VANEX SRL – CUI 6247612
Pe scurt
VANEX SRL are CUI 6247612, număr de înregistrare J1994001282279 și sediul în Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.459.840 lei, un profit net de 655.415 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VANEX SRL |
| CUI | 6247612 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001282279 |
| EUID | ROONRC.J1994001282279 |
| CAEN | 4712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-07-20 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CROITORIU GRIGORE | DEPLINE, SEPARAT | România |
| CROITORIU ANDREI-RĂZVAN | DEPLINE, SEPARAT | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 459 840 | 655 415 | 2 551 524 | 1 590 289 | 4 929 329 | 3 972 859 | 16 |
| 2024 | 11 477 278 | 1 150 935 | 2 074 008 | 1 083 107 | 4 530 567 | 3 539 666 | 14 |
| 2023 | 9 181 483 | 714 325 | 1 347 450 | 681 280 | 3 052 534 | 2 386 364 | 11 |
| 2022 | 6 982 543 | 1 236 480 | 969 752 | 383 410 | 2 258 573 | 1 672 231 | 9 |
| 2021 | 3 206 980 | 562 192 | 1 009 688 | 123 930 | 1 321 509 | 435 751 | 10 |
| 2020 | 1 923 544 | 827 | 1 200 180 | 104 038 | 969 701 | -126 441 | 10 |
| 2019 | 1 188 784 | -54 745 | 901 934 | 109 278 | 665 388 | -127 268 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 459 840 lei
9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VANEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4712 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare |
| Cod CAEN principal | 47 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 172 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ADMIR SRL – locul 168, 32,15 mil. lei, Botoşani
- SUPER SMART CHOICE SRL – locul 168, 31,21 mil. lei, Iaşi
- FARMACIA ARSENE SRL – locul 168, 23,18 mil. lei, Suceava
- SCORPION COM SRL – locul 168, 16,30 mil. lei, Brăila
- KEPO TRADING SRL – locul 168, 12,80 mil. lei, Sibiu
- AIRLESS CONSULTING S.R.L. – locul 168, 9,68 mil. lei, Cluj
- DWD BOBMAR LOGISTIC SRL – locul 168, 6,43 mil. lei, Argeş
- KFY CAR PARTS SRL – locul 168, 5,82 mil. lei, Olt
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VANEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VANEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VANEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.083.107 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.530.567 |
| Stocuri | 4.024.409 |
| Creante | 400.282 |
| Casa si conturi la banci | 105.876 |
| DATORII | 2.074.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.539.666 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.477.278 |
| VENITURI TOTALE | 11.501.807 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.180.316 |
| Profitul brut | 1.321.491 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.150.935 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 681.280 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.052.534 |
| Stocuri | 2.654.771 |
| Creante | 330.955 |
| Casa si conturi la banci | 66.808 |
| DATORII | 1.347.450 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.386.364 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.181.483 |
| VENITURI TOTALE | 9.193.239 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.385.275 |
| Profitul brut | 807.964 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 714.325 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 383.410 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.258.573 |
| Stocuri | 1.946.275 |
| Creante | 207.223 |
| Casa si conturi la banci | 105.075 |
| DATORII | 969.752 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.672.231 |
| Cifra de afaceri neta | 6.982.543 |
| VENITURI TOTALE | 7.688.378 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.381.529 |
| Profitul brut | 1.306.849 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.236.480 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 123.930 |
| Active circulante | 1.321.509 |
| Stocuri | 1.161.573 |
| Creante | 122.543 |
| Disponibilitati | 37.393 |
| Datorii | 1.009.688 |
| Capitaluri proprii | 435.751 |
| Cifra de afaceri | 3.206.980 |
| Venituri totale | 3.785.881 |
| Cheltuieli totale | 3.194.688 |
| Profit brut | 591.193 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 562.192 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 104.038 |
| Active circulante | 969.701 |
| Stocuri | 903.358 |
| Creante | 55.341 |
| Disponibilitati | 11.002 |
| Datorii | 1.200.180 |
| Capitaluri proprii | -126.441 |
| Cifra de afaceri | 1.923.544 |
| Venituri totale | 1.926.783 |
| Cheltuieli totale | 1.906.485 |
| Profit brut | 20.298 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 827 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 109.278 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 665.388 |
| Stocuri | 640.322 |
| Creante | 12.292 |
| Casa si conturi la banci | 12.774 |
| DATORII | 901.934 |
| CAPITALURI - TOTAL | -127.268 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.188.784 |
| VENITURI TOTALE | 1.188.785 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.231.792 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 43.007 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 54.745 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.066 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 627.545 |
| Stocuri | 607.287 |
| Creante | 11.782 |
| Casa si conturi la banci | 8.476 |
| DATORII | 716.134 |
| CAPITALURI - TOTAL | -72.523 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 695.122 |
| VENITURI TOTALE | 695.122 |
| CHELTUIELI TOTALE | 702.685 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.563 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 14.542 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 470.572 |
| Stocuri | 456.631 |
| Creante | 12.939 |
| Casa si conturi la banci | 1.002 |
| DATORII | 528.553 |
| CAPITALURI - TOTAL | -57.981 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 493.926 |
| VENITURI TOTALE | 493.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 493.231 |
| Profitul brut | 696 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.014 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 371.945 |
| Stocuri | 347.570 |
| Creante | 9.398 |
| Casa si conturi la banci | 14.977 |
| DATORII | 427.912 |
| CAPITALURI - TOTAL | -55.967 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 454.933 |
| VENITURI TOTALE | 454.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 427.018 |
| Profitul brut | 27.915 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.485 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |