VIKINGPROFIL SRL – CUI 18217518
Pe scurt
VIKINGPROFIL SRL are CUI 18217518, număr de înregistrare J2005002584291 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.134.517 lei, un profit net de 882.810 lei și un număr mediu de 4 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VIKINGPROFIL SRL |
| CUI | 18217518 |
| Nr. Reg. Com. | J2005002584291 |
| EUID | ROONRC.J2005002584291 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-12-14 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PALUCHOWSKI PAWEL TOMASZ | - | Polonia |
| NIȚU CORNEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 134 517 | 882 810 | 19 805 157 | 2 129 885 | 6 534 497 | -11 639 923 | 4 |
| 2024 | 27 380 225 | -4 609 276 | 24 527 247 | 4 445 284 | 8 074 743 | -18 379 878 | 38 |
| 2023 | 62 557 990 | -12 740 280 | 46 122 275 | 9 253 767 | 29 194 042 | -13 770 602 | 0 |
| 2022 | 76 557 050 | -2 044 850 | 59 925 643 | 10 353 092 | 54 740 207 | -1 030 322 | 72 |
| 2021 | 91 614 250 | 7 664 401 | 78 615 177 | 10 743 128 | 74 929 407 | 954 527 | 78 |
| 2020 | 79 710 184 | 1 069 305 | 44 953 081 | 10 759 702 | 33 407 339 | -9 998 254 | 78 |
| 2019 | 75 324 074 | -3 652 509 | 55 609 484 | 10 908 953 | 42 764 121 | -11 067 558 | 74 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 134 517 lei
-85%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VIKINGPROFIL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 936 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RICARDO-M.I.-IMPEX SRL – locul 932, 6,04 mil. lei, Timiş
- BIENVENUE SELL PROD S.R.L. – locul 932, 4,17 mil. lei, Teleorman
- GREEN BURNER S.R.L. – locul 932, 1,24 mil. lei, Timiş
- SOF-ALEX SMILEY SRL – locul 932, 85.448 lei, Giurgiu
- DALLANORA IMPEX SRL – locul 932, 69.646 lei, Gorj
- HERMES FEET SOLUTIONS S.R.L. – locul 932, 67.805 lei, Sibiu
- CONSENS SRL – locul 933, 6,04 mil. lei, Covasna
- STONE COLLECTION SRL – locul 933, 4,15 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VIKINGPROFIL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VIKINGPROFIL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VIKINGPROFIL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.445.284 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.074.743 |
| Stocuri | 1.010.131 |
| Creante | 3.776.024 |
| Casa si conturi la banci | 3.288.588 |
| DATORII | 24.527.247 |
| PROVIZIOANE | 6.372.658 |
| CAPITALURI - TOTAL | -18.379.878 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 27.380.225 |
| VENITURI TOTALE | 33.548.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.158.203 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.609.276 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.609.276 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.253.767 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.194.042 |
| Stocuri | 17.028.818 |
| Creante | 10.190.712 |
| Casa si conturi la banci | 1.974.512 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.332 |
| DATORII | 46.122.275 |
| VENITURI IN AVANS | 139 |
| PROVIZIOANE | 6.108.329 |
| CAPITALURI - TOTAL | -13.770.602 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 62.557.990 |
| VENITURI TOTALE | 62.658.751 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.399.031 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.740.280 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.740.280 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.353.092 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.740.207 |
| Stocuri | 46.075.673 |
| Creante | 8.174.505 |
| Casa si conturi la banci | 490.029 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.101 |
| DATORII | 59.925.643 |
| VENITURI IN AVANS | 1.806 |
| PROVIZIOANE | 6.209.273 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.030.322 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 76.557.050 |
| VENITURI TOTALE | 76.721.432 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.766.282 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.044.850 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.044.850 |
| Numar mediu de salariati | 72 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.743.128 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 74.929.407 |
| Stocuri | 52.389.152 |
| Creante | 20.108.049 |
| Casa si conturi la banci | 2.432.206 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.063 |
| DATORII | 78.615.177 |
| VENITURI IN AVANS | 3.472 |
| PROVIZIOANE | 6.112.422 |
| CAPITALURI - TOTAL | 954.527 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 91.614.250 |
| VENITURI TOTALE | 91.469.700 |
| CHELTUIELI TOTALE | 82.910.380 |
| Profitul brut | 8.559.320 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.664.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.759.702 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.407.339 |
| Stocuri | 21.230.757 |
| Creante | 11.960.993 |
| Casa si conturi la banci | 215.589 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.426 |
| DATORII | 44.953.081 |
| VENITURI IN AVANS | 5.000 |
| PROVIZIOANE | 9.236.640 |
| CAPITALURI - TOTAL | -9.998.254 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 79.710.184 |
| VENITURI TOTALE | 79.843.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.774.538 |
| Profitul brut | 1.069.305 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.069.305 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.908.953 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.764.121 |
| Stocuri | 28.161.579 |
| Creante | 13.952.687 |
| Casa si conturi la banci | 649.855 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.377 |
| DATORII | 55.609.484 |
| PROVIZIOANE | 9.145.525 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.067.558 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 75.324.074 |
| VENITURI TOTALE | 75.391.433 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.043.942 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.652.509 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.652.509 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.180.526 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.165.093 |
| Stocuri | 21.168.679 |
| Creante | 12.396.229 |
| Casa si conturi la banci | 600.185 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.002 |
| DATORII | 44.520.785 |
| PROVIZIOANE | 9.053.276 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.198.440 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 72.768.624 |
| VENITURI TOTALE | 78.117.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.248.821 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 131.777 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 131.777 |
| Numar mediu de salariati | 73 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.111.399 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.592.220 |
| Stocuri | 27.036.539 |
| Creante | 8.883.408 |
| Casa si conturi la banci | 672.273 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.333 |
| DATORII | 47.474.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 259.061 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 78.534.670 |
| VENITURI TOTALE | 81.253.787 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.036.569 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.782.782 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.782.782 |
| Numar mediu de salariati | 70 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.344.511 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.774.413 |
| Stocuri | 17.194.951 |
| Creante | 8.194.827 |
| Casa si conturi la banci | 384.635 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.994 |
| DATORII | 33.120.075 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.041.843 |
| Capital subscris varsat | 13.672.300 |
| Cifra de afaceri neta | 71.214.597 |
| VENITURI TOTALE | 74.140.358 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.926.948 |
| Profitul brut | 213.410 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 213.410 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |