VASGABICOS SRL – CUI 23394028
Pe scurt
VASGABICOS SRL are CUI 23394028, număr de înregistrare J2008000416173 și sediul în Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.560.033 lei, un profit net de 972.561 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VASGABICOS SRL |
| CUI | 23394028 |
| Nr. Reg. Com. | J2008000416173 |
| EUID | ROONRC.J2008000416173 |
| CAEN | 4778 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-02-28 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IACOMI VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 560 033 | 972 561 | 4 654 510 | 1 164 593 | 4 332 104 | 842 187 | 5 |
| 2024 | 3 362 537 | 44 661 | 3 511 536 | 309 930 | 3 071 232 | -130 374 | 6 |
| 2023 | 2 820 277 | 141 618 | 2 754 532 | 187 871 | 2 391 626 | -175 035 | 5 |
| 2022 | 1 413 618 | -251 746 | 2 599 153 | 189 440 | 2 075 645 | -316 653 | 4 |
| 2021 | 1 200 510 | -17 017 | 1 967 223 | 270 355 | 1 614 343 | -64 906 | 5 |
| 2020 | 1 315 356 | -63 832 | 1 893 296 | 370 204 | 1 457 058 | -47 889 | 6 |
| 2019 | 848 297 | 57 492 | 2 072 902 | 470 053 | 1 598 031 | 15 943 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 560 033 lei
125%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VASGABICOS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4778 Rev. 2 (echivalent: 4778 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Galaţi , domeniul 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 121 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- QUARK MOTORS SRL FILIALA ARAD – locul 117, 46,65 mil. lei, Arad
- ADA SRL – locul 117, 45,97 mil. lei, Călăraşi
- FARMACIA FULBOG SRL – locul 117, 32,74 mil. lei, Bucureşti
- C.D.R.-OIL SRL – locul 117, 23,19 mil. lei, Sibiu
- TAVI SRL – locul 117, 17,35 mil. lei, Suceava
- CRINICRIS STYLE SRL – locul 117, 14,51 mil. lei, Brăila
- MEDICAL SHOPPING ZONE SRL – locul 117, 9,84 mil. lei, Bucureşti
- HTW LASERCUT & 3D PRINTING S.R.L. – locul 117, 7,69 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VASGABICOS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VASGABICOS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VASGABICOS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 309.930 |
| Active circulante | 3.071.232 |
| Stocuri | 2.651.189 |
| Creante | 368.098 |
| Disponibilitati | 51.945 |
| Datorii | 3.511.536 |
| Capitaluri proprii | -130.374 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.362.537 |
| Venituri totale | 3.715.382 |
| Cheltuieli totale | 3.657.518 |
| Profit brut | 57.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 44.661 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 187.871 |
| Active circulante | 2.391.626 |
| Stocuri | 2.164.947 |
| Creante | 184.074 |
| Disponibilitati | 42.605 |
| Datorii | 2.754.532 |
| Capitaluri proprii | -175.035 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.820.277 |
| Venituri totale | 3.443.942 |
| Cheltuieli totale | 3.277.706 |
| Profit brut | 166.236 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 141.618 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 189.440 |
| Active circulante | 2.075.645 |
| Stocuri | 1.953.563 |
| Creante | 112.320 |
| Disponibilitati | 9.762 |
| Cheltuieli in avans | 17.415 |
| Datorii | 2.599.153 |
| Capitaluri proprii | -316.653 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.413.618 |
| Venituri totale | 1.488.378 |
| Cheltuieli totale | 1.725.240 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 236.862 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 251.746 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 270.355 |
| Active circulante | 1.614.343 |
| Stocuri | 1.563.268 |
| Creante | 46.711 |
| Disponibilitati | 4.364 |
| Cheltuieli in avans | 17.619 |
| Datorii | 1.967.223 |
| Capitaluri proprii | -64.906 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.200.510 |
| Venituri totale | 1.234.871 |
| Cheltuieli totale | 1.239.539 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.668 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 17.017 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 370.204 |
| Active circulante | 1.457.058 |
| Stocuri | 1.421.549 |
| Creante | 29.947 |
| Disponibilitati | 5.562 |
| Cheltuieli in avans | 18.145 |
| Datorii | 1.893.296 |
| Capitaluri proprii | -47.889 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.315.356 |
| Venituri totale | 1.357.420 |
| Cheltuieli totale | 1.405.827 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 48.407 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 63.832 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 470.053 |
| Active circulante | 1.598.031 |
| Stocuri | 1.480.577 |
| Creante | 110.345 |
| Disponibilitati | 7.109 |
| Cheltuieli in avans | 20.761 |
| Datorii | 2.072.902 |
| Capitaluri proprii | 15.943 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 848.297 |
| Venituri totale | 917.441 |
| Cheltuieli totale | 847.112 |
| Profit brut | 70.329 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 57.492 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 117.890 |
| Active circulante | 1.375.605 |
| Stocuri | 1.219.274 |
| Creante | 95.033 |
| Disponibilitati | 61.298 |
| Datorii | 1.535.044 |
| Capitaluri proprii | -41.549 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 834.547 |
| Venituri totale | 840.217 |
| Cheltuieli totale | 749.895 |
| Profit brut | 90.322 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 75.870 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 126.325 |
| Active circulante | 1.147.828 |
| Stocuri | 1.059.864 |
| Creante | 66.596 |
| Disponibilitati | 21.368 |
| Datorii | 1.391.458 |
| Capitaluri proprii | -117.305 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 817.471 |
| Venituri totale | 852.726 |
| Cheltuieli totale | 840.499 |
| Profit brut | 12.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 8.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 144.074 |
| Active circulante | 824.869 |
| Stocuri | 758.177 |
| Creante | 57.446 |
| Disponibilitati | 9.246 |
| Datorii | 1.095.062 |
| Capitaluri proprii | -126.119 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 673.740 |
| Venituri totale | 691.050 |
| Cheltuieli totale | 683.285 |
| Profit brut | 7.765 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.208 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |