PETCRIS - CONSTRUCT SRL – CUI 18626563
Pe scurt
PETCRIS - CONSTRUCT SRL are CUI 18626563, număr de înregistrare J2006000472151 și sediul în Sat Bujoreanca, Comuna Corneşti, județul Dâmboviţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 11.241.260 lei, un profit net de 310.405 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PETCRIS - CONSTRUCT SRL |
| CUI | 18626563 |
| Nr. Reg. Com. | J2006000472151 |
| EUID | ROONRC.J15/472/2006 |
| CAEN | 4752 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-04-28 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DAN CRISTIAN FLORIN | - | România |
| CIUCUR CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11 241 260 | 310 405 | 1 506 059 | 1 439 288 | 3 445 958 | 3 379 187 | 15 |
| 2024 | 10 570 013 | 363 074 | 843 246 | 1 115 678 | 3 096 241 | 3 368 673 | 14 |
| 2023 | 9 524 052 | 590 955 | 777 870 | 1 179 448 | 2 604 021 | 3 005 599 | 14 |
| 2022 | 9 965 448 | 380 520 | 1 454 606 | 1 275 387 | 2 593 863 | 2 414 644 | 16 |
| 2021 | 9 749 705 | 532 231 | 1 135 810 | 469 099 | 2 700 834 | 2 034 123 | 18 |
| 2020 | 8 504 242 | 416 372 | 1 386 415 | 431 643 | 2 456 664 | 1 501 892 | 17 |
| 2019 | 6 982 105 | 242 302 | 1 224 488 | 521 888 | 1 788 120 | 1 085 520 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises11 241 260 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PETCRIS - CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4752 Rev. 2 (echivalent: 4752 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dâmboviţa , domeniul 4752: Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 155 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RADACINI MOTORS BRASOV SRL – locul 151, 35,63 mil. lei, Ilfov
- CLAUBIS PROD COM IMPEX SRL – locul 151, 35,14 mil. lei, Mureş
- ALTHEA LIFE SCIENCE S.R.L. – locul 151, 25,63 mil. lei, Bucureşti
- DOMINIC-OIL SRL – locul 151, 18,33 mil. lei, Harghita
- AMZAXYLEX S.R.L. – locul 151, 14,18 mil. lei, Ilfov
- HYDROSFER INSTAL SRL – locul 151, 11,41 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- TAMINEA SYSTEMS SRL – locul 151, 7,34 mil. lei, Satu Mare
- AUTO & AGRO MAGMANN SRL – locul 151, 6,29 mil. lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PETCRIS - CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PETCRIS - CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PETCRIS - CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.115.678 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.096.241 |
| Stocuri | 2.582.244 |
| Creante | 214.522 |
| Casa si conturi la banci | 299.475 |
| DATORII | 843.246 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.368.673 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.570.013 |
| VENITURI TOTALE | 10.570.075 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.155.001 |
| Profitul brut | 415.074 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 363.074 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.179.448 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.604.021 |
| Stocuri | 2.332.682 |
| Creante | 228.065 |
| Casa si conturi la banci | 43.274 |
| DATORII | 777.870 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.005.599 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.524.052 |
| VENITURI TOTALE | 10.009.034 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.319.025 |
| Profitul brut | 690.009 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 590.955 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.275.387 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.593.863 |
| Stocuri | 2.133.067 |
| Creante | 395.130 |
| Casa si conturi la banci | 65.666 |
| DATORII | 1.454.606 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.414.644 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.965.448 |
| VENITURI TOTALE | 9.970.458 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.531.722 |
| Profitul brut | 438.736 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 380.520 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 469.099 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.700.834 |
| Stocuri | 2.025.277 |
| Creante | 409.366 |
| Casa si conturi la banci | 266.191 |
| DATORII | 1.135.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.034.123 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.749.705 |
| VENITURI TOTALE | 9.749.760 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.138.790 |
| Profitul brut | 610.970 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 532.231 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 431.643 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.456.664 |
| Stocuri | 1.567.968 |
| Creante | 410.301 |
| Casa si conturi la banci | 478.395 |
| DATORII | 1.386.415 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.501.892 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.504.242 |
| VENITURI TOTALE | 8.504.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.027.192 |
| Profitul brut | 477.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 416.372 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 521.888 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.788.120 |
| Stocuri | 1.416.569 |
| Creante | 297.891 |
| Casa si conturi la banci | 73.660 |
| DATORII | 1.224.488 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.085.520 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.982.105 |
| VENITURI TOTALE | 7.029.735 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.743.137 |
| Profitul brut | 286.598 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 242.302 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 398.021 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.607.136 |
| Stocuri | 1.350.846 |
| Creante | 176.253 |
| Casa si conturi la banci | 80.037 |
| DATORII | 1.161.939 |
| CAPITALURI - TOTAL | 843.218 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.103.344 |
| VENITURI TOTALE | 6.109.029 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.924.399 |
| Profitul brut | 184.630 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 152.703 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 383.489 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.404.726 |
| Stocuri | 1.103.780 |
| Creante | 191.239 |
| Casa si conturi la banci | 109.707 |
| DATORII | 1.097.700 |
| CAPITALURI - TOTAL | 690.515 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.640.678 |
| VENITURI TOTALE | 5.641.763 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.287.247 |
| Profitul brut | 354.516 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 299.891 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 354.030 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.228.806 |
| Stocuri | 1.010.731 |
| Creante | 143.918 |
| Casa si conturi la banci | 74.157 |
| DATORII | 824.065 |
| CAPITALURI - TOTAL | 758.771 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.849.476 |
| VENITURI TOTALE | 4.855.286 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.416.995 |
| Profitul brut | 438.291 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 368.147 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |