AXA CONSTRUCT S.R.L. – CUI 5404778
Pe scurt
AXA CONSTRUCT S.R.L. are CUI 5404778, număr de înregistrare J23/3983/2022 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4110 – Dezvoltare (promovare) imobiliară. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 375.000 lei, un profit net de 98.854 lei și un număr mediu de 8 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 09.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AXA CONSTRUCT S.R.L. |
| CUI | 5404778 |
| Nr. Reg. Com. | J23/3983/2022 |
| EUID | ROONRC.J40/4112/1994 |
| CAEN | 4110 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 09.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-03-04 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DUMITRU SIMION | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 375 000 | 98 854 | 24 953 204 | 2 117 848 | 6 553 512 | -16 278 672 | 8 |
| 2024 | 4 134 | -770 452 | 24 378 962 | 3 346 444 | 5 017 150 | -16 012 795 | 10 |
| 2023 | 9 247 | -120 506 | 24 068 474 | 3 468 890 | 5 352 999 | -15 242 343 | 9 |
| 2022 | 434 002 | -780 877 | 29 971 163 | 11 970 934 | 2 872 470 | -15 121 839 | 10 |
| 2021 | 255 340 | -4 173 708 | 24 397 186 | 11 656 139 | 4 296 070 | -8 507 449 | 11 |
| 2020 | 480 353 | -1 993 761 | 20 272 368 | 12 175 035 | 3 821 021 | -4 333 741 | 18 |
| 2019 | 1 098 094 | -1 435 873 | 18 571 586 | 12 705 076 | 3 526 805 | -2 399 337 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises375 000 lei
8,971%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AXA CONSTRUCT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4110 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Descriere Activitate | Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Cod CAEN principal | 41 Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Ilfov , domeniul 4110: Dezvoltare (promovare) imobiliară
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 364 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GARANTI CONSTRUCT IMOB SRL – locul 360, 39,84 mil. lei, Ilfov
- ACTIV MSN CONSTRUCT S.R.L. – locul 360, 5,23 mil. lei, Suceava
- CLAVES RESIDENCE S.R.L. – locul 360, 381.661 lei, Bucureşti
- MARIAD INTERCONS SRL – locul 361, 39,72 mil. lei, Olt
- KSK LOGISTIC CONSTRUCT SRL – locul 361, 5,22 mil. lei, Dolj
- ACEVI S.R.L. – locul 361, 379.136 lei, Alba
- ORION REBECA S.R.L. – locul 362, 39,71 mil. lei, Hunedoara
- SETTE VDVS CONSTRUCT SRL – locul 362, 5,22 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AXA CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AXA CONSTRUCT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AXA CONSTRUCT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.346.444 |
| Active circulante | 5.017.150 |
| Stocuri | 317.551 |
| Creante | 4.642.900 |
| Disponibilitati | 56.699 |
| Cheltuieli in avans | 2.573 |
| Datorii | 24.378.962 |
| Capitaluri proprii | -16.012.795 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 4.134 |
| Venituri totale | 4.134 |
| Cheltuieli totale | 774.586 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 770.452 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 770.452 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 3.468.890 |
| Active circulante | 5.352.999 |
| Stocuri | 317.550 |
| Creante | 4.978.263 |
| Disponibilitati | 57.186 |
| Cheltuieli in avans | 4.242 |
| Datorii | 24.068.474 |
| Capitaluri proprii | -15.242.343 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 9.247 |
| Venituri totale | 10.198.806 |
| Cheltuieli totale | 10.319.312 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 120.506 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 120.506 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 11.970.934 |
| Active circulante | 2.872.470 |
| Stocuri | 317.228 |
| Creante | 2.492.419 |
| Disponibilitati | 62.823 |
| Cheltuieli in avans | 5.920 |
| Datorii | 29.971.163 |
| Capitaluri proprii | -15.121.839 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 434.002 |
| Venituri totale | 1.231.835 |
| Cheltuieli totale | 2.012.712 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 780.877 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 780.877 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 11.656.139 |
| Active circulante | 4.296.070 |
| Stocuri | 120.352 |
| Creante | 3.747.907 |
| Disponibilitati | 427.811 |
| Cheltuieli in avans | 97.882 |
| Datorii | 24.397.186 |
| Venituri in avans | 160.354 |
| Capitaluri proprii | -8.507.449 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 255.340 |
| Venituri totale | 271.478 |
| Cheltuieli totale | 4.445.186 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.173.708 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.173.708 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 12.175.035 |
| Active circulante | 3.821.021 |
| Stocuri | 152.144 |
| Creante | 3.362.882 |
| Disponibilitati | 305.995 |
| Cheltuieli in avans | 102.616 |
| Datorii | 20.272.368 |
| Venituri in avans | 160.045 |
| Capitaluri proprii | -4.333.741 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 480.353 |
| Venituri totale | 505.646 |
| Cheltuieli totale | 2.499.407 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.993.761 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.993.761 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 12.705.076 |
| Active circulante | 3.526.805 |
| Stocuri | 290.054 |
| Creante | 3.010.932 |
| Disponibilitati | 225.819 |
| Cheltuieli in avans | 100.413 |
| Datorii | 18.571.586 |
| Venituri in avans | 160.045 |
| Capitaluri proprii | -2.399.337 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 1.098.094 |
| Venituri totale | 1.141.462 |
| Cheltuieli totale | 2.577.335 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.435.873 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.435.873 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 12.242.582 |
| Active circulante | 2.810.478 |
| Stocuri | 71.968 |
| Creante | 2.547.055 |
| Disponibilitati | 191.455 |
| Cheltuieli in avans | 96.267 |
| Datorii | 15.952.747 |
| Venituri in avans | 160.045 |
| Capitaluri proprii | -963.465 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 883.307 |
| Venituri totale | 893.823 |
| Cheltuieli totale | 2.944.681 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.050.858 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 2.051.735 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 12.215.349 |
| Active circulante | 3.233.732 |
| Stocuri | 584.740 |
| Creante | 2.640.865 |
| Disponibilitati | 8.127 |
| Cheltuieli in avans | 82.155 |
| Datorii | 14.282.920 |
| Venituri in avans | 160.045 |
| Capitaluri proprii | 1.088.271 |
| Capital social | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri | 2.094.188 |
| Venituri totale | 2.862.428 |
| Cheltuieli totale | 4.142.388 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.279.960 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.279.960 |
| Nr. salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.164.523 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.499.903 |
| Stocuri | 651.931 |
| Creante | 4.825.761 |
| Casa si conturi la banci | 22.211 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 49.999 |
| DATORII | 13.346.194 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.368.231 |
| Capital subscris varsat | 3.118.430 |
| Cifra de afaceri neta | 1.658.000 |
| VENITURI TOTALE | 2.297.743 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.616.704 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 318.961 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 318.961 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-28 01:30:19 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-28 01:30:19 |