WERK MB CONSTRUCT SRL – CUI 15923683
Pe scurt
WERK MB CONSTRUCT SRL are CUI 15923683, număr de înregistrare J35/2729/2003 și sediul în Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 207.289 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | WERK MB CONSTRUCT SRL |
| CUI | 15923683 |
| Nr. Reg. Com. | J35/2729/2003 |
| EUID | ROONRC.J35/2729/2003 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.11.2026) |
| Stare (ONRC) | este sub incidenţa Legii nr. 85/2014 |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-11-20 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| EUROSMART FILIALA TIMIŞ SPRL (FOSTA CITR FILIALA TIMIŞ SPRL / CASA DE INSOLVENŢĂ TRANSILVANIA SPRL FILIALA TIMIŞ) | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -207 289 | 5 572 929 | 1 788 832 | -1 248 146 | -5 331 862 | 3 |
| 2024 | 759 229 | -847 940 | 5 550 218 | 863 908 | -138 643 | -5 124 572 | 2 |
| 2023 | 159 829 | -1 308 212 | 5 842 094 | 1 468 530 | 463 568 | -4 276 632 | 2 |
| 2022 | 281 902 | -279 251 | 5 982 149 | 1 612 920 | 1 937 695 | -2 968 421 | 2 |
| 2021 | 273 340 | -1 446 548 | 5 813 641 | 1 648 587 | 2 012 772 | -2 689 169 | 5 |
| 2020 | 141 720 | -953 748 | 6 476 320 | 1 946 332 | 3 867 583 | -1 242 621 | 10 |
| 2019 | 1 266 720 | -111 098 | 7 162 438 | 2 743 911 | 4 709 870 | -288 873 | 13 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
-100%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “WERK MB CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10201 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- B2B KONSTRUKTION MANAGEMENT S.R.L. – locul 10197, 245.110 lei, Braşov
- MIRADA SRL – locul 10197, 0 lei, Satu Mare
- DANXELAREA S.R.L. – locul 10198, 245.050 lei, Harghita
- DIVIN ACTIV CONSTRUCTII S.R.L. – locul 10198, 0 lei, Bucureşti
- GRUIA NEW CONSTRUCT S.R.L. – locul 10199, 245.000 lei, Argeş
- ARETINA PRODCOM SRL – locul 10199, 0 lei, Bucureşti
- ALTERNATIV RUSTIC CONSTRUCT S.R.L. – locul 10200, 244.892 lei, Bucureşti
- CONIS-STAR SRL – locul 10200, 0 lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „WERK MB CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „WERK MB CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „WERK MB CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 863.908 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | -138.643 |
| Stocuri | 22.680 |
| Creante | -587.900 |
| Casa si conturi la banci | 426.577 |
| DATORII | 5.550.218 |
| VENITURI IN AVANS | 208.908 |
| PROVIZIOANE | 90.711 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.124.572 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 759.229 |
| VENITURI TOTALE | 1.177.412 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.025.352 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 847.940 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 847.940 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.468.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 463.568 |
| Stocuri | 22.680 |
| Creante | 212.704 |
| Casa si conturi la banci | 228.184 |
| DATORII | 5.842.094 |
| VENITURI IN AVANS | 208.908 |
| PROVIZIOANE | 157.728 |
| CAPITALURI - TOTAL | -4.276.632 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 159.829 |
| VENITURI TOTALE | 656.951 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.965.163 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.308.212 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.308.212 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.612.920 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.937.695 |
| Stocuri | 83.173 |
| Creante | 1.783.956 |
| Casa si conturi la banci | 70.566 |
| DATORII | 5.982.149 |
| VENITURI IN AVANS | 208.908 |
| PROVIZIOANE | 327.979 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.968.421 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 281.902 |
| VENITURI TOTALE | 281.961 |
| CHELTUIELI TOTALE | 561.212 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 279.251 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 279.251 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.648.587 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.012.772 |
| Stocuri | 83.173 |
| Creante | 1.774.208 |
| Casa si conturi la banci | 155.391 |
| DATORII | 5.813.641 |
| VENITURI IN AVANS | 208.908 |
| PROVIZIOANE | 327.979 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.689.169 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 273.340 |
| VENITURI TOTALE | 378.047 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.645.679 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.267.632 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.446.548 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.946.332 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.867.583 |
| Stocuri | 529.960 |
| Creante | 3.249.841 |
| Casa si conturi la banci | 87.782 |
| DATORII | 6.476.320 |
| VENITURI IN AVANS | 208.908 |
| PROVIZIOANE | 371.308 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.242.621 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 141.720 |
| VENITURI TOTALE | 875.902 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.829.650 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 953.748 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 953.748 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.743.911 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.709.870 |
| Stocuri | 684.406 |
| Creante | 3.924.569 |
| Casa si conturi la banci | 100.895 |
| DATORII | 7.162.438 |
| VENITURI IN AVANS | 208.908 |
| PROVIZIOANE | 371.308 |
| CAPITALURI - TOTAL | -288.873 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.266.720 |
| VENITURI TOTALE | 2.595.542 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.706.640 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 111.098 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 111.098 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.618.582 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.691.281 |
| Stocuri | 1.235.050 |
| Creante | 2.905.488 |
| Casa si conturi la banci | 550.743 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 8.297.959 |
| PROVIZIOANE | 371.308 |
| CAPITALURI - TOTAL | 640.596 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.267.255 |
| VENITURI TOTALE | 13.985.711 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.459.968 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.474.257 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.474.257 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.327.678 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.647.466 |
| Stocuri | 2.046.934 |
| Creante | 6.379.875 |
| Casa si conturi la banci | 220.657 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.486 |
| DATORII | 10.284.810 |
| PROVIZIOANE | 584.770 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.112.050 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 61.388.300 |
| VENITURI TOTALE | 60.256.894 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.806.238 |
| Profitul brut | 1.450.656 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.229.705 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.285.450 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.251.326 |
| Stocuri | 3.972.628 |
| Creante | 8.113.634 |
| Casa si conturi la banci | 165.064 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.581 |
| DATORII | 16.743.500 |
| VENITURI IN AVANS | 174.051 |
| PROVIZIOANE | 2.786.582 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.847.224 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 36.082.548 |
| VENITURI TOTALE | 35.564.425 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.012.486 |
| Profitul brut | 551.939 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 342.895 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 62 |