AGROCOMSERV SRL – CUI 5935346
Pe scurt
AGROCOMSERV SRL are CUI 5935346, număr de înregistrare J1994000596287 și sediul în Municipiul Caracal, județul Olt. Activitatea principală declarată: CAEN 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.985.773 lei, un profit net de 142.143 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | AGROCOMSERV SRL |
| CUI | 5935346 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000596287 |
| EUID | ROONRC.J1994000596287 |
| CAEN | 4782 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-07-05 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PASCU ALEXANDRU-TUDOREL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 985 773 | 142 143 | 2 029 215 | 400 162 | 2 427 555 | 798 502 | 7 |
| 2024 | 5 608 691 | 88 573 | 587 595 | 502 305 | 2 622 633 | 2 537 343 | 0 |
| 2023 | 5 826 669 | 402 693 | 482 840 | 611 757 | 2 579 853 | 2 708 770 | 9 |
| 2022 | 5 675 007 | 472 262 | 495 809 | 717 337 | 2 504 549 | 2 726 077 | 10 |
| 2021 | 6 750 385 | 512 226 | 627 681 | 699 109 | 2 532 387 | 2 603 815 | 11 |
| 2020 | 5 953 275 | 470 163 | 511 815 | 891 164 | 2 092 240 | 2 471 589 | 11 |
| 2019 | 6 138 571 | 433 161 | 804 636 | 973 769 | 2 212 293 | 2 381 426 | 12 |
| 2018 | 6 148 646 | 426 670 | 741 005 | — | — | — | 13 |
| 2017 | 5 373 392 | 404 125 | 668 632 | — | — | — | 14 |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 985 773 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGROCOMSERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4782 Rev. 2 (echivalent: 4782 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Olt , domeniul 4782: Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 159 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ROMARIA COMALIMENT SRL – locul 155, 34,39 mil. lei, Argeş
- CARBENTA SRL – locul 155, 34,29 mil. lei, Bihor
- DELOR PROD-COM SRL – locul 155, 25,42 mil. lei, Bihor
- OILFLUID SRL – locul 155, 18,10 mil. lei, Suceava
- LERATO MOBILE SRL – locul 155, 13,73 mil. lei, Bucureşti
- PETCRIS - CONSTRUCT SRL – locul 155, 11,24 mil. lei, Dâmboviţa
- BLANK GROUP WORLD WIDE S.R.L. – locul 155, 7,25 mil. lei, Bucureşti
- SILMECOM SRL – locul 155, 6,18 mil. lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGROCOMSERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGROCOMSERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGROCOMSERV SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 502.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.622.633 |
| Stocuri | 2.308.538 |
| Creante | 104.852 |
| Casa si conturi la banci | 209.243 |
| DATORII | 587.595 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.537.343 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.608.691 |
| VENITURI TOTALE | 5.618.561 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.449.757 |
| Profitul brut | 168.804 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 88.573 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 611.757 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.579.853 |
| Stocuri | 2.422.917 |
| Creante | 176.592 |
| Casa si conturi la banci | -19.656 |
| DATORII | 482.840 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.708.770 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.826.669 |
| VENITURI TOTALE | 5.830.703 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.355.549 |
| Profitul brut | 475.154 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 402.693 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 717.337 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.504.549 |
| Stocuri | 2.342.269 |
| Creante | 93.776 |
| Casa si conturi la banci | 68.504 |
| DATORII | 495.809 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.726.077 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.675.007 |
| VENITURI TOTALE | 5.965.996 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.397.606 |
| Profitul brut | 568.390 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 472.262 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 699.109 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.532.387 |
| Stocuri | 2.311.113 |
| Creante | 83.468 |
| Casa si conturi la banci | 137.806 |
| DATORII | 627.681 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.603.815 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.750.385 |
| VENITURI TOTALE | 6.858.694 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.243.131 |
| Profitul brut | 615.563 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 512.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 891.164 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.092.240 |
| Stocuri | 2.177.291 |
| Creante | 50.925 |
| Casa si conturi la banci | -135.976 |
| DATORII | 511.815 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.471.589 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.953.275 |
| VENITURI TOTALE | 5.959.903 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.404.448 |
| Profitul brut | 555.455 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 470.163 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 973.769 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.212.293 |
| Stocuri | 1.963.490 |
| Creante | 62.254 |
| Casa si conturi la banci | 186.549 |
| DATORII | 804.636 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.381.426 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.138.571 |
| VENITURI TOTALE | 6.144.866 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.622.852 |
| Profitul brut | 522.014 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 433.161 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 953.007 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.561.263 |
| Stocuri | 1.943.784 |
| Creante | 123.520 |
| Casa si conturi la banci | 493.959 |
| DATORII | 741.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.773.265 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.148.646 |
| VENITURI TOTALE | 6.159.077 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.654.998 |
| Profitul brut | 504.079 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 426.670 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 777.454 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.437.773 |
| Stocuri | 1.902.117 |
| Creante | 121.338 |
| Casa si conturi la banci | 414.318 |
| DATORII | 668.632 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.546.595 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.373.392 |
| VENITURI TOTALE | 5.398.328 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.925.283 |
| Profitul brut | 473.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 404.125 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 822.773 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.248.695 |
| Stocuri | 1.639.578 |
| Creante | 64.807 |
| Casa si conturi la banci | 544.310 |
| DATORII | 528.998 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.542.470 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.231.335 |
| VENITURI TOTALE | 5.262.036 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.733.731 |
| Profitul brut | 528.305 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 457.187 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |