UMAVET SRL – CUI 3734133
Pe scurt
UMAVET SRL are CUI 3734133, număr de înregistrare J1993000330035 și sediul în Municipiul Piteşti, județul Argeş. Activitatea principală declarată: CAEN 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 25.093.085 lei, o pierdere netă de 8.431 lei și un număr mediu de 32 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | UMAVET SRL |
| CUI | 3734133 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000330035 |
| EUID | ROONRC.J1993000330035 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-02-08 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDREESCU ANCUŢA-CORINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25 093 085 | -8 431 | 11 856 392 | 3 575 122 | 8 330 647 | 49 377 | 32 |
| 2024 | 27 265 473 | 385 675 | 9 403 013 | 2 915 417 | 7 076 102 | 588 506 | 35 |
| 2023 | 20 015 929 | 144 397 | 9 570 089 | 1 963 180 | 8 616 301 | 1 015 892 | 27 |
| 2022 | 21 482 132 | 293 905 | 5 247 409 | 1 713 073 | 4 455 831 | 921 495 | 20 |
| 2021 | 11 453 221 | 284 706 | 3 485 118 | 776 911 | 3 370 798 | 732 591 | 13 |
| 2020 | 7 625 038 | 147 393 | 1 959 648 | 840 922 | 1 661 611 | 542 885 | 8 |
| 2019 | 5 841 180 | 114 292 | 1 589 674 | 553 519 | 1 451 070 | 395 492 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises25 093 085 lei
-8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “UMAVET SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Argeş , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 159 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ROMARIA COMALIMENT SRL – locul 155, 34,39 mil. lei, Argeş
- CARBENTA SRL – locul 155, 34,29 mil. lei, Bihor
- DELOR PROD-COM SRL – locul 155, 25,42 mil. lei, Bihor
- OILFLUID SRL – locul 155, 18,10 mil. lei, Suceava
- LERATO MOBILE SRL – locul 155, 13,73 mil. lei, Bucureşti
- PETCRIS - CONSTRUCT SRL – locul 155, 11,24 mil. lei, Dâmboviţa
- BLANK GROUP WORLD WIDE S.R.L. – locul 155, 7,25 mil. lei, Bucureşti
- SILMECOM SRL – locul 155, 6,18 mil. lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „UMAVET SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „UMAVET SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „UMAVET SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.915.417 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.076.102 |
| Stocuri | 2.307.829 |
| Creante | 4.440.116 |
| Casa si conturi la banci | 315.950 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 9.403.013 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 588.506 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 27.265.473 |
| VENITURI TOTALE | 27.357.935 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.873.629 |
| Profitul brut | 484.306 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 385.675 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.963.180 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.616.301 |
| Stocuri | 1.956.076 |
| Creante | 6.424.312 |
| Casa si conturi la banci | 227.156 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.500 |
| DATORII | 9.570.089 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.015.892 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 20.015.929 |
| VENITURI TOTALE | 19.986.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.801.361 |
| Profitul brut | 185.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 144.397 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.713.073 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.455.831 |
| Stocuri | 1.441.215 |
| Creante | 2.825.116 |
| Casa si conturi la banci | 189.500 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 5.247.409 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 921.495 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 21.482.132 |
| VENITURI TOTALE | 22.540.145 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.186.696 |
| Profitul brut | 353.449 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 293.905 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 776.911 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.370.798 |
| Stocuri | 787.805 |
| Creante | 2.166.363 |
| Casa si conturi la banci | 416.630 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.000 |
| DATORII | 3.485.118 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 732.591 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.453.221 |
| VENITURI TOTALE | 11.471.669 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.129.010 |
| Profitul brut | 342.659 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 284.706 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 840.922 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.661.611 |
| Stocuri | 487.271 |
| Creante | 1.132.065 |
| Casa si conturi la banci | 42.275 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.959.648 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 542.885 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 7.625.038 |
| VENITURI TOTALE | 7.639.434 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.463.966 |
| Profitul brut | 175.468 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 147.393 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 553.519 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.451.070 |
| Stocuri | 340.644 |
| Creante | 1.065.243 |
| Casa si conturi la banci | 45.183 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.589.674 |
| VENITURI IN AVANS | 19.423 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 395.492 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.841.180 |
| VENITURI TOTALE | 5.844.655 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.708.594 |
| Profitul brut | 136.061 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 114.292 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.677 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.288.231 |
| Stocuri | 116.542 |
| Creante | 1.132.548 |
| Casa si conturi la banci | 39.141 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.000 |
| DATORII | 1.063.708 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 281.200 |
| Capital subscris varsat | 45.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.953.444 |
| VENITURI TOTALE | 3.957.278 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.848.656 |
| Profitul brut | 108.622 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 87.619 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 34.343 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 920.896 |
| Stocuri | 216.462 |
| Creante | 676.787 |
| Casa si conturi la banci | 27.647 |
| DATORII | 801.659 |
| CAPITALURI - TOTAL | 153.580 |
| Capital subscris varsat | 5.200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.665.008 |
| VENITURI TOTALE | 2.669.051 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.589.703 |
| Profitul brut | 79.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 66.533 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.124 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 845.357 |
| Stocuri | 197.344 |
| Creante | 470.458 |
| Casa si conturi la banci | 177.555 |
| DATORII | 769.228 |
| CAPITALURI - TOTAL | 121.253 |
| Capital subscris varsat | 5.200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.510.299 |
| VENITURI TOTALE | 2.517.766 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.476.047 |
| Profitul brut | 41.719 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.206 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |