XE.MAR PROD-COM SRL – CUI 3779534
Pe scurt
XE.MAR PROD-COM SRL are CUI 3779534, număr de înregistrare J1993000474023 și sediul în Municipiul Arad, județul Arad. Activitatea principală declarată: CAEN 5590 – Alte servicii de cazare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.076.128 lei, un profit net de 23.499 lei și un număr mediu de 37 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | XE.MAR PROD-COM SRL |
| CUI | 3779534 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000474023 |
| EUID | ROONRC.J02/474/1993 |
| CAEN | 5590 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-03-31 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RACZ XENIA ELENA | - | România |
| BĂLUŢĂ MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 076 128 | 23 499 | 770 160 | 2 555 835 | 348 963 | 2 138 374 | 37 |
| 2024 | 5 855 356 | 124 945 | 1 089 009 | 2 603 447 | 599 990 | 2 114 875 | 33 |
| 2023 | 3 959 027 | 447 260 | 1 143 260 | 2 668 755 | 464 116 | 1 989 931 | 28 |
| 2022 | 2 386 439 | 359 970 | 1 645 522 | 2 727 721 | 582 812 | 1 542 670 | 23 |
| 2021 | 964 746 | 374 119 | 2 017 664 | 2 725 746 | 515 992 | 1 182 701 | 11 |
| 2020 | 912 682 | 159 670 | 1 332 967 | 1 972 840 | 167 366 | 808 582 | 12 |
| 2019 | 1 592 605 | 366 929 | 1 631 725 | 2 048 030 | 232 607 | 648 912 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 076 128 lei
-13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “XE.MAR PROD-COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5590 Rev. 2 (echivalent: 5590 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte servicii de cazare |
| Descriere Activitate | Alte servicii de cazare |
| Cod CAEN principal | 55 Alte servicii de cazare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Arad , domeniul 5590: Alte servicii de cazare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (55), poziții apropiate de locul 22 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SINAIA SA – locul 18, 65,36 mil. lei, Prahova
- BUCOVINA TRAVEL & EVENTS SRL – locul 18, 7,92 mil. lei, Suceava
- ABAF HERMANNSTADT SRL – locul 18, 5,97 mil. lei, Sibiu
- HAI HUI CU CORTUL S.R.L. – locul 18, 340.327 lei, Constanţa
- ALEFAB CRIS TRAVEL SRL – locul 18, 231.817 lei, Olt
- PRITAX INVEST SRL – locul 19, 64,34 mil. lei, Cluj
- GESCONCEPT S.R.L. – locul 19, 7,87 mil. lei, Arad
- STAR TOUR SRL – locul 19, 5,62 mil. lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „XE.MAR PROD-COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „XE.MAR PROD-COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „XE.MAR PROD-COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.603.447 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 599.990 |
| Stocuri | 21.351 |
| Creante | 47.686 |
| Casa si conturi la banci | 530.953 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 447 |
| DATORII | 1.089.009 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.114.875 |
| Capital subscris varsat | 58.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.855.356 |
| VENITURI TOTALE | 5.904.098 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.761.046 |
| Profitul brut | 143.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 124.945 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.668.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 464.116 |
| Stocuri | 41.261 |
| Creante | 49.040 |
| Casa si conturi la banci | 373.815 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 320 |
| DATORII | 1.143.260 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.989.931 |
| Capital subscris varsat | 58.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.959.027 |
| VENITURI TOTALE | 4.097.001 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.610.694 |
| Profitul brut | 486.307 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 447.260 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.727.721 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 582.812 |
| Stocuri | 38.748 |
| Creante | 167.780 |
| Casa si conturi la banci | 376.284 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.977 |
| DATORII | 1.645.522 |
| VENITURI IN AVANS | 137.318 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.542.670 |
| Capital subscris varsat | 58.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.386.439 |
| VENITURI TOTALE | 2.615.061 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.233.996 |
| Profitul brut | 381.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 359.970 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.725.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 515.992 |
| Stocuri | 195.454 |
| Creante | 167.380 |
| Casa si conturi la banci | 153.158 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.835 |
| DATORII | 2.017.664 |
| VENITURI IN AVANS | 56.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.182.701 |
| Capital subscris varsat | 58.000 |
| Cifra de afaceri neta | 964.746 |
| VENITURI TOTALE | 1.237.685 |
| CHELTUIELI TOTALE | 855.002 |
| Profitul brut | 382.683 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 374.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.972.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 167.366 |
| Stocuri | 10.821 |
| Creante | 30.859 |
| Casa si conturi la banci | 125.686 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.343 |
| DATORII | 1.332.967 |
| CAPITALURI - TOTAL | 808.582 |
| Capital subscris varsat | 58.000 |
| Cifra de afaceri neta | 912.682 |
| VENITURI TOTALE | 935.174 |
| CHELTUIELI TOTALE | 767.068 |
| Profitul brut | 168.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 159.670 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| Active imobilizate | 2.048.030 |
| Active circulante | 232.607 |
| Stocuri | 12.323 |
| Creante | 9.212 |
| Disponibilitati | 211.072 |
| Datorii | 1.631.725 |
| Capitaluri proprii | 648.912 |
| Capital social | 58.000 |
| Cifra de afaceri | 1.592.605 |
| Venituri totale | 1.592.933 |
| Cheltuieli totale | 1.210.063 |
| Profit brut | 382.870 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 366.929 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 2.045.043 |
| Active circulante | 221.786 |
| Stocuri | 6.198 |
| Creante | 19.658 |
| Disponibilitati | 195.930 |
| Cheltuieli in avans | 105.125 |
| Datorii | 2.274.676 |
| Capitaluri proprii | 97.278 |
| Capital social | 58.000 |
| Cifra de afaceri | 905.898 |
| Venituri totale | 920.505 |
| Cheltuieli totale | 902.388 |
| Profit brut | 18.117 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.117 |
| Pierdere neta | 0 |