VIMAS CROPS S.R.L. – CUI 40337987
Informativ
VIMAS CROPS S.R.L. are CUI 40337987, număr de înregistrare J2018000936092 și sediul în Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, județul Brăila. Activitatea principală declarată: CAEN 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 398.472 lei, un profit net de 87.174 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 26.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VIMAS CROPS S.R.L. |
| CUI | 40337987 |
| Nr. Reg. Com. | J2018000936092 |
| EUID | ROONRC.J9/936/2018 |
| CAEN | 7499 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 26.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-12-20 (7 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SANDU MARIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 398 472 | 87 174 | 73 684 | 135 738 | 25 916 | 87 970 | 1 |
| 2024 | 617 090 | 306 589 | 26 403 | 186 320 | 146 913 | 306 830 | 1 |
| 2023 | 727 373 | 266 756 | 63 209 | 106 057 | 224 148 | 266 996 | 1 |
| 2022 | 466 325 | 211 154 | 20 895 | 139 054 | 93 235 | 211 394 | 1 |
| 2021 | 503 298 | 267 052 | 74 321 | 57 455 | 284 158 | 267 292 | 1 |
| 2020 | 352 579 | 190 475 | 39 677 | 22 944 | 207 448 | 190 715 | 1 |
| 2019 | 844 070 | 511 724 | 137 082 | 17 981 | 631 025 | 511 924 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VIMAS CROPS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 7499 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. |
| Descriere Activitate | Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 74 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Brăila , domeniul 7499: Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (74), poziții apropiate de locul 581 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PROTECT ECO PREST SRL – locul 577, 408.718 lei, Argeş
- DORADUAL PROTECT S.R.L. – locul 577, 123.390 lei, Suceava
- ALUMA S.R.L. – locul 577, 116.843 lei, Bucureşti
- DEEP DESIGN SHIFT S.R.L. – locul 577, 0 lei, Bucureşti
- ECO MEDIU SOLUTION SRL – locul 578, 407.025 lei, Constanţa
- AMD CONSULTANTA & SERVICII DE MEDIU SRL – locul 578, 122.010 lei, Harghita
- LA MULŢI ANI EVENTS S.R.L. – locul 578, 116.779 lei, Argeş
- INFOPROTECT TRAINING NETWORK SRL – locul 579, 402.362 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VIMAS CROPS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VIMAS CROPS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VIMAS CROPS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 186.320 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 146.913 |
| Creante | 19.899 |
| Casa si conturi la banci | 127.014 |
| DATORII | 26.403 |
| CAPITALURI - TOTAL | 306.830 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 617.090 |
| VENITURI TOTALE | 617.136 |
| CHELTUIELI TOTALE | 292.033 |
| Profitul brut | 325.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 306.589 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 106.057 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 224.148 |
| Creante | 8.899 |
| Casa si conturi la banci | 215.249 |
| DATORII | 63.209 |
| CAPITALURI - TOTAL | 266.996 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 727.373 |
| VENITURI TOTALE | 727.373 |
| CHELTUIELI TOTALE | 453.343 |
| Profitul brut | 274.030 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 266.756 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 139.054 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 93.235 |
| Creante | 44.544 |
| Casa si conturi la banci | 48.691 |
| DATORII | 20.895 |
| CAPITALURI - TOTAL | 211.394 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 466.325 |
| VENITURI TOTALE | 466.612 |
| CHELTUIELI TOTALE | 250.792 |
| Profitul brut | 215.820 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 211.154 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 57.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 284.158 |
| Casa si conturi la banci | 284.158 |
| DATORII | 74.321 |
| CAPITALURI - TOTAL | 267.292 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 503.298 |
| VENITURI TOTALE | 503.304 |
| CHELTUIELI TOTALE | 231.219 |
| Profitul brut | 272.085 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 267.052 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.944 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 207.448 |
| Creante | 1.754 |
| Casa si conturi la banci | 205.694 |
| DATORII | 39.677 |
| CAPITALURI - TOTAL | 190.715 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 352.579 |
| VENITURI TOTALE | 363.829 |
| CHELTUIELI TOTALE | 169.864 |
| Profitul brut | 193.965 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 190.475 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.981 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 631.025 |
| Creante | 295.979 |
| Casa si conturi la banci | 335.046 |
| DATORII | 137.082 |
| CAPITALURI - TOTAL | 511.924 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 844.070 |
| VENITURI TOTALE | 859.820 |
| CHELTUIELI TOTALE | 339.655 |
| Profitul brut | 520.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 511.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |