VASION SRL – CUI 992154
Pe scurt
VASION SRL are CUI 992154, număr de înregistrare J1992000862045 și sediul în Municipiul Bacău, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 25.387.125 lei, un profit net de 32.343 lei și un număr mediu de 45 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VASION SRL |
| CUI | 992154 |
| Nr. Reg. Com. | J1992000862045 |
| EUID | ROONRC.J1992000862045 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-03-23 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VLASIE GICĂ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25 387 125 | 32 343 | 22 328 327 | 10 033 288 | 16 203 223 | 3 861 400 | 45 |
| 2024 | 29 252 138 | 164 511 | 26 005 385 | 11 948 104 | 17 982 617 | 3 829 058 | 57 |
| 2023 | 36 948 113 | 197 137 | 31 395 982 | 15 589 411 | 19 594 228 | 3 664 546 | 75 |
| 2022 | 45 228 339 | 277 268 | 33 668 160 | 16 608 381 | 20 675 627 | 3 467 410 | 96 |
| 2021 | 54 929 835 | 207 912 | 36 769 135 | 17 159 377 | 22 799 900 | 3 190 142 | 133 |
| 2020 | 55 617 433 | 117 491 | 38 938 903 | 18 145 774 | 23 775 007 | 2 982 230 | 138 |
| 2019 | 56 061 787 | 132 873 | 38 897 497 | 17 457 257 | 24 301 463 | 2 864 739 | 146 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises25 387 125 lei
-13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VASION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 229 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INTERPLAST ROM SRL – locul 225, 32,32 mil. lei, Cluj
- MBA PHARMA INNOVATION SRL – locul 225, 27,65 mil. lei, Bucureşti
- EUROEST WOOD SRL – locul 225, 25,61 mil. lei, Constanţa
- BRONX EXIM SRL – locul 225, 23,13 mil. lei, Bacău
- ROD BOGAT UNIREA SRL – locul 225, 20,47 mil. lei, Călăraşi
- MOTION&TECHNIK SRL – locul 225, 12,95 mil. lei, Buzău
- SOFIPET SRL – locul 225, 9,24 mil. lei, Bacău
- ALA BIA SRL – locul 225, 8,77 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VASION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VASION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VASION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.948.104 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.982.617 |
| Stocuri | 14.279.382 |
| Creante | 3.617.640 |
| Casa si conturi la banci | 85.595 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 702 |
| DATORII | 26.005.385 |
| VENITURI IN AVANS | 96.980 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.829.058 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 29.252.138 |
| VENITURI TOTALE | 33.845.743 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.614.937 |
| Profitul brut | 230.806 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 164.511 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.589.411 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.594.228 |
| Stocuri | 14.671.462 |
| Creante | 4.801.142 |
| Casa si conturi la banci | 121.624 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 119 |
| DATORII | 31.395.982 |
| VENITURI IN AVANS | 123.230 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.664.546 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 36.948.113 |
| VENITURI TOTALE | 37.318.462 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.029.167 |
| Profitul brut | 289.295 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 197.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.608.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.675.627 |
| Stocuri | 15.693.910 |
| Creante | 4.827.873 |
| Casa si conturi la banci | 153.844 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.041 |
| DATORII | 33.668.160 |
| VENITURI IN AVANS | 149.479 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.467.410 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 45.228.339 |
| VENITURI TOTALE | 45.780.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 45.392.548 |
| Profitul brut | 387.844 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 277.268 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 96 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.159.377 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.799.900 |
| Stocuri | 18.018.418 |
| Creante | 3.944.640 |
| Casa si conturi la banci | 836.842 |
| DATORII | 36.769.135 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.190.142 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 54.929.835 |
| VENITURI TOTALE | 56.833.154 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.559.947 |
| Profitul brut | 273.207 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 207.912 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 133 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.145.774 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.775.007 |
| Stocuri | 20.513.886 |
| Creante | 2.872.450 |
| Casa si conturi la banci | 388.671 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 352 |
| DATORII | 38.938.903 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.982.230 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 55.617.433 |
| VENITURI TOTALE | 58.684.154 |
| CHELTUIELI TOTALE | 58.422.985 |
| Profitul brut | 261.169 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 117.491 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 138 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.457.257 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.301.463 |
| Stocuri | 20.255.895 |
| Creante | 3.807.025 |
| Casa si conturi la banci | 238.543 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.516 |
| DATORII | 38.897.497 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.864.739 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 56.061.787 |
| VENITURI TOTALE | 56.273.384 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.082.814 |
| Profitul brut | 190.570 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 132.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 146 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.361.134 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.627.892 |
| Stocuri | 17.656.828 |
| Creante | 4.760.887 |
| Casa si conturi la banci | 210.177 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 39.257.160 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.731.866 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 52.881.570 |
| VENITURI TOTALE | 53.238.570 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.085.583 |
| Profitul brut | 152.987 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 118.588 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.439.055 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.860.040 |
| Stocuri | 15.576.355 |
| Creante | 5.920.333 |
| Casa si conturi la banci | 363.352 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.531 |
| DATORII | 38.657.438 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.644.188 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 52.526.491 |
| VENITURI TOTALE | 52.998.631 |
| CHELTUIELI TOTALE | 52.885.378 |
| Profitul brut | 113.253 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 84.966 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 166 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.103.309 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.595.885 |
| Stocuri | 13.174.176 |
| Creante | 6.341.838 |
| Casa si conturi la banci | 79.871 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.389 |
| DATORII | 37.142.360 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.559.223 |
| Capital subscris varsat | 2.822.400 |
| Cifra de afaceri neta | 52.667.026 |
| VENITURI TOTALE | 54.744.399 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.365.635 |
| Profitul brut | 378.764 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 309.138 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 168 |