POLARIS COM SRL – CUI 16059144
Pe scurt
POLARIS COM SRL are CUI 16059144, număr de înregistrare J2004000063267 și sediul în Loc. Sovata, Oraş Sovata, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.830.396 lei, un profit net de 120.152 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | POLARIS COM SRL |
| CUI | 16059144 |
| Nr. Reg. Com. | J2004000063267 |
| EUID | ROONRC.J2004000063267 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-01-16 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| POLOTCA IOAN | - | România |
| POLOTCA IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 830 396 | 120 152 | 630 646 | 474 320 | 3 982 795 | 3 826 469 | 13 |
| 2024 | 15 271 080 | 645 678 | 548 098 | 618 013 | 3 936 402 | 4 006 317 | 13 |
| 2023 | 14 537 219 | 806 394 | 1 629 205 | 225 680 | 5 090 252 | 3 686 727 | 13 |
| 2022 | 14 494 082 | 1 022 755 | 715 091 | 209 389 | 3 712 123 | 3 206 421 | 13 |
| 2021 | 11 620 751 | 1 055 126 | 577 535 | 281 067 | 2 633 717 | 2 341 562 | 12 |
| 2020 | 8 848 493 | 578 161 | 645 006 | 220 599 | 1 864 426 | 1 444 332 | 11 |
| 2019 | 8 017 135 | 464 015 | 1 130 414 | 275 404 | 1 716 869 | 866 172 | 13 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 830 396 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “POLARIS COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 121 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- QUARK MOTORS SRL FILIALA ARAD – locul 117, 46,65 mil. lei, Arad
- ADA SRL – locul 117, 45,97 mil. lei, Călăraşi
- FARMACIA FULBOG SRL – locul 117, 32,74 mil. lei, Bucureşti
- C.D.R.-OIL SRL – locul 117, 23,19 mil. lei, Sibiu
- TAVI SRL – locul 117, 17,35 mil. lei, Suceava
- CRINICRIS STYLE SRL – locul 117, 14,51 mil. lei, Brăila
- MEDICAL SHOPPING ZONE SRL – locul 117, 9,84 mil. lei, Bucureşti
- HTW LASERCUT & 3D PRINTING S.R.L. – locul 117, 7,69 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „POLARIS COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „POLARIS COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „POLARIS COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 618.013 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.936.402 |
| Stocuri | 3.323.952 |
| Creante | 336.488 |
| Casa si conturi la banci | 275.962 |
| DATORII | 548.098 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.006.317 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 15.271.080 |
| VENITURI TOTALE | 15.321.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.579.313 |
| Profitul brut | 742.579 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 645.678 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 225.680 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.090.252 |
| Stocuri | 3.086.827 |
| Creante | 473.423 |
| Casa si conturi la banci | 1.530.002 |
| DATORII | 1.629.205 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.686.727 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.537.219 |
| VENITURI TOTALE | 14.599.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.670.501 |
| Profitul brut | 928.541 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 806.394 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 209.389 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.712.123 |
| Stocuri | 3.064.043 |
| Creante | 496.555 |
| Casa si conturi la banci | 151.525 |
| DATORII | 715.091 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.206.421 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.494.082 |
| VENITURI TOTALE | 14.532.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.357.727 |
| Profitul brut | 1.174.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.022.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 281.067 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.633.717 |
| Stocuri | 2.075.896 |
| Creante | 263.094 |
| Casa si conturi la banci | 294.727 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.313 |
| DATORII | 577.535 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.341.562 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.620.751 |
| VENITURI TOTALE | 11.636.692 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.427.724 |
| Profitul brut | 1.208.968 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.055.126 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 220.599 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.864.426 |
| Stocuri | 1.485.474 |
| Creante | 150.855 |
| Casa si conturi la banci | 228.097 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.313 |
| DATORII | 645.006 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.444.332 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.848.493 |
| VENITURI TOTALE | 8.963.720 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.293.755 |
| Profitul brut | 669.965 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 578.161 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 275.404 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.716.869 |
| Stocuri | 1.464.426 |
| Creante | 211.265 |
| Casa si conturi la banci | 41.178 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.313 |
| DATORII | 1.130.414 |
| CAPITALURI - TOTAL | 866.172 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.017.135 |
| VENITURI TOTALE | 8.210.015 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.659.007 |
| Profitul brut | 551.008 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 464.015 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 229.472 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.484.476 |
| Stocuri | 1.239.670 |
| Creante | 207.969 |
| Casa si conturi la banci | 36.837 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.313 |
| DATORII | 1.000.312 |
| CAPITALURI - TOTAL | 717.949 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.351.262 |
| VENITURI TOTALE | 7.351.266 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.984.230 |
| Profitul brut | 367.036 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 310.437 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 152.845 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.589.369 |
| Stocuri | 1.310.824 |
| Creante | 263.062 |
| Casa si conturi la banci | 15.483 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.117 |
| DATORII | 1.177.923 |
| CAPITALURI - TOTAL | 565.408 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.274.958 |
| VENITURI TOTALE | 6.275.119 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.007.139 |
| Profitul brut | 267.980 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 213.014 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 163.871 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.408.350 |
| Stocuri | 1.178.865 |
| Creante | 218.004 |
| Casa si conturi la banci | 11.481 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.477 |
| DATORII | 1.067.395 |
| CAPITALURI - TOTAL | 509.303 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.169.892 |
| VENITURI TOTALE | 5.178.829 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.004.399 |
| Profitul brut | 174.430 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 135.083 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |