut | 1.275.851 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.049.477 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.094.611 |
| Active circulante | 1.489.105 |
| Stocuri | 148.335 |
| Creante | 785.035 |
| Disponibilitati | 555.735 |
| Datorii | 2.263.826 |
| Capitaluri proprii | 319.890 |
| Capital social | 1.100 |
| Cifra de afaceri | 3.055.228 |
| Venituri totale | 3.367.590 |
| Cheltuieli totale | 3.068.465 |
| Profit brut | 299.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 265.451 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.391.165 |
| Active circulante | 530.385 |
| Stocuri | 148.335 |
| Creante | 292.026 |
| Disponibilitati | 90.024 |
| Datorii | 1.867.111 |
| Capitaluri proprii | 54.439 |
| Capital social | 1.100 |
| Cifra de afaceri | 2.471.758 |
| Venituri totale | 2.471.758 |
| Cheltuieli totale | 2.393.702 |
| Profit brut | 78.056 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 53.339 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.318.219 |
| Active circulante | 574.785 |
| Creante | 396.070 |
| Disponibilitati | 178.715 |
| Datorii | 976.696 |
| Capitaluri proprii | 916.308 |
| Capital social | 1.100 |
| Cifra de afaceri | 968.500 |
| Venituri totale | 968.500 |
| Cheltuieli totale | 863.890 |
| Profit brut | 104.610 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 94.925 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 837.216 |
| Active circulante | 1.016.064 |
| Creante | 761.575 |
| Disponibilitati | 254.489 |
| Datorii | 731.898 |
| Capitaluri proprii | 1.121.382 |
| Capital social | 1.100 |
| Cifra de afaceri | 1.607.755 |
| Venituri totale | 1.607.755 |
| Cheltuieli totale | 469.129 |
| Profit brut | 1.138.626 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.090.390 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active circulante | 336.198 |
| Creante | 285.993 |
| Disponibilitati | 50.205 |
| Datorii | 32.428 |
| Capitaluri proprii | 303.770 |
| Capital social | 1.100 |
| Cifra de afaceri | 285.993 |
| Venituri totale | 285.993 |
| Cheltuieli totale | 4.635 |
| Profit brut | 281.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 272.778 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 289.476 |
| Creante | 251.745 |
| Disponibilitati | 37.731 |
| Datorii | 7.552 |
| Capitaluri proprii | 281.924 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 251.745 |
| Venituri totale | 251.745 |
| Cheltuieli totale | 713 |
| Profit brut | 251.032 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 243.480 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active circulante | 38.088 |
| Creante | 809 |
| Disponibilitati | 37.279 |
| Datorii | 144 |
| Capitaluri proprii | 37.944 |
| Capital social | 500 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 200 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 200 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 200 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active circulante | 38.288 |
| Creante | 809 |
| Disponibilitati | 37.479 |
| Datorii | 144 |
| Capitaluri proprii | 38.144 |
| Capital social | 500 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 200 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 200 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 200 |