VSI EXPRESS S.R.L. – CUI 30233440
Pe scurt
VSI EXPRESS S.R.L. are CUI 30233440, număr de înregistrare J2012000390337 și sediul în Municipiul Fălticeni, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.910.107 lei, un profit net de 557.635 lei și un număr mediu de 27 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VSI EXPRESS S.R.L. |
| CUI | 30233440 |
| Nr. Reg. Com. | J2012000390337 |
| EUID | ROONRC.J2012000390337 |
| CAEN | 4782 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-05-23 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VASILACHE MIHAI-VALENTIN | - | România |
| VASILACHE ELENA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 910 107 | 557 635 | 3 915 841 | 2 340 891 | 2 524 664 | 979 600 | 27 |
| 2024 | 4 761 430 | 455 178 | 3 091 448 | 2 746 464 | 2 108 133 | 1 777 627 | 27 |
| 2023 | 4 701 111 | 386 781 | 2 722 588 | 2 123 817 | 1 916 724 | 1 341 852 | 24 |
| 2022 | 4 761 396 | 844 130 | 2 549 021 | 2 318 770 | 1 600 565 | 1 376 836 | 22 |
| 2021 | 3 072 356 | 810 012 | 1 037 957 | 749 494 | 1 410 850 | 1 122 387 | 15 |
| 2020 | 1 844 156 | 134 406 | 400 378 | 245 566 | 467 187 | 312 375 | 10 |
| 2019 | 1 434 612 | 21 071 | 302 397 | 114 007 | 312 197 | 177 969 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 910 107 lei
24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VSI EXPRESS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4782 Rev. 2 (echivalent: 4782 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4782: Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 163 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AUTO PIPERA GROUP SRL – locul 159, 33,78 mil. lei, Bucureşti
- CRISTIN N L IMPEX SRL – locul 159, 33,71 mil. lei, Bucureşti
- UMAVET SRL – locul 159, 25,09 mil. lei, Argeş
- MUNDO SRL – locul 159, 17,50 mil. lei, Vâlcea
- JANDY SRL – locul 159, 13,32 mil. lei, Dâmboviţa
- AVATAR HOME TREE S.R.L. – locul 159, 10,71 mil. lei, Ilfov
- FINCLUB TRANSYLVANIA SRL – locul 159, 6,99 mil. lei, Arad
- AGROCOMSERV SRL – locul 159, 5,99 mil. lei, Olt
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VSI EXPRESS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VSI EXPRESS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VSI EXPRESS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.746.464 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.108.133 |
| Stocuri | 1.347.683 |
| Creante | 720.111 |
| Casa si conturi la banci | 40.339 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.478 |
| DATORII | 3.091.448 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.777.627 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.761.430 |
| VENITURI TOTALE | 4.788.468 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.266.690 |
| Profitul brut | 521.778 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 455.178 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.123.817 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.916.724 |
| Stocuri | 1.353.090 |
| Creante | 498.730 |
| Casa si conturi la banci | 64.904 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.687 |
| DATORII | 2.722.588 |
| VENITURI IN AVANS | 788 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.341.852 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.701.111 |
| VENITURI TOTALE | 4.794.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.353.850 |
| Profitul brut | 441.042 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 386.781 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.318.770 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.600.565 |
| Stocuri | 561.574 |
| Creante | 725.642 |
| Casa si conturi la banci | 313.349 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.522 |
| DATORII | 2.549.021 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.376.836 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.761.396 |
| VENITURI TOTALE | 4.784.840 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.898.251 |
| Profitul brut | 886.589 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 844.130 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| Active imobilizate | 749.494 |
| Active circulante | 1.410.850 |
| Stocuri | 620.803 |
| Creante | 751.981 |
| Disponibilitati | 38.066 |
| Datorii | 1.037.957 |
| Capitaluri proprii | 1.122.387 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.072.356 |
| Venituri totale | 3.081.318 |
| Cheltuieli totale | 2.242.109 |
| Profit brut | 839.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 810.012 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 15 |
| Active imobilizate | 245.566 |
| Active circulante | 467.187 |
| Stocuri | 161.968 |
| Creante | 267.728 |
| Disponibilitati | 35.991 |
| Datorii | 400.378 |
| Capitaluri proprii | 312.375 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.844.156 |
| Venituri totale | 1.858.830 |
| Cheltuieli totale | 1.705.836 |
| Profit brut | 152.994 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 134.406 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 114.007 |
| Active circulante | 312.197 |
| Stocuri | 62.239 |
| Creante | 214.815 |
| Disponibilitati | 35.143 |
| Cheltuieli in avans | 54.162 |
| Datorii | 302.397 |
| Capitaluri proprii | 177.969 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.434.612 |
| Venituri totale | 1.452.162 |
| Cheltuieli totale | 1.416.551 |
| Profit brut | 35.611 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.071 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 58.761 |
| Active circulante | 358.815 |
| Stocuri | 216.522 |
| Creante | 100.934 |
| Disponibilitati | 41.359 |
| Cheltuieli in avans | 74.992 |
| Datorii | 335.670 |
| Capitaluri proprii | 156.898 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.221.188 |
| Venituri totale | 1.235.775 |
| Cheltuieli totale | 1.101.407 |
| Profit brut | 134.368 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 121.968 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 106.010 |
| Active circulante | 229.087 |
| Stocuri | 190.811 |
| Creante | 29.427 |
| Disponibilitati | 8.849 |
| Datorii | 300.167 |
| Capitaluri proprii | 34.930 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 545.643 |
| Venituri totale | 554.240 |
| Cheltuieli totale | 487.062 |
| Profit brut | 67.178 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 59.317 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 70.155 |
| Active circulante | 90.000 |
| Stocuri | 47.998 |
| Creante | 40.525 |
| Disponibilitati | 1.477 |
| Datorii | 184.543 |
| Capitaluri proprii | -24.388 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 162.805 |
| Venituri totale | 165.915 |
| Cheltuieli totale | 144.518 |
| Profit brut | 21.397 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 16.419 |
| Pierdere neta | 0 |