ABRA COM SRL – CUI 660350
Pe scurt
ABRA COM SRL are CUI 660350, număr de înregistrare J1991001348303 și sediul în Municipiul Carei, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 2391 – Fabricarea de produse abrazive. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.090.663 lei, un profit net de 258.472 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ABRA COM SRL |
| CUI | 660350 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001348303 |
| EUID | ROONRC.J1991001348303 |
| CAEN | 2391 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-12-05 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CIUTĂ DANIELA | - | România |
| CIUTĂ ILIE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 090 663 | 258 472 | 134 740 | 302 480 | 529 144 | 696 884 | 5 |
| 2024 | 744 232 | 27 444 | 168 979 | 229 545 | 417 846 | 478 412 | 6 |
| 2023 | 718 374 | 112 198 | 142 610 | 132 134 | 461 444 | 450 968 | 6 |
| 2022 | 579 405 | 20 109 | 98 491 | 142 063 | 433 984 | 477 556 | 8 |
| 2021 | 599 031 | 14 807 | 44 962 | 168 443 | 471 496 | 596 232 | 9 |
| 2020 | 536 175 | 6 799 | 55 075 | 205 814 | 478 686 | 629 425 | 11 |
| 2019 | 900 363 | 106 789 | 101 258 | 247 811 | 474 469 | 622 626 | 11 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 090 663 lei
47%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ABRA COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2391 Rev. 2 (echivalent: 2391 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de produse abrazive |
| Descriere Activitate | Fabricarea de produse abrazive |
| Cod CAEN principal | 23 Fabricarea de produse abrazive |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Satu Mare , domeniul 2391: Fabricarea de produse abrazive
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (23), poziții apropiate de locul 16 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CON-A PRODUCTIONS S.R.L. – locul 12, 107,11 mil. lei, Sibiu
- MITLIV INDUSTRY AGREGATE SRL – locul 12, 60,84 mil. lei, Dolj
- TEMPO INVEST SRL – locul 12, 23,73 mil. lei, Constanţa
- PRIMER ELECTRO SRL – locul 12, 22,44 mil. lei, Mureş
- TEO FUNGHI S.R.L. – locul 12, 10,53 mil. lei, Sălaj
- MARMOLUX DESIGN SRL – locul 12, 10,12 mil. lei, Botoşani
- GABBRO SRL – locul 12, 4,16 mil. lei, Timiş
- ABRAPROF SRL – locul 12, 2,60 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ABRA COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ABRA COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ABRA COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 229.545 |
| Active circulante | 417.846 |
| Stocuri | 346.874 |
| Creante | 70.750 |
| Disponibilitati | 222 |
| Datorii | 168.979 |
| Capitaluri proprii | 478.412 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 744.232 |
| Venituri totale | 773.937 |
| Cheltuieli totale | 741.150 |
| Profit brut | 32.787 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.444 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 132.134 |
| Active circulante | 461.444 |
| Stocuri | 364.190 |
| Creante | 83.033 |
| Disponibilitati | 14.221 |
| Datorii | 142.610 |
| Capitaluri proprii | 450.968 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 718.374 |
| Venituri totale | 762.695 |
| Cheltuieli totale | 644.005 |
| Profit brut | 118.690 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 112.198 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 142.063 |
| Active circulante | 433.984 |
| Stocuri | 393.098 |
| Creante | 38.427 |
| Disponibilitati | 2.459 |
| Datorii | 98.491 |
| Capitaluri proprii | 477.556 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 579.405 |
| Venituri totale | 684.628 |
| Cheltuieli totale | 658.264 |
| Profit brut | 26.364 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 20.109 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 168.443 |
| Active circulante | 471.496 |
| Stocuri | 366.741 |
| Creante | 95.589 |
| Disponibilitati | 9.166 |
| Cheltuieli in avans | 1.267 |
| Datorii | 44.962 |
| Venituri in avans | 12 |
| Capitaluri proprii | 596.232 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 599.031 |
| Venituri totale | 625.086 |
| Cheltuieli totale | 604.286 |
| Profit brut | 20.800 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 14.807 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 205.814 |
| Active circulante | 478.686 |
| Stocuri | 366.016 |
| Creante | 79.772 |
| Disponibilitati | 32.898 |
| Datorii | 55.075 |
| Capitaluri proprii | 629.425 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 536.175 |
| Venituri totale | 680.137 |
| Cheltuieli totale | 668.338 |
| Profit brut | 11.799 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.799 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 247.811 |
| Active circulante | 474.469 |
| Stocuri | 276.018 |
| Creante | 91.880 |
| Disponibilitati | 106.571 |
| Cheltuieli in avans | 1.604 |
| Datorii | 101.258 |
| Capitaluri proprii | 622.626 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 900.363 |
| Venituri totale | 966.562 |
| Cheltuieli totale | 851.882 |
| Profit brut | 114.680 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 106.789 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 285.755 |
| Active circulante | 482.781 |
| Stocuri | 237.784 |
| Creante | 98.866 |
| Disponibilitati | 146.131 |
| Datorii | 177.699 |
| Capitaluri proprii | 590.837 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 668.085 |
| Venituri totale | 1.041.422 |
| Cheltuieli totale | 948.302 |
| Profit brut | 93.120 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 82.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 446.927 |
| Active circulante | 340.072 |
| Stocuri | 246.371 |
| Creante | 92.681 |
| Disponibilitati | 1.020 |
| Datorii | 253.323 |
| Capitaluri proprii | 533.676 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 630.815 |
| Venituri totale | 644.202 |
| Cheltuieli totale | 633.489 |
| Profit brut | 10.713 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 402.927 |
| Active circulante | 393.832 |
| Stocuri | 308.912 |
| Creante | 75.968 |
| Disponibilitati | 8.952 |
| Datorii | 267.956 |
| Capitaluri proprii | 528.803 |
| Capital social | 1.010 |
| Cifra de afaceri | 479.798 |
| Venituri totale | 526.019 |
| Cheltuieli totale | 537.086 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.067 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.401 |
| Nr. salariati | 11 |