VANESSMAR SRL – CUI 11502428
Pe scurt
VANESSMAR SRL are CUI 11502428, număr de înregistrare J1999000073394 și sediul în Sat Mirceştii Noi, Comuna Vânători, județul Vrancea. Activitatea principală declarată: CAEN 312 – Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 252.875 lei, un profit net de 525.835 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | VANESSMAR SRL |
| CUI | 11502428 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000073394 |
| EUID | ROONRC.J1999000073394 |
| CAEN | 312 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-02-23 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SAVA SĂNDEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 252 875 | 525 835 | 1 370 113 | 727 081 | 1 353 979 | 710 947 | 1 |
| 2024 | 1 056 108 | -137 157 | 2 195 597 | 1 484 113 | 888 796 | 177 312 | 4 |
| 2023 | 2 468 917 | 268 415 | 2 628 766 | 1 460 356 | 1 482 879 | 314 469 | 5 |
| 2022 | 2 252 909 | 458 814 | 3 872 636 | 1 003 333 | 3 328 357 | 459 054 | 4 |
| 2021 | 4 416 038 | 1 595 397 | 3 341 981 | 1 029 058 | 4 055 508 | 1 742 585 | 6 |
| 2020 | 4 377 528 | 1 180 573 | 1 577 634 | 1 068 210 | 3 461 244 | 2 951 820 | 7 |
| 2019 | 3 672 132 | 903 620 | 1 524 287 | 1 168 625 | 2 126 909 | 1 771 247 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises252 875 lei
-76%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VANESSMAR SRL”
| Cod CAEN preponderent | 312 Rev. 0 (echivalent: 312 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică |
| Descriere Activitate | Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică |
| Cod CAEN principal | 31 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vrancea , domeniul 312: Producția de aparate pentru distribuție și comandă electrică
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (31), poziții apropiate de locul 25 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GAMMET 2000 SRL – locul 21, 81,62 mil. lei, Timiş
- CANTEMIR SA – locul 21, 6,43 mil. lei, Vaslui
- VERA MOB SRL – locul 21, 3,01 mil. lei, Dolj
- ONE MOB S.R.L. – locul 21, 548.879 lei, Prahova
- MACOMAIS PISCICOL SRL – locul 21, 318.770 lei, Ilfov
- PERLA MARITIMA S.R.L. – locul 21, 115.714 lei, Constanţa
- MATT DESIGN & PRODUCTION SRL – locul 22, 79,50 mil. lei, Bucureşti
- GHISE DESIGN SRL – locul 22, 6,17 mil. lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VANESSMAR SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VANESSMAR SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VANESSMAR SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.484.113 |
| Active circulante | 888.796 |
| Stocuri | 242.669 |
| Creante | 234.538 |
| Disponibilitati | 411.589 |
| Datorii | 2.195.597 |
| Capitaluri proprii | 177.312 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.056.108 |
| Venituri totale | 1.207.760 |
| Cheltuieli totale | 1.344.917 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 137.157 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 137.157 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.460.356 |
| Active circulante | 1.482.879 |
| Stocuri | 1.078.752 |
| Creante | 258.087 |
| Disponibilitati | 146.040 |
| Datorii | 2.628.766 |
| Capitaluri proprii | 314.469 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.468.917 |
| Venituri totale | 2.519.279 |
| Cheltuieli totale | 2.231.338 |
| Profit brut | 287.941 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 268.415 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 1.003.333 |
| Active circulante | 3.328.357 |
| Stocuri | 2.458.410 |
| Creante | 586.930 |
| Disponibilitati | 283.017 |
| Datorii | 3.872.636 |
| Capitaluri proprii | 459.054 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.252.909 |
| Venituri totale | 2.132.861 |
| Cheltuieli totale | 1.654.595 |
| Profit brut | 478.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 458.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.029.058 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.055.508 |
| Stocuri | 3.348.527 |
| Creante | 206.716 |
| Casa si conturi la banci | 500.265 |
| DATORII | 3.341.981 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.742.585 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.416.038 |
| VENITURI TOTALE | 4.535.885 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.901.660 |
| Profitul brut | 1.634.225 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.595.397 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.068.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.461.244 |
| Stocuri | 2.931.537 |
| Creante | 245.627 |
| Casa si conturi la banci | 284.080 |
| DATORII | 1.577.634 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.951.820 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.377.528 |
| VENITURI TOTALE | 4.592.603 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.372.400 |
| Profitul brut | 1.220.203 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.180.573 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| Active imobilizate | 1.168.625 |
| Active circulante | 2.126.909 |
| Stocuri | 1.943.699 |
| Creante | 143.149 |
| Disponibilitati | 40.061 |
| Datorii | 1.524.287 |
| Capitaluri proprii | 1.771.247 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.672.132 |
| Venituri totale | 3.685.391 |
| Cheltuieli totale | 2.747.250 |
| Profit brut | 938.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 903.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.255.229 |
| Active circulante | 1.718.210 |
| Stocuri | 1.535.659 |
| Creante | 162.720 |
| Disponibilitati | 19.831 |
| Datorii | 2.104.295 |
| Capitaluri proprii | 869.144 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.013.896 |
| Venituri totale | 3.016.686 |
| Cheltuieli totale | 2.486.417 |
| Profit brut | 530.269 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 500.097 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.224.661 |
| Active circulante | 1.038.087 |
| Stocuri | 968.647 |
| Creante | 61.057 |
| Disponibilitati | 8.383 |
| Datorii | 1.893.207 |
| Capitaluri proprii | 369.541 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.638.267 |
| Venituri totale | 2.697.787 |
| Cheltuieli totale | 2.447.691 |
| Profit brut | 250.096 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 209.117 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.270.397 |
| Active circulante | 983.463 |
| Stocuri | 874.006 |
| Creante | 102.928 |
| Disponibilitati | 6.529 |
| Datorii | 1.901.745 |
| Capitaluri proprii | 352.115 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.727.754 |
| Venituri totale | 2.786.216 |
| Cheltuieli totale | 2.556.538 |
| Profit brut | 229.678 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 191.692 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |