AGROTRANS B.V. SRL – CUI 623262
Pe scurt
AGROTRANS B.V. SRL are CUI 623262, număr de înregistrare J1992000738070 și sediul în Municipiul Dorohoi, județul Botoşani. Activitatea principală declarată: CAEN 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 21.866.530 lei, un profit net de 1.246.581 lei și un număr mediu de 18 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AGROTRANS B.V. SRL |
| CUI | 623262 |
| Nr. Reg. Com. | J1992000738070 |
| EUID | ROONRC.J1992000738070 |
| CAEN | 4730 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-08-06 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BOARIU VASILE | DEPLINE, EXERCITATE SEPARAT | România |
| BOARIU ANDREI | DEPLINE, EXERCITATE SEPARAT | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21 866 530 | 1 246 581 | 320 588 | 2 576 459 | 2 349 451 | 4 605 521 | 18 |
| 2024 | 22 036 120 | 1 155 982 | 212 043 | 1 960 293 | 2 115 757 | 3 864 206 | 17 |
| 2023 | 20 739 645 | 1 028 392 | 153 869 | 2 002 587 | 1 876 121 | 3 725 272 | 18 |
| 2022 | 23 859 095 | 1 198 668 | 102 512 | 1 849 557 | 1 550 911 | 3 298 060 | 18 |
| 2021 | 17 469 837 | 981 044 | 189 638 | 1 013 574 | 1 938 022 | 2 762 191 | 18 |
| 2020 | 12 583 002 | 859 789 | 264 421 | 805 302 | 1 665 566 | 2 209 147 | 17 |
| 2019 | 13 177 836 | 520 166 | 238 727 | 828 719 | 1 286 224 | 1 877 476 | 21 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises21 866 530 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGROTRANS B.V. SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4730 Rev. 2 (echivalent: 4730 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Botoşani , domeniul 4730: Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 125 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FLORMANG COM SRL – locul 121, 44,69 mil. lei, Dolj
- AUTO MOTO INVEST SRL – locul 121, 44,55 mil. lei, Bacău
- FARMACIA ADRIANA SRL – locul 121, 31,76 mil. lei, Iaşi
- MARISON PRINT SRL – locul 121, 22,54 mil. lei, Olt
- STOOK CONCEPT S.R.L. – locul 121, 16,96 mil. lei, Bucureşti
- POLARIS COM SRL – locul 121, 13,83 mil. lei, Mureş
- SYA PLAY CONCEPT S.R.L. – locul 121, 9,34 mil. lei, Ilfov
- VASGABICOS SRL – locul 121, 7,56 mil. lei, Galaţi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGROTRANS B.V. SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGROTRANS B.V. SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGROTRANS B.V. SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.960.293 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.115.757 |
| Stocuri | 736.171 |
| Creante | 200.281 |
| Casa si conturi la banci | 1.179.305 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 199 |
| DATORII | 212.043 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.864.206 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 22.036.120 |
| VENITURI TOTALE | 22.572.303 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.217.625 |
| Profitul brut | 1.354.678 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.155.982 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.002.587 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.876.121 |
| Stocuri | 476.436 |
| Creante | 351.792 |
| Casa si conturi la banci | 1.047.893 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 433 |
| DATORII | 153.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.725.272 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 20.739.645 |
| VENITURI TOTALE | 21.208.531 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.033.404 |
| Profitul brut | 1.175.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.028.392 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.849.557 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.550.911 |
| Stocuri | 532.028 |
| Creante | 540.003 |
| Casa si conturi la banci | 478.880 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 104 |
| DATORII | 102.512 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.298.060 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 23.859.095 |
| VENITURI TOTALE | 24.634.834 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.263.313 |
| Profitul brut | 1.371.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.198.668 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.013.574 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.938.022 |
| Stocuri | 612.577 |
| Creante | 452.933 |
| Casa si conturi la banci | 872.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 233 |
| DATORII | 189.638 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.762.191 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 17.469.837 |
| VENITURI TOTALE | 17.927.023 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.850.681 |
| Profitul brut | 1.076.342 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 981.044 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 805.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.665.566 |
| Stocuri | 440.086 |
| Creante | 342.409 |
| Casa si conturi la banci | 534.837 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.700 |
| DATORII | 264.421 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.209.147 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 12.583.002 |
| VENITURI TOTALE | 13.020.017 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.015.112 |
| Profitul brut | 1.004.905 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 859.789 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 828.719 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.286.224 |
| Stocuri | 215.211 |
| Creante | 252.587 |
| Casa si conturi la banci | 569.235 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.260 |
| DATORII | 238.727 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.877.476 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 13.177.836 |
| VENITURI TOTALE | 13.840.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.237.512 |
| Profitul brut | 603.371 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 520.166 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 720.585 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 990.837 |
| Stocuri | 141.339 |
| Creante | 322.033 |
| Casa si conturi la banci | 527.465 |
| DATORII | 474.702 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.236.720 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 10.960.038 |
| VENITURI TOTALE | 12.034.327 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.613.413 |
| Profitul brut | 420.914 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 350.576 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 651.873 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 734.680 |
| Stocuri | 152.685 |
| Creante | 412.366 |
| Casa si conturi la banci | 169.629 |
| DATORII | 500.409 |
| CAPITALURI - TOTAL | 886.144 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 6.962.528 |
| VENITURI TOTALE | 7.629.429 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.422.861 |
| Profitul brut | 206.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 173.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 533.150 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 585.026 |
| Stocuri | 82.769 |
| Creante | 167.782 |
| Casa si conturi la banci | 334.475 |
| DATORII | 405.416 |
| CAPITALURI - TOTAL | 712.760 |
| Capital subscris varsat | 21.306 |
| Cifra de afaceri neta | 6.238.956 |
| VENITURI TOTALE | 6.796.299 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.477.717 |
| Profitul brut | 318.582 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 269.663 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |