VIA COM SRL – CUI 9211877
Pe scurt
VIA COM SRL are CUI 9211877, număr de înregistrare J1997000059015 și sediul în Municipiul Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.265.177 lei, un profit net de 456.185 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VIA COM SRL |
| CUI | 9211877 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000059015 |
| EUID | ROONRC.J01/59/1997 |
| CAEN | 4712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-02-06 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STAN VALERIA TITA | PUTERI DEPLINE DE REPREZENTARE ȘI ADMINISTRARE, MOD DE EXERCITARE SEPARAT | România |
| STAN ALIN PETRU | PUTERI DEPLINE DE REPREZENTARE ȘI ADMINISTRARE, MOD DE EXERCITARE SEPARAT | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 265 177 | 456 185 | 2 536 841 | 5 428 801 | 4 365 901 | 7 257 861 | 36 |
| 2024 | 13 905 037 | 681 134 | 3 063 120 | 5 328 995 | 4 535 801 | 6 801 676 | 37 |
| 2023 | 13 536 430 | 930 007 | 2 591 877 | 4 388 091 | 4 324 328 | 6 120 542 | 38 |
| 2022 | 14 480 979 | 671 637 | 2 719 301 | 3 968 171 | 3 941 665 | 5 190 535 | 38 |
| 2021 | 13 013 678 | 964 431 | 2 907 127 | 4 084 975 | 4 025 260 | 5 203 108 | 40 |
| 2020 | 12 415 721 | 738 456 | 1 275 882 | 2 184 811 | 3 582 376 | 4 491 305 | 40 |
| 2019 | 11 261 798 | 428 654 | 1 429 189 | 2 300 370 | 3 007 983 | 3 879 164 | 39 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 265 177 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VIA COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4712 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Cod CAEN principal | 47 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Alba , domeniul 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 162 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BADERIMAR S.R.L. – locul 158, 34,01 mil. lei, Iaşi
- SABAUTOMOBILE S.R.L. – locul 158, 33,79 mil. lei, Bucureşti
- FARMACIA DENIS SRL – locul 158, 25,14 mil. lei, Ilfov
- ROBY GAS TRADING SRL – locul 158, 17,53 mil. lei, Prahova
- CRIS SPEED SRL – locul 158, 13,49 mil. lei, Dolj
- DANIEL TRADING SRL – locul 158, 11,14 mil. lei, Sibiu
- TUNING 86 BISTRITA S.R.L. – locul 158, 7,01 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- PGJ GHILARI SRL – locul 158, 6,00 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VIA COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VIA COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VIA COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.328.995 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.535.801 |
| Stocuri | 2.798.796 |
| Creante | 1.271.400 |
| Casa si conturi la banci | 465.605 |
| DATORII | 3.063.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.801.676 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.905.037 |
| VENITURI TOTALE | 14.031.233 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.242.864 |
| Profitul brut | 788.369 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 681.134 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.388.091 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.324.328 |
| Stocuri | 2.901.424 |
| Creante | 1.005.525 |
| Casa si conturi la banci | 417.379 |
| DATORII | 2.591.877 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.120.542 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.536.430 |
| VENITURI TOTALE | 13.752.695 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.677.500 |
| Profitul brut | 1.075.195 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 930.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.968.171 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.941.665 |
| Stocuri | 2.866.781 |
| Creante | 947.119 |
| Casa si conturi la banci | 127.765 |
| DATORII | 2.719.301 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.190.535 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.480.979 |
| VENITURI TOTALE | 14.634.060 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.857.126 |
| Profitul brut | 776.934 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 671.637 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.084.975 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.025.260 |
| Stocuri | 2.816.193 |
| Creante | 858.484 |
| Casa si conturi la banci | 350.583 |
| DATORII | 2.907.127 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.203.108 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.013.678 |
| VENITURI TOTALE | 13.141.704 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.017.095 |
| Profitul brut | 1.124.609 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 964.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.184.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.582.376 |
| Stocuri | 2.289.805 |
| Creante | 933.077 |
| Casa si conturi la banci | 359.494 |
| DATORII | 1.275.882 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.491.305 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.415.721 |
| VENITURI TOTALE | 12.541.521 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.664.184 |
| Profitul brut | 877.337 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 738.456 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.300.370 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.007.983 |
| Stocuri | 2.466.196 |
| Creante | 1.017.183 |
| Casa si conturi la banci | -475.396 |
| DATORII | 1.429.189 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.879.164 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.261.798 |
| VENITURI TOTALE | 11.340.424 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.839.877 |
| Profitul brut | 500.547 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 428.654 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.681.365 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.432.032 |
| Stocuri | 2.232.765 |
| Creante | 907.040 |
| Casa si conturi la banci | 292.227 |
| DATORII | 2.407.098 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.706.299 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.555.398 |
| VENITURI TOTALE | 11.653.128 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.996.179 |
| Profitul brut | 656.949 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 559.784 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.815.189 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.689.420 |
| Stocuri | 1.992.326 |
| Creante | 726.024 |
| Casa si conturi la banci | -28.930 |
| DATORII | 2.358.094 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.146.515 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.680.561 |
| VENITURI TOTALE | 8.844.621 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.445.213 |
| Profitul brut | 399.408 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 340.321 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.477.653 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.297.764 |
| Stocuri | 1.851.850 |
| Creante | 582.705 |
| Casa si conturi la banci | -136.791 |
| DATORII | 1.969.223 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.806.194 |
| Capital subscris varsat | 300.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.976.380 |
| VENITURI TOTALE | 9.030.905 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.394.403 |
| Profitul brut | 636.502 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 537.505 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |