SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL – CUI 32611355
Pe scurt
SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL are CUI 32611355, număr de înregistrare J2013015695400 și sediul în Bucureşti Sectorul 2, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6220 – Transporturi aeriene ocazionale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.109.354 lei, un profit net de 941.469 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL |
| CUI | 32611355 |
| Nr. Reg. Com. | J2013015695400 |
| EUID | ROONRC.J2013015695400 |
| CAEN | 6220 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-12-20 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LIPKOVICH GERHARD | - | Austria |
| LIPKOVICH GERHARD | - | Austria |
| CÎMPEANU HORIA - ŞTEFAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 109 354 | 941 469 | 429 292 | 28 880 | 2 943 717 | 2 515 295 | 8 |
| 2024 | 3 751 888 | 693 968 | 309 672 | 22 800 | 1 887 181 | 1 573 826 | 7 |
| 2023 | 2 435 477 | 245 478 | 283 532 | 5 804 | 1 156 968 | 879 858 | 8 |
| 2022 | 2 153 035 | 157 690 | 109 890 | 10 799 | 741 771 | 634 380 | 8 |
| 2021 | 1 877 438 | 71 828 | 150 654 | 5 501 | 621 236 | 476 690 | 7 |
| 2020 | 1 837 485 | 56 839 | 346 564 | 26 614 | 728 423 | 404 862 | 7 |
| 2019 | 1 559 471 | 133 636 | 419 160 | 33 607 | 733 515 | 348 023 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 109 354 lei
10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6220 Rev. 0 (echivalent: 6220 Rev. 1, 6220 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi aeriene ocazionale |
| Descriere Activitate | Transporturi aeriene ocazionale |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 6220: Transporturi aeriene ocazionale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 265 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- OPEN DIGITAL SERVICES ROUMANIE S.R.L. – locul 261, 27,32 mil. lei, Bucureşti
- PRIMESOURCING SRL – locul 261, 4,25 mil. lei, Bucureşti
- ANOMIC 618 DESIGN STUDIO SRL – locul 261, 1,57 mil. lei, Timiş
- HWM IT S.R.L. – locul 261, 957.885 lei, Ilfov
- FIXEDBYTE CONSULTING S.R.L. – locul 261, 614.263 lei, Braşov
- M&A EXIGENT PROF CONSULT S.R.L. – locul 261, 317.600 lei, Buzău
- IFM SOFTWARE S.R.L. – locul 262, 27,16 mil. lei, Cluj
- EUEXPERT ITGROUP S.R.L. – locul 262, 4,24 mil. lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SYSTEM CONTROL & DISPATCHING COMPANY SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 22.800 |
| Active circulante | 1.887.181 |
| Creante | 471.480 |
| Disponibilitati | 1.415.701 |
| Cheltuieli in avans | 638 |
| Datorii | 309.672 |
| Provizioane | 27.121 |
| Capitaluri proprii | 1.573.826 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 3.751.888 |
| Venituri totale | 3.752.522 |
| Cheltuieli totale | 2.925.624 |
| Profit brut | 826.898 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 693.968 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 5.804 |
| Active circulante | 1.156.968 |
| Creante | 379.083 |
| Disponibilitati | 777.885 |
| Cheltuieli in avans | 618 |
| Datorii | 283.532 |
| Capitaluri proprii | 879.858 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 2.435.477 |
| Venituri totale | 2.435.679 |
| Cheltuieli totale | 2.169.459 |
| Profit brut | 266.220 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 245.478 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 10.799 |
| Active circulante | 741.771 |
| Creante | 50.509 |
| Disponibilitati | 691.262 |
| Cheltuieli in avans | 611 |
| Datorii | 109.890 |
| Provizioane | 8.911 |
| Capitaluri proprii | 634.380 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 2.153.035 |
| Venituri totale | 2.154.658 |
| Cheltuieli totale | 1.977.901 |
| Profit brut | 176.757 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 157.690 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 5.501 |
| Active circulante | 621.236 |
| Creante | 86.614 |
| Disponibilitati | 534.622 |
| Cheltuieli in avans | 607 |
| Datorii | 150.654 |
| Capitaluri proprii | 476.690 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.877.438 |
| Venituri totale | 1.877.633 |
| Cheltuieli totale | 1.788.908 |
| Profit brut | 88.725 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 71.828 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 26.614 |
| Active circulante | 728.423 |
| Creante | 102.476 |
| Disponibilitati | 625.947 |
| Cheltuieli in avans | 378 |
| Datorii | 346.564 |
| Provizioane | 3.989 |
| Capitaluri proprii | 404.862 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.837.485 |
| Venituri totale | 1.857.786 |
| Cheltuieli totale | 1.783.795 |
| Profit brut | 73.991 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 56.839 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 33.607 |
| Active circulante | 733.515 |
| Creante | 335.700 |
| Disponibilitati | 397.815 |
| Cheltuieli in avans | 61 |
| Datorii | 419.160 |
| Capitaluri proprii | 348.023 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.559.471 |
| Venituri totale | 1.562.536 |
| Cheltuieli totale | 1.413.305 |
| Profit brut | 149.231 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 133.636 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 49.268 |
| Active circulante | 818.053 |
| Creante | 375.431 |
| Disponibilitati | 442.622 |
| Cheltuieli in avans | 2.021 |
| Datorii | 642.521 |
| Provizioane | 12.434 |
| Capitaluri proprii | 214.387 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.791.267 |
| Venituri totale | 1.800.516 |
| Cheltuieli totale | 1.588.320 |
| Profit brut | 212.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 194.255 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 64.631 |
| Active circulante | 692.489 |
| Creante | 307.779 |
| Disponibilitati | 384.710 |
| Cheltuieli in avans | 7.460 |
| Datorii | 738.770 |
| Provizioane | 5.678 |
| Capitaluri proprii | 20.132 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.586.519 |
| Venituri totale | 1.596.892 |
| Cheltuieli totale | 1.433.647 |
| Profit brut | 163.245 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 147.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 73.318 |
| Active circulante | 608.804 |
| Creante | 513.369 |
| Disponibilitati | 95.435 |
| Cheltuieli in avans | 7.568 |
| Datorii | 811.716 |
| Provizioane | 5.370 |
| Capitaluri proprii | -127.396 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 1.993.135 |
| Venituri totale | 2.010.385 |
| Cheltuieli totale | 2.053.317 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 42.932 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 46.808 |
| Nr. salariati | 6 |